Від чого залежить смак томатів?Від чого залежить смак томатів?

Дійсно, досить часто сорти томатів з смачними плодами не відрізняються високою врожайністю, хорошою стійкістю до хвороб і шкідників, а також до зміни умов навколишнього середовища. Смак томатів визначається як фізико-біохімічними особливостями сорту або гібрида, так і умовами вирощування і деякими іншими факторами. Саме співвідношення цукрів і кислот формує смак томатів, і чим більше перших і менше друге, тим вони смачніші будуть. У смачних сортів сахарокіслотний коефіцієнт (відношення кількості цукру до кількості кислот) буде коливатися в межах 7-12 одиниць. Важливу роль відіграє при цьому якість м’якоті внутрішніх і зовнішніх стінок плоду. Адже кислоти містяться в основному в соку насіннєвих камер плодів, тому найсмачніші плоди – м’ясисті, з малою кількістю насіння.

Ця характеристика залежить тільки від сорту. Сучасна селекція щорічно радує городників новими цікавими сортами і гібридами. Розірвана кореляційний зв’язок «раннеспелость-низька цукристість плодів». Зараз можна підібрати помідори, дозрівають рано і з смачними солодкими плодами, наприклад, Настенька.

Садіть різнокольорові томати

Томати з рожевими плодами зазвичай смачніше, при цьому не має значення, гібрид це або сорт, дрібні плоди або великі. Це «правило» діє для всіх томатів з незвичною і рідкісним забарвленням. Існують гібриди та сорти з медовими жовто-зеленими, нудотно-солодкими помаранчевими або червоно-коричневими плодами. Серед червоних томатів можна також знайти безпрограшні варіанти – це група гігантів – солодких, соковитих і м’ясистих. Десертними вважаються гібриди та сорти черрі, мають плоди масою 10-20 г, коктейльними – до 30 г з вмістом цукрів та сухих речовин до 12%. Однак вони в більшості випадків мають щільну шкірку.

Умови вирощування і смак помідорів

З агротехнічних прийомів на смак впливає збалансоване мінеральне живлення і забезпеченість водою. Надмірний полив веде до істотного зниження вмісту сухих речовин в плодах рослин, а це значною мірою визначає смакові якості томатів. Саме тому при появі перших ознак дозрівання слід припинити полив. Відновлюють подачу води після збору дозрілих плодів. Але і при сильному недоліку вологи і занадто високій температурі (понад +35 ° С) смак помідорів також погіршується.

При нестачі світла і тепла, надлишку азотних добрив, надлишку вологи в грунті і повітрі плоди стають водянистими, менш солодкими і менше містять вітаміну С. Своєчасний помірний полив, внесення необхідної кількості перегною і калійних добрив підвищують смакові якості томата і їх цінність. Правильне формування куща також має велике значення. Верхівку обов’язково слід прищипнути, залишаючи листя над останньою потрібної пензлем. Це призводить до того, що поживні речовини не витрачаються на подальший ріст рослини і плоди, які все одно не встигнуть дозріти. Залежить смак і від того, де вирощувалися помідори – вирощені у відкритому ґрунті завжди смачніше, ніж тепличні. Але не варто поспішати з оцінкою будь-якого сорту або гібрида, враховуючи результати одного сезону. Щоб оцінити сорт, потрібно терпляче висаджувати його 3 роки поспіль. І пам’ятайте, немає нічого смачнішого томатів, повністю дозрілих на кущі. 3. Огороднікова

Вирощування томатів. відеокурс

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*