Спірея навесні: коли і як садити, догляд після садіння, пересаджування, обрізка, підживлення, полив, фото, відеоСпіреї досить поширені в нашій країні Спірея (від лат. Spiraea) відноситься до роду листопадних і дуже декоративних чагарників з родини розових (лат. Rosaceae). Значна частина видів починає цвітіння лише на третій рік життя, що робить спіреї популярними не тільки в декоративному квітникарстві, але і в лісопарковому господарстві.

Ці дуже поширені в нашій країні красиво квітучі рослини висотою від 15 см до 2,5 м володіють мичкуватої і неглибокою кореневою системою, що передбачає дотримання особливих вимог під час посадки або пересадки. Середній продуктивний строк життя чагарнику становить близько 15-20 років.

Весняна посадка

Навесні необхідно садити спіреї виключно річного строку цвітіння. Головною умовою правильного виконання посадки або пересаджування в цей період є проведення процедури до розпускання листя.

Навесні необхідно садити спіреї виключно річного терміну цвітінняНавесні необхідно садити спіреї виключно річного терміну цвітіння

Перед придбанням саджанців необхідно уважно оглянути кореневу систему рослини. Коріння не повинні бути пересушеними, а також мати виражених пошкоджень або гнилей. Пагони саджанця декоративної культури повинні бути гнучкими і володіти хорошими нирками. Перед посадкою потрібно акуратно вкоротити сильно розрослися коріння. При наявності слабкої або пошкодженої кореневої системи рекомендується провести обрізку гілок, а потім замочити рослина в розчині корнеобразователя або стимулятора росту.

При виборі місця під посадку слід враховувати ботанічні і сортові особливості рослини, включаючи формування рясної прикореневої порослі. Спірея є невибагливою рослиною, а оптимальним для її вирощування є сонячний ділянка з родючим грунтом.

Як посадити спирею (відео)

Грунт у пристовбурних колах обов’язково потрібно рихлити, поєднуючи це захід з поливами і видаленням бур’янів. Особливо важливо виконувати розпушування для молодих посадок. Також слід пам’ятати, що в морозні зими і при різких температурних перепадах деякі види спіреї, зокрема, спірея ніпонська і сортова острозубчатая, схильні до обмерзання кінців пагонів. Тому в осінній період рекомендується утеплювати рослини з метою захисту кореневої системи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*