Строманта: догляд в домашніх умовах, фото, криваво-червона, триколор, приємна, види, сорти, розмноження, чому сохнуть, скручуються листя, кінчики, що робити, відеоСтроманта відноситься до сімейства однодольних квіткових рослин Марантовие В домашніх умовах вирощується безліч декоративних культур, але кімнатна рослина під назвою строманта (Stromanthe) цілком заслужено вважається одним з найбільш популярних і поширених у квітникарів-любителів. Цей кімнатний квітка належить до сімейства однодольних квіткових рослин Марантовие (Marantaceae) і добре відомий любителям кімнатних квітів.

 • Особливості розмноження
 • Проблеми вирощування
  • Чому сохне листя
  • Чому листя скручується
  • Чому в’яне листя
 • Поради та рекомендації
 • Строманта: загальні відомості (відео)
 • Строманта: різновиди (18 фото)
 • Відгуки та коментарі
 • Характеристика та опис

  Всі види марантових є багаторічними трав’янистими рослинами і мають розгалужені, волокнисті і тверді, дерев’янисті кореневища, які покриті розташованими в кілька рядів, частими, перекрывающегося типу лусками. Стеблова частина досить добре розвинена, гілкується. Листя розташовується у два ряди. Складні суцвіття верхівкового розташування, представлені двостатевими асиметричними квітками.

  Головним достоїнством декоративного рослини є дуже привабливі, великих розмірів листя і досить потужні стебла. Довжина пофарбованого в кремові, рожеві, білі і зелені відтінки листя може досягати 50 см при ширині в 10 див. Листи з’єднуються з черешками, завдяки чому рослина ефектно повертається до джерела освітлення. Особливістю виду є можливість листя складатися і підніматися вгору у вечірні години і розкриватися, опускаючись, рано вранці.

  Важливо відзначити, що така декоративна кімнатна культура як строманта відноситься до категорії дуже вимогливих рослин у догляді. При недотриманні технології вирощування часто можна спостерігати, як листя рослини сохнуть або скручуються, ось чому Stromanthe, як правило, культивують в домашніх умовах тільки досвідчені квітникарі.

  Головним достоїнством строманты є дуже привабливі, великих розмірів листя і досить потужні стеблаГоловним достоїнством строманты є дуже привабливі, великих розмірів листя і досить потужні стебла

  Популярні сорти

  Stromante відносяться, мабуть, до найбільш яскравим і привабливим представникам сімейства Марантовие, з усіх вирощуваних в кімнатній культурі. Приваблива у всіх відносинах строманта – досить компактне кімнатна рослина низькоросла, яке володіє зовнішньою схожістю з марантой, але за забарвленням листя більш всього нагадує калатею.

  В кімнатному квітникарстві найбільш часто вирощується строманта криваво-червона або stromanthe sanguinea, представлена сортами «Triostar» і «Tricolor».

  Російська назва виду Латинська назва виду Видове Назва опис сорт Сортова характеристика Приятнаястроманта stromanthe amabilis Багаторічник заввишки не більше 25-30 см, з овальними листками довжиною 19-20 см і шириною 4-5 див Верхня листова пластина світло-зеленого кольору, з темно-зеленими. На нижній стороні є сірувато-зелене забарвлення. Квітки малопривабливі. Цвітіння у весняно-літній період – – Криваво-краснаястроманта stromanthe sanguinea Багаторічник заввишки не більше 45-50 см, з листками овально-стріловидної або загостреної форми, довжиною до 35-40 см і шириною до 11-13 див. Поверхня світло-зеленого кольору, з V-образними візерунками. Нижня поверхня досить вираженого, червонуватого забарвлення. Квітки дрібних розмірів, зібрані в суцвіття «Маруна» Відрізняється зеленим листям з характерною світло-зеленого та бордового центральною жилкою. «Страйп Стар» Поверхню листа є світла прожилка на яскраво-зеленому тлі, а нижня частина кривавого кольору «Хортиколор» Листові пластини плямисті, з темно-зеленими і світло-зеленими, або оливковими і жовтими смужками. «Мультиколор» або «Триколор» Темно-зелене листя прикрашені салатовими і білуватими плямами, а нижня поверхня листя володіє бордовим кольором «Триостар» Темно-зеленого кольору листові пластини покриті білувато-рожевими і салатовими плямами і смугами, а нижня частина бордова

  Технологія культивування будинку

  Строманта чудово росте при наявності розсіяного освітлення. У зимовий період декоративної культурі теж слід забезпечити якісне освітлення, враховуючи, що рослині не потрібна наявність прямих сонячних променів навіть у весняно-літній період. Розміри і забарвлення листя найчастіше залежать саме від показників освітленості у відвідуванні передбачуваного вирощування, тому краще всього розташовувати горщик з квіткою на східних і західних вікнах. При вирощуванні культури південному вікні знадобиться затінення. Хороший результат дає штучне освітлення протягом шістнадцяти годин щодня.

  Навесні і влітку температурний режим в приміщенні вирощування потрібно підтримувати в межах 22-27℃ в денні години і на кілька градусів холодніше в нічний час. Восени і взимку оптимальні температурні показники повинні складати приблизно 18-20℃. Важливо пам’ятати, що кімнатна культура володіє підвищеною чутливістю до температурних перепадів і абсолютно не переносить протяги, а переохолодження кореневої системи може викликати загибель строманты.

  Строманта: догляд в домашніх умовах (відео)