Талькохлорит для лазні – властивості і особливості застосуванняstoneГоршечный, пічний, мильний, крижаної — мало хто з природних каменів володіє стількома назвами. Всі ці епітети талькохлорит отримав по праву. Завдяки унікальним фізичним властивостям він використовується для виробництва посуду і конструкції банних печей. Для того щоб розібратися в секреті його популярності слід дізнатися його параметри.

Характеристики

Талькохлорит є мінералом природного походження. До його складу входять кілька хімічних елементів, з яких можна виділити основні:

 • Тальк (SiO2). Надає матеріалу легкість в обробці.
 • Магнезит. Покращує міцнісні якості мінералу.

Характерною властивістю талькохлорита є його пористість. Це дає можливість легко обробляти її поверхня і надавати каменю практично будь-які форми. Замкнуті повітряні пори наділили мінерал здатність акумулювати тепло. При впливі теплової енергії камінь швидко нагрівається. Завдяки пористій структурі і хімічному складу процес тепловіддачі відбувається повільно і рівномірно. Для порівняння – теплоємність мінералу майже в 2,5 рази більше, ніж у хорошого шамотної цегли .

thrt

Крім цих характеристик талькохлорит володіє наступними якостями:

 1. Хороша теплопровідність. Зумовлена високою щільністю речовини і мінеральними компонентами. Поверхня каменю нагрівається рівномірно.
 2. Термостійкий. Камінь не втрачає своєї форми і не деформується при впливі високих температур до 1600°С.
 3. Щільність. Незважаючи на те що талькохлорит м’який мінерал, він має високу щільність. Відсоток пустот в ньому невеликий. Але при впливі температури на поверхню вони сприятливо впливають на поліпшення теплопровідності. Одночасно з цим камінь не піддається деформації і стійкий до механічних пошкоджень.

pechЗавдяки цим властивостям камінь застосовують в декількох областях. У медицині талькохлорит використовується в якості природного грілки з-за швидкого нагрівання поверхні і тривалої тепловіддачі. Існує окремий напрямок у виготовленні посуду з цього мінералу. Якщо зробити чашу або кухоль з нього, то стінки будуть грати роль природного термоса – рідина надовго збереже свою температуру.

В облаштуванні лазні талькохлорит можна назвати незамінним. Виготовлені з нього облицювальні пластини для печей дозволять домогтися рівномірного нагріву повітря і мінімізують вплив жорсткого теплового випромінювання. Необроблені камені закладають в кам’янку в якості нижнього або основного шару. Здатність цього мінералу витримувати високі температури і довгий час тепловіддачі надовго збережуть тепло від печі.

Вартість

При формуванні ціни на талькохлорит виробники враховують ступінь складності його обробки. Нерідко облицювальні пластини виготовляються з орнаментом чи малюнком. У цьому випадку їх ціна буде відрізнятися від виробів без декоративної обробки.

 • Плитка з фактурою (малюнком) на поверхні, розміри 90*90*10 мм – 40 руб./штук.
 • Звичайна плитка, 90*90*10 мм – 37 руб./штук.
 • Цеглу для будівництва банної печі, 250*125*65 – 270 руб./штук.

Для кам’янки можна використовувати талькохлорит з різним ступенем обробки поверхні. Це теж безпосередньо впливає на його вартість:

 • Колотий – 18 крб./кг
 • Обвалованный — 20 руб./кг. Поверхню каменю піддається невеликий шліфовці – прибираються гострі краї і трохи вирівнюються межі.
 • Шліфований – 60 руб./кг. В процесі обробки втрачається близько 30% від загального обсягу. В результаті виходять вироби круглої форми з шорсткою поверхнею.

Як видно з вищеописаного, області застосування талькохлорита досить широкі. Для лазні цей камінь по-справжньому незамінний. Можна вибрати як готовий виріб (плитка) для облицювання печі, так і оброблені камені для кам’янки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*