Суниця Ананасна: опис сорту, фото суниці, відгуки, користь, відеоАнанасную полуницю називають поліморфної Суниця ананасна, опис сорту цією смачною і соковитою ягоди буде представлено нижче, зараз успішно виростає в багатьох країнах. Це спочатку культурна рослина, яке було отримано не шляхом гібридизації, як вважають деякі люди, а шляхом схрещування чилійської і суниці віргінської. Ці два сорти спочатку були єдиними сортами полуниці або суниці, які виростали в країнах американського континенту.

Суниця ананасна отримала таке цікаве назву зовсім не тому, що має схожість з тропічним фруктом — ананасом. Полуниця зовсім не схожа на нього ні за виглядом, ні, тим більше, за смаком. Назвали полуницю «ананасної» від латинського слова «ананаса», яке означає вид садового сорти суниці, якої немає аналогічних родичів в дикій природі. Виходячи з цього, ананасної полуницею можна назвати всі сорти рослини, які вирощують садівники влітку.

Ананасную полуницю називають поліморфною. Це означає, що існує величезна кількість видів цієї культури, які можна зарахувати до даного сорту. Вони відрізняються різними вимогами до виростання, клімату, формою самих квітів і величиною ягід.

Ананасна полуниця відрізняється великими, двостатевими квіткамиАнанасна полуниця відрізняється великими, двостатевими квітками

Опис рослини

Полуниця цього сорту має сильний кущ (у порівнянні з дикими родичами), який прикрашає багато листочків зеленого кольору. Листя розташовані на черешках, довжина яких становить більше 20 див. Вони мають зубчасту форму на кінцях і округлу на самому кінчику. Все листя покривають маленькі прямі волоски. Спочатку це крупноплодное рослина, але зараз можна зустріти ягоди різної величини — від зовсім маленьких до 40-60 р.

Полуниця відрізняється великими, двостатевими квітками, які мають 5 пелюсток ніжно-білого кольору, з маточками і тичинками. Селекціонери пізніше вивели нові види полуниці, квіти якого мають рожевий колір. Самі квіточки досить великі — близько 2 см в діаметрі. Квітконіжка їх в довжину не перевищує 5 див.

Дозрілі ягоди відрізняються як за смаком, так і за кольором. Вони можуть бути білі з червоними крапками і насичено червоні. Смак у ягід частіше солодкувато-кислий, з тонким ароматом суниці.

Полуниця: вибір сорту (відео)

З ягід полуниці можна приготувати відмінний настій, який володіє антисептичною властивістю. Його застосовують для полоскання ротової порожнини при захворюваннях горла, стоматит, проблеми з яснами. Маленьким дітям необхідно давати ягоди в маленькій кількості, оскільки дуже часто після її вживання на обличчі з’являється алергічний висип.

В косметології ананасную полуницю застосовують для виготовлення масок від вугрів, пігментних плям, веснянок.

Полуниця добре піддається транспортуванню, а от зберігати її у відкритому вигляді довго не вийде. Не підходить вона і для заморозки. Краще всього зберігати полуницю у вигляді варення або компотів, які збережуть смак і аромат ягід. У закритому вигляді полуниця не втрачає свої властивості, навпаки, в зимовий період вона відмінне джерело вітамінів, які допоможуть зміцнити імунітет.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*