Види радіаторів опалення: вибираємо найкращеЩоб вибрати найбільш підходящий види радіаторів опалення потрібно знати, якими технічними характеристиками вони володіють. Інакше результат роботи може і не влаштувати. У даних пристроїв трохи параметрів, на які слід звернути увагу, тому будь-яка людина зможе в них без проблем розібратися.

Що потрібно знати при виборі опалювального приладу

Види радіаторів опалення, які випускаються сьогодні, відрізняються досить привабливим зовнішнім виглядом і можуть стати прекрасним доповненням для інтер’єру приміщення, так що намагатися їх приховати або заховати немає необхідності.

Опалювальні прилади виготовляються з різних матеріалів, вони також відрізняються за кольором, габаритами і стилю виконання. Варто відзначити, що теплова віддача пристроїв забарвлених в чорний колір майже на чверть перевищує тепловіддачу білих приладів. Але вибираючи колір пристрою, краще звичайно орієнтуватися на свій смак.

Виробництво види радіаторів опалення здійснюється з чавуну, сталі, алюмінію, біметалу (зі сплаву 2-х металів). Саме матеріал впливає на такі важливі характеристики опалювального приладу як тепловіддача, теплоємність, довговічність, стійкість до негативного впливу зовнішнього середовища.

Види радіаторів опалення з чавуну

Дані пристрої набули найбільшого поширення, саме їх найчастіше встановлюють в квартирах. Сучасні чавунні радіатори зовні виглядають куди краще, ніж моделі, які проводилися раніше, але все одно вони програють за привабливістю батареям з інших матеріалів.

Оскільки чавун має велику вагу, то і зроблені з нього радіатори важать чимало, що викликає певні труднощі при їх установці і перевезення.

Головними перевагами чавунних батарей є надійність і тривалий експлуатаційний термін, який досягає сорока років.

Для того щоб така батарея охолола або нагрілася, необхідно досить багато часу. Радіатори з цього матеріалу продаються за відносно невисоку вартість.

Види радіаторів опалення зі сталі

Види радіаторів опалення: вибираємо найкраще

При виробництві цих пристроїв, застосовують сталь з низьким вмістом вуглецю. Для додаткового захисту на поверхню наносять спеціальну емаль.

Сталеві опалювальні прилади характеризуються міцністю, стійкістю до іржі, високими теплопровідні властивості, високим коефіцієнтом корисної дії, стійкість до впливу різних агресивних речовин.

Існує два види сталевих радіаторів – трубчасті і панельні.

Трубчасті пристрої

Види радіаторів опалення: вибираємо найкраще

Їх роблять зі сталевих трубок з високоякісним полімерним напиленням. Вони відрізняються невисокою теплову інертність, довговічністю, надійністю, стійкістю до різких перепадів тиску в тепломережі. Найкраще якщо труби зроблені зі сталі-нержавійки. радіатори опалення

Подібні прилади здатні прослужити значно довше панельних радіаторів, їх експлуатаційний період в середньому дорівнює тридцяти років.

Панельні радіатори

Види радіаторів опалення: вибираємо найкраще

Це прилади, посередині яких знаходяться 2-е тонкі сталеві пластини, зварені між собою. На пластинах є поглиблення у вигляді каналів, необхідні для того щоб по ним циркулював теплової носій.

Панельні радіатори мають невелику вагу, високої теплової ємністю і можуть підключатися всіма доступними способами. радіатори опалення

У міських квартирах їх встановлювати не можна через занадто високого тиску в центральній системі.

Радіатори опалення з алюмінію

Види радіаторів опалення: вибираємо найкраще

Алюмінієві опалювальні пристрої є одними з найбільш затребуваних видів радіаторів. Батареї, виконані з алюмінію, мають невелику вагу і мають високу тепловіддачу. Вони нагріваються за короткий термін і продаються за доступною ціною. радіатори опалення

З іншого боку остигають дані прилади також швидко, крім того вони нестійкі до впливу хімічних речовин і недостатньо міцні.

 біметалічні радіатори

Види радіаторів опалення: вибираємо найкраще

При виробництві цих радіаторів застосовують 2 різних металу – корпус збирають з алюмінію, а сердечник роблять зі сталі. За рахунок цього пристрою виходять міцними. Також вони володіють високим робочим тиском, яке становить п’ятдесят атмосфер.

Біметалічні радіатори поєднують в собі переваги алюмінію і сталі. З цієї причини вони продаються за найвищою вартості.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*