Температурний графік системи опалення житлового будинку, розрахунок і таблиціheatОсновою економного підходу до витрати енергоносія в системі опалення будь-якого типу є температурний графік. Його параметри вказують оптимальне значення нагріву води, оптимізуючи тим самим витрати. Для того щоб на практиці застосувати ці дані необхідно детальніше дізнатися принципи його побудови.

Термінологія

Температурний графік — оптимальне значення нагріву теплоносія для створення комфортної температури в приміщенні. Він складається з декількох параметрів, кожен з яких прямим чином впливає на якість роботи всієї системи опалення.

  1. Температура у вхідному і вихідному патрубках котла опалення.
  2. Різниця між цими показниками нагріву теплоносія.
  3. Температура в приміщенні і на вулиці.

Останні характеристики є визначальними для регулювання перших двох. Теоретично необхідність у збільшенні нагріву води в трубах наступає при зменшенні температури на вулиці. Але наскільки потрібно збільшити потужність котла , щоб нагрівання повітря в приміщенні був оптимальний? Для цього складають графік залежності параметрів системи опалення.

При його розрахунку враховуються параметри опалювальної системи та житлового будинку. Для централізованого опалення прийняті наступні температурні параметри системи:

  • 150°С/70°с Перед надходженням до користувачів теплоносій розбавляється водою із зворотного труби для нормалізації вхідної температури.
  • 90°/70°С. В цьому випадку немає необхідності встановлювати обладнання для змішування потоків.

Згідно з поточними параметрами системи комунальні служби повинні стежити за дотриманням значення нагріву теплоносія в зворотній трубі. Якщо цей параметр менше нормального – значить, приміщення прогрівається не належним чином. Перевищення говорить про зворотне – температура в квартирах занадто висока.

graphТемпературний графік для приватного будинку

Практика складання такого графіка для автономного опалення не сильно розвинена. Це пояснюється його принциповою відмінністю від централізованого. Регулювання температури води в трубах можливо здійснювати в ручному і автоматичному режимі. Якщо при проектуванні і практичної реалізації була врахована установка датчиків для автоматичного регулювання роботи котла і термостатів в кожній кімнаті, гострої необхідності в розрахунку температурного графіка не буде.

Але для підрахунку майбутніх витрат залежно від погодних умов він буде незамінний. Для того щоб скласти його згідно з поточними правилами, необхідно враховувати наступні умови:

  1. otoplenieТеплові втрати будинку повинні бути в межах норми. Основним показником цієї умови є коефіцієнт опору теплопередачі стін. Залежно від регіону він різний, але для середньої смуги Росії можна взяти середнє значення — 3,33 м2*С/Вт.
  2. Рівномірний нагрів житлових приміщень в будинку при роботі системи опалення. При цьому не враховується примусове зменшення температури в тому чи іншому елементі системи. В ідеалі, кількість теплової енергії від нагрівального приладу (радіатора), максимально віддаленого від котла, повинне бути дорівнює встановленим близько до нього.

Тільки після забезпечення цих умов можна переходити до розрахункової частини. На цьому етапі можуть виникнути труднощі. Правильний розрахунок індивідуального температурного графіка являє собою складну математичну схему, в якій враховуються всі можливі показники.

Однак для полегшення завдання існують вже готові таблиці з показниками. Нижче наведено приклади найбільш часто зустрічаються режимів роботи опалювального обладнання. В якості початкових умов були взяті наступні вступні дані:

  • Мінімальна температура повітря на вулиці — 30°С
  • Оптимальна температура в приміщенні +22°С.

На основі цих даних були складені графіки для наступних видів роботи опалювальних систем.


Варто пам’ятати, що ці дані не враховують особливості конструкції системи опалення. Вони лише показують рекомендовані значення температури і потужності опалювального обладнання в залежності від погодних умов.