Шумоізоляція підлоги в квартиріОдним з популярних заходів, спрямованих на зниження рівня шуму в будинку або квартирі є ізоляція підлоги. Чому? По-перше, це найпростіша із завдань і тому не вимагає великих фінансових вкладень. По-друге, всі операції можна зробити самостійно, не залучаючи кваліфікованих фахівців. По-третє, шумоізоляцію статі можна зробити, як на стадії будівництва, так і під час поточного ремонту.

Шумоізоляція підлоги і структура акустичного дискомфорту

Перш ніж приступити до боротьби з акустичним дискомфортом буде корисно знати його природу. Це допоможе, як з вибором методів здійснення, так і з оптимальними матеріалами для цього.

Джерела звуку можуть бути:

 1. Ударними – робота ручного інструменту, стукіт підборів, падіння предметів, стрибки дітей та інше. Ці звуки виникають від безпосереднього впливу на перекриття. Шумоізоляція підлоги тут буде ефективна, завдяки матеріалам з пористої будовою.
 2. Структурними – робота електроінструменту, рух меблів і т. П. Шуми і звуки від таких джерел передаються в основному при відсутності звукоизолирующих прокладок. В даному випадку визначення джерела і його місця розташування буває скрутним.
 3. Повітряними – розмовна мова, що працюють побутова техніка або телевізор. Ослаблення сили даних джерел забезпечать як пористі, так і волокнисті ізоляційні матеріали.

«Плаваючий» підлога

З найбільш популярних схем на шляху створення акустичного комфорту в житло можна назвати «плаваюча підлога». Структура тут відповідає своїй назві, а саме:

 •  Укладання ізолюючих матеріалів проводиться на жорстку основу (плити перекриття, дерев’яний каркас і інше);
 • Стяжка під підлогове покриття заливається безпосередньо поверх його.

 

Логічно, що ізолятор повинен бути досить міцним і пружним, зберігаючи свою головну функцію – не пропускати, затримувати і мінімізувати сторонні шуми.

Стандартна товщина ізолятора статі становить від 40 до 200 мм, що зобов’язана знижувати шумове навантаження ззовні від 20 до 40дБ.

Найбільш зручними формами випуску сучасних підлогових шумоизолирующих матеріалів є рулони і плити. Серед відомих марок тут можна назвати:

 • «Шуманет»;
 • «Шумостоп»;
 • «Шумопласт».

Шумоізоляція підлоги, незалежно від варіанту, передбачає, що стяжка повинна грати роль несучої конструкції. Гарантія її міцності настає при товщині не менше 60 мм. Вельми практично буде застосування тут армування стяжки металевою або пластиковою сіткою.

Наведемо порівняльну таблицю ефективності деяких шумоізоляторів в залежності від їх товщини і кількості шарів.

 

Звукоізолюючий матеріалТолщіна, ммЕффектівность, дБШумостоп-С2, К2 (1 шар) 80Не менш 8-10 дБШумостоп-С2, К2 (2 шари) 115Не менш 11-13 дБШумостоп-К2 (2 шари) 120Не менш 10-12 дБШумопласт (1 шар) 80Не менше 7-9 дБ

Примітка

Всі вищевказані матеріали можна використовувати на підлогах з перепадами висот не більше ніж плюс-мінус 10 мм від горизонталі.

Шумоізоляція підлоги в квартирі

Система ізоакустіческіх сендвіч-панелей

Крім рулонних матеріалів і плит сьогодні на будівельних ринках можна зустріти повністю готові системи ЗІПС-ПОЛ. Це по суті сендвіч-панелі, які укладаються на підлогу без будь-яких додаткових операцій. Іншими словами, у вас виходить відмінна шумоізоляція статі і без необхідності монтувати стяжку.

Переваги системи ЗІПС-ПОЛ:

 • Істотна економія за часом;
 • Відсутність «мокрих» робіт;
 • Висока якість;
 • Хороші характеристики;
 • Мінімізація тиску на перекриття.

Згідно з інструкцією по монтажу даних систем, повноцінна експлуатація приміщення можлива вже через 24 години, тоді як тільки на сушку стяжки піде ніяк не менше 8-10 днів.

Найбільш популярними сендвіч панелями систем ЗІПС-ПОЛ є «Модуль» і «Вектор». Їх товщина, становить відповідно 75 і 45 мм. Крім самих панелей тут потрібно Саундлайн (спеціалізований триплекс) з сімейства особопрочних гипсокартонов і 1-2 шари товстої фанери. Таким чином, товщина шумоізолятором без урахування декоративного або фінішного шару складає не менше 80 мм, що гарантує акустичний комфорт на рівні 32-38 дБ.

Шумоізоляція підлоги в квартирі

Підвищить ефективність даної конструкції спеціальна каучукова мастика. Вона наноситься безпосередньо на сендвіч-панелі (перед триплексом) і перед фанерою.

Примітка.

Для економії часу і коштів один шар мастики можна проігнорувати.

В процесі монтажу РВПС-ПОЛ-ів не слід забувати про ізоляцію від стін. Тут класичним засобом вважається матеріал «Вібросток-М». Його монтують по периметру кожного приміщення, де проводиться шумоізоляція статі. Дефекти прилягання по периметру – легко усуваються спеціальним герметиком «Вибросил».

До місця відзначимо, що кріплення триплекса проводиться саморізами безпосередньо до сендвіч-панелей, а листи фанери кріпляться вже до триплексу. Достатній крок для кріплення – 200-250 мм.

Примітка

У випадках, коли переслідується мета шумоізоляції джерел підвищеного шуму (майстерні, спортзали, кінотеатри та інше) – доцільно проводити монтаж сендвіч-панелей на шар плит «Шумостоп або Шумопласт. Це знизить рівень небажаного шуму ще, як мінімум, ще на 5-8Дб.

Система ізоляції на дерев’яних лагах

Дана система відноситься до найефективнішим. Суть її полягає в попередньому облаштуванні каркаса з лагов, з подальшим заповнень утворилися секцій ізолюючими матеріалами.

Оптимальним кроком для поздовжніх лаг вважається 400 мм. Поперечні – кріпляться по краях поздовжніх і до стін.

Ще на стадії розмітки і укладання лагів слід передбачити підкладки з еластомеру. Вони покликані виключити прямий контакт «скелета» конструкції з плитами перекриття або іншими схемами поділу поверхів. З уже зарекомендували матеріалів, для виготовлення прокладок слід звернути увагу на Sulomer. Він легкий в зверненні, помірний за ціною і широко представлений на вітринах Будмаркет. Найбільш ефективним вважається установка його під лагами по всій довжині. Втім, використання окремих шматків стрічок – не забороняється.

З матеріалів, якими слід заповнити секції, освіченими поздовжніми і поперечними лагами можна порадити:

 • «Еко»;
 • «Шуманет-БМ»;
 • «Шуманет-СК».

Як передфінішному шару, який закриває лаги, пропонуємо використовувати восемнадцатімілліметровую фанеру. Втім, два шари «десятки» – гарантовано додадуть ефективності вашої конструкції

Шумоізоляція підлоги в квартирі

З нюансів процесу зведення конструкції – знову слід згадати застосування мастики і прокладок «Вібросток-М» – по периметру. В якості додаткової ізоляції саме в даній схемі зазвичай використовують герметик «Вибросил». Його наносять в місцях зіткнення лагов зі стінами.

Як і в попередній схемі кріплення листів фанери виробляється саморізами з кроком 200-250 мм.

Досить часто шумоізоляція статі зводиться до перешкоди проникнення акустичних подразників – ззовні. Досить близькою темою тут може бути перешкода поширенню шумів – зсередини.

Як би там не було, проблема не втрачає свою актуальність, а суть способів шумоізоляції статі – ми виклали вище. Сподіваємося вам вони нададуть користь в обох випадках.

Серія статей по темі шумоізоляції приміщення: Шумоізоляція квартири – Шумоізоляція стін – Звукоізоляція міжкімнатних перегородок ,  Шумоізоляція стелі в квартирі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*