Суниця Ельвіра: опис сорту, рекомендації по догляду, фото, відгуки, відеоСуниця «Ельвіра» відноситься до крупноплодным сортів раннього терміну дозрівання Садова суниця «Ельвіра» («Еlvira») відноситься до крупноплодным сортів раннього терміну дозрівання. Різновид була виведена професійними голландськими селекціонерами. Сорт придатний для промислового вирощування та володіє високою стійкістю до грибкових уражень листя, кореневої системи і ягід. Садова суниця «Еlvira» стала одним з улюблених і популярних сортів не тільки у європейських фермерів, але і у садівників нашої країни.

Опис сорту

Суниця садова «Ельвіра» відноситься до категорії великоплідних. Рослина формує напіврозлогі кущі з незначною листям. Ягоди дуже великі, привабливою округлої форми, середньою масою 40-60 р. Поверхню ягоди дуже красивого яскраво-червоного кольору з вираженим блиском. Ягідна м’якоть червона, досить щільна, має надзвичайно солодким і яскравим суничним ароматом. У смаку відсутня кислота.

Основними достоїнствами садової суниці «Ельвіра» є підвищена стійкість до ураження різними грибковими ягідними хворобами, а також захворюваннями кореневої системи і листя. Саме тому даний сорт є просто незамінним для культивування на перезволожених і холодних ділянках, а також в тепличних умовах. Крім того, ягоди прекрасно переносять відносно тривалу транспортування і володіють дуже непоганими показниками лежкості. Середня врожайність сягає 0,5 кг з кожного куща за один сезон.

«Ельвіра» має підвищену стійкість до ураження різними грибковими ягідними хворобами«Ельвіра» має підвищену стійкість до ураження різними грибковими ягідними хворобами

Правила посадки

Голландський сорт суниці «Ельвіра» не вимогливий до місця посадки, але рясний урожай можна отримати лише при вирощуванні на родючих і багатих гумусом грунтах. Так як висаджувати розсадний матеріал цієї полуниці можна не тільки навесні, а й восени, то гряди під посадку можна готувати протягом усього літнього періоду.

При розмноженні рослин на ділянці дуже важливо вибирати розетки, які розташовуються в безпосередній близькості від маточного куща. Особливу увагу слід звернути на цілісність листя і центральної бруньки, а також варто обстежити рослина на предмет пошкоджень. Якісний розсадний матеріал повинен налічувати не менше чотирьох добре сформованих листочків, а пошкодження та ознаки будь-яких хвороб повинні повністю бути відсутнім.

Голландський сорт суниці «Ельвіра» не вимогливий до місця посадкиГолландський сорт суниці «Ельвіра» не вимогливий до місця посадки

Стандартна схема посадки полуничних кущів цього сорту в тепличних умовах становить 25 х 30 див. Схема висаджування розсадного матеріалу на гряди відкритого грунту наступна: 30 – 30 см, з міжряддями 25 см і відстанню між полуничними кущами в 40 див. В регіонах з підвищеними показниками вологості навіть дуже стійкі сорти садової суниці можуть сильно покриватися сірою гниллю, тому фахівці рекомендують використовувати однострочную схему посадки.

Маючи полуничний саджанець в лунці, слід ретельно розправте його кореневу систему. Грунт повинен бути максимально вологим і теплим. Оптимальне заглиблення саджанців передбачає розташування центральної точки росту на одному рівні з поверхнею грунту.

Як виростити садову суницю (відео)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*