Виноград Загадка Шарова: опис сорту, гідності, посадка й догляд, відгуки, фото, відеоВиноград «Загадка Шарова» відноситься до сверхранним сортам Деякі сорти винограду можуть похвалитися високою морозостійкістю і невибагливістю і при цьому володіти врожайністю вище середнього і чудовим смаком плодів. «Загадка Шарова» – саме такий сорт. Він створено селекціонером-любителем Кульовим Р. Ф. у 1972 році. Цей виноград увібрав в себе позитивні якості материнських рослин – «Далекосхідного 60» (гібриду амурського винограду) і європейських сортів «Тукай» і «Магарач 352». Завдяки такій спадковості «Загадка Шарова» здатний витримувати тридцятиградусні морози без укриття і при цьому давати відмінний урожай.

Виноград: основна інформація

 • Сорту: Настя, Еверест, Пам’яті Домбковской, Перетворення, Фуршетний, Валек, Красуня, Марсело, Загадка Шарова, Румба, Пам’яті вчителя, Валентина, Альфа, Дівочий виноград, Чарлі, Богатяновский, Блискучий, Піно Нуар, Піно, Анюта, Ася, Лора, Циссус, Сіра, Софія, Лідія, Бажена, Подарунок Запоріжжю, Антон Великий, Алекса, Плевен, Надія АЗОС, Монарх, Біле диво, Мускат, Дамські пальчики
 • Типові проблеми: Опори, Арка, Виноград навесні, Обробка, Виноград восени, Саджанці, Вибір
 • Особливості догляду: Догляд, Підв’язка, Обрізка, Вибір сорту, Властивості, Тапенер, Щеплення
 • Рід рослини: Виноградовые
 • Тип: Покритонасінні рослини
 • Клас: Дводольні
 • Кількість пологів: 14
 • Кількість видів: більше 900
 • Всі питання про виноград
 • Всі статті про виноград
 • Поставити запитання безкоштовно

Характеристики сорту

Виноград «Загадка Шарова» відноситься до сверхранним сортів. Дозрівання плодів відбувається в середньому через 110 днів після появи перших набряклих бруньок на лозі. Кущі цієї рослини відрізняються хорошим зростанням: за літо лоза досягає довжини до 3 м і більше. Пагони визрівають рано, зберігаючи при цьому гнучкість. Міжвузля короткі, очі добре помітні з-за великого розміру. Листові пластинки серцеподібної форми, п’ятилопатеві, невеликі.

Грона винограду сорту «Загадка Шарова» середні, при сприятливих умовах великі. За будовою вони сильно розгалужені, пухкі, без схильності до горошенню навіть у несприятливі роки. Плоди цього сорту мають темно-синє, майже чорне забарвлення з вираженою нальотом. Шкірочка щільна, але при цьому легко з’їдається. У ягоді утворюється 2-3 дрібні кісточки. Середня вага грона 300 м, але іноді цей показник досягає 500-600 р. Якщо грона залишаються на лозі після дозрівання, вони практично не обсипаються.

Смак плодів винограду «Загадка Шарова» вважається одним з найкращих серед зимостійких сортівСмак плодів винограду «Загадка Шарова» вважається одним з найкращих серед зимостійких сортів

Плоди цього винограду накопичують багато цукру (до 22%), завдяки чому їх смак вважається одним з найкращих серед зимостійких сортів. Крім цього, «Загадка Шарова» чудово зберігає свої товарні і харчові якості при тривалому зберіганні. Протягом трьох місяців виноград не тільки залишається в первозданному вигляді, але також змінює смакові відтінки з суничних на малинові.

Основні переваги сорту:

 • стійкість до промерзання грунту і невимогливість до її родючості;
 • можливість використання лози для вирощування кореневласних саджанців і вирощування сорту без щеплення;
 • підвищена гнучкість лози, що дозволяє без ризику пошкоджень знімати її з опор для зимівлі;
 • раннє плодоношення (через 2 роки після висадки).

Все це дозволяє успішно вирощувати сорт «Загадка Шарова» виноградарям без будь-якого досвіду і в будь-якій місцевості, включаючи територію Сибіру, Урал і Підмосков’я.

«Загадка Шарова»: особливості сорту (відео)

Враховуючи всі плюси і мінуси цього сорту, його по праву можна визнати найкращим для знайомства з вирощуванням винограду на своїй ділянці. Відсутність необхідності щорічно підгодовувати, обрізати лози в залежності від ступеня їх зростання і споруджувати складні укриття на зиму певною мірою виключає вчинення найпоширеніших помилок, які призводять до зменшення врожайності.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*