Виноград неретинский: селекція, опис, посадка й догляд, гідності, відгуки, фото, відеоВиноград «Неретинский» культивується на території нашої країни досить нечасто Виноград «Неретинский» культивується на території нашої країни досить нечасто. Незважаючи на високий рівень заявлених в описі характеристик сорт не став популярним в російських виноградарів.

 • Особливості посадки і догляду
 • Відгуки виноградарів
 • Виноград «Неретинский»: характеристика сорту (відео)
 • Відгуки та коментарі
 • Виноград: основна інформація

  • Сорту: Настя, Еверест, Пам’яті Домбковской, Перетворення, Фуршетний, Валек, Красуня, Марсело, Загадка Шарова, Румба, Пам’яті вчителя, Валентина, Альфа, Дівочий виноград, Чарлі, Богатяновский, Блискучий, Піно Нуар, Піно, Анюта, Ася, Лора, Циссус, Сіра, Софія, Лідія, Бажена, Подарунок Запоріжжю, Антон Великий, Алекса, Плевен, Надія АЗОС, Монарх, Біле диво, Мускат, Дамські пальчики
  • Типові проблеми: Опори, Арка, Виноград навесні, Обробка, Виноград восени, Саджанці, Вибір
  • Особливості догляду: Догляд, Підв’язка, Обрізка, Вибір сорту, Властивості, Тапенер, Щеплення
  • Рід рослини: Виноградовые
  • Тип: Покритонасінні рослини
  • Клас: Дводольні
  • Кількість пологів: 14
  • Кількість видів: більше 900
  • Всі питання про виноград
  • Всі статті про виноград
  • Поставити запитання безкоштовно

  Історія селекції

  Виноград «Неретинский» був селекционирован А. В. Потапенко. При проведенні селекційних робіт була задіяна батьківська пара, представлена виноградом «Цимлянський чорний» і добре відомим більшості виноградарів сортом «Вітіс амурензис», що і зумовило значну частину якісних і технічних характеристик отриманого сорту. В роботах по виведенню автором був використаний метод під назвою змінний бекросс.

  Виноград Неретинский досить легко переносить високе залягання ґрунтових водВиноград Неретинский досить легко переносить високе залягання ґрунтових вод

  Характеристика сорту

  Кущі сорту «Неретинский» відносяться до категорії сильнорослих і формують виключно функціонально жіночі квітки. Стійкість рослин до ураження мілдью становить всього 1,5 бала, що є недостатнім показником в кліматичних умовах нашої країни. Морозостійкість стабільна і досягає -35 °С.

  Виноград «Неретинский» вигідно відрізняється від подібних сортів відмінним визріванням лози і відноситься до категорії вологолюбних. Грона мають відносно середні розміри, цилиндроконическую форму і характеризуються невисокою щільністю. Зустрічаються екземпляри з рихлим типом грона. Стандартна маса виноградної грона не перевищує 0,2 кг. Кожен пагін формує близько трьох грон.

  Стандартна маса виноградної грона сорти Неретинский не перевищує 0,2 кгСтандартна маса виноградної грона сорти Неретинский не перевищує 0,2 кг

  Ягоди формуються середніх розмірів, округлої форми і фіолетового або темного синього фарбування, з наявністю густого воскового нальоту і кількома кісточками всередині. Смакові показники винограду досить посередні. Цукристість може досягати 23%. Показники кислотності не перевищують 6 м/л. стабільна Врожайність і висока. Як і більшість амурських гібридів з селекції А. В. Потапенко, сорт винограду «Неретинский» видає до 70% соку.

  Характерною відмінністю сильнорослих кущів цього сорту винограду є дуже високий рівень декоративності, що обумовлюється наявністю великих, злегка гофрованого листя. Певним плюсом сорту є хороші показники визрівання пагонів. До найбільш показовим недоліків різновиди відносять жіночий тип цвітіння лози цього винограду, а також високі показники розтріскування ягід на етапі активного дозрівання врожаю.

  Особливості посадки і догляду

  Для вирощування винограду «Неретинский» добре підходять ґрунти із середнім рівнем родючості. Ділянка під посадку повинен мати хороше сонячне освітлення і бути захищеним від сильного поривчастого вітру. Рослина досить легко переносить високе залягання ґрунтових вод.

  Обрізування лози винограду Неретинский на плодоношення слід проводити середню, на 4-6 вічокОбрізування лози винограду Неретинский на плодоношення слід проводити середню, на 4-6 вічок

  Укорінюваність саджанців винограду дуже хороша. Обрізування лози на плодоношення слід проводити середню, на 4-6 вічок. Після отриманих у результаті сильних поворотних заморозків ушкоджень врожайність повністю відновлюється сплячих і запасних нирках. Незважаючи на те, що рослина характеризується стабільною і досить високою морозостійкістю, в перший рік після висаджування на зимовий період молоду лозу слід вкривати. Дорослі рослини, як правило, залишають на опорі на всю зиму.

  Рослина володіє високими показниками стійкості до сірої гнилі та оїдіуму. Осами сорт абсолютно не пошкоджується або пошкоджується в незначній мірі. Тим не менш, один раз за сезон слід проводити профілактичне обприскування спеціальними системними препаратами.

  Вас також може зацікавити стаття, в якій ми розповідаємо про те, коли варто відкривати виноград після зими.

  Винограду «Неретинский» характерно відмінне визрівання лозиВинограду «Неретинский» характерно відмінне визрівання лози

  Відгуки виноградарів

  Згідно з думкою більшості виноградарів, пробують вирощувати даний сорт, на сигнальній кисті формуються дуже дрібні ягоди з недостатністю м’якоті і неприємним смаком.

  Найчастіше практикується вирощування винограду сорту «Неретинский» з сортом «Аметистовий»: купаж цих сортів дозволяє отримати хороші та якісні вина. В отриманому напої відчуваються приємні і вишукані шоколадні відтінки.

  На думку більшості садівників, які культивують виноград «Неретинский», сорт характеризується не тільки недостатньою силою росту, але і дуже невисокими показниками врожайності. Невеликим мінусом можна вважати і кілька пасльоновий смак ягід. У числі плюсів називають стабільну морозостійкість і швидкий відновний період після вимерзання. Як правило, кущі показують повну міць на четвертий рік після садіння.

  Виноград «Неретинский»: характеристика сорту (відео)

  При намірі культивувати цей сорт винограду слід пам’ятати, що будь-які гібриди з участю амурських сортів володіють певною специфічністю, яка не багатьом виноградарям доводиться по смаку. У сорту «Неретинский» достатньо як достоїнств, так і недоліків, а питання про доцільність вирощування повинен вирішуватися в суто індивідуальному порядку.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *