Самостійне укладання терасної дошкиНезаперечні переваги терасної дошки

 1. Принцип роботи з матеріалом
 2. Основні вимоги, області використання
 3. Як робиться основа?
 4. Монтуємо основні елементи
 5. Завершальний етап роботи

Якщо ви вирішили спорудити настил з терасної дошки, то вам потрібно буде не складна, але кропітка робота. Тут головне – це слідувати технології укладання матеріалу. Керуватися треба тільки рекомендаціями, інструкціями, наданими фахівцями в галузі будівництва та ремонтів. Технологія укладання терасної дошки самостійно, тонкощі і нюанси.

Що відомо про композитному матеріалі?

Самостійна укладання терасної дошки

терасна дошка і плетені меблі

Він має чіткі переваги, параметри, що відрізняють його від аналогічних варіантів обробки. Якщо говорити про технології виробництва, то процес здійснюється з використанням сучасних технологій, це дозволяє за прийнятну ціну отримати продукцію високої якості. У роботі використовуються в основному матеріали натурального походження, це помітно не тільки в зовнішньому вигляді, але і в процесі експлуатації.

Оздоблювальний матеріал відмінно виглядає з декоративними рослинами, а також здатний зберігати тепло, яке накопичується протягом дня. У вечірній і нічний час стать не стає сильно холодним. Дерево-полімерний матеріал, він же композит, характеризується тривалим терміном експлуатації, головне забезпечити правильний догляд за ним. Досить з певною періодичністю розкривати поверхню лакофарбовим засобом.

Укладання терасної дошки: важливі моменти

Самостійна укладання терасної дошки

Більш оригінальний вид складеної конструкції надається за рахунок використання прихованого способу монтажу. Ця технологія є більш складною, супроводжується деякими труднощами, але це не означає, що її не можна освоїти.

Секрет полягає в тому, що укладання терасної дошки з пластику відповідає принципам її виготовлення, кожною компанією-виробником пропонується індивідуальна інструкція. Якщо ви не маєте необхідних знань і досвіду в роботах, пов’язаних з облаштуванням підлогового покриття, краще довірити цю справу кваліфікованим фахівцям.

Якщо говорити загальними словами, то початковим етапом робіт є створення підстави, в якому використовуються лаги, взаємопов’язаних між собою. Необхідні для цього елементи можна підготувати самостійно або просто купити. Оптимальна товщина матеріалу становить 40 мм, якщо це деревина і укладається вона на вулиці, від неї вимагається високий рівень вологостійкості (25%). Фахівці не рекомендують укладати лаги прямо на ґрунтову поверхню, краще зробити для них підставу у вигляді бетонної стяжки, тротуарної плитки і т.д. Відстань між елементами конструкції, яка виступає в якості підстави, визначається параметрами настилу. Скріплюються вироби за допомогою металевих пластин, так утворюється міцна, надійна конструкція.

Самостійна укладання терасної дошки

Прихована установка терасної дошки

Не всі знають, що існує два способи монтажу технологія укладання терасної дошки, це відкритий і закритий. У першому випадку кріплення ламелей здійснюється за принципом установки звичайної підлоги дошки. Робиться це з використанням саморізів. Цвяхи використовувати не рекомендується, тому що через них не вдається забезпечити достатній захист від процесів корозії.

наступному: до лагам прикріплюються спеціальні скоби, які мають форму квадрата і нержавеющее підставу. Для цього попередньо на поверхні бруса утворюються канавки. Завдяки використанню даних пристосувань з’єднувати окремі частини вдається по щільному стику. Але! Не можна забувати про те, що потрібно залишати невеликі проміжки, щоб забезпечити нормальну повітряну циркуляцію під самою конструкцією.

Укладання терасної дошки: де застосовується матеріал?

Головним призначенням дощок описуваного типу є спорудження статі на відкритому просторі. З цієї причини основна маса виробників вживає заходів щодо адаптації матеріалу до вуличних умов. Технологія вимагає стійкості до високорівневих перепадів температури повітря, вологості. Не можна сказати, що область застосування ламелей чимось обмежується.

Справа в тому, що експлуатаційні якості і привабливий зовнішній вигляд дозволяє використовувати їх в різних цілях. Ви можете не тільки оформляти майданчика на відкритому повітрі, декорувати прилеглу територію до водойми, а й споруджувати цілі альтанки, будиночки, на які не планується надавати великі навантаження.

важливе зауваження!

Перед початком монтажних робіт використовуються вироби потрібно належним чином підготувати. Мається на увазі кліматичний режим, в якому вони будуть використовуватися. Якщо дати дошках акліматизуватися, то працювати з ними буде набагато простіше. Не забувайте також про необхідність утворення зазорів в 5 мм між елементами настилу.

Однією з вимог до технологія укладання терасної дошки є додаткова обробка деяких порід дерева захисними засобами. Для цього не завадить ознайомитися з складами, рекомендованими виробниками дощок. Хотілося б відзначити, що не всі різновиди декинга вимагають проведення даної процедури.

Укладання терасної дошки: етапи спорудження настилу

Самостійна укладання терасної дошки

Не можна сказати, що укладання терасної дошки з ДПК сильно відрізняється від процесу монтажу пластикових виробів. У роботі не обійтися без таких інструментів, як електрична пила ручного типу (вона потрібна для рівного підпилювання дощок), шуруповерт / дриль (корисні при необхідності утворення отворів, закручування саморізів). Не менш важливою є болгарка, рулетка, нівелір.

Зверніть увагу на те, що при необхідності свердління полімерного вироби насадку для дрилі потрібно підбирати меншого діаметру, ніж в саморезах. І взагалі, вибирати інструмент слід з урахуванням місця його застосування, кліматичних умов в конкретній місцевості.

Підстава будь-якої тераси має бути міцним, стійким. Ідеальним варіантом є цементна стяжка, оброблена гидрозолей. На неї встановлюється система з металевих або антисептичних балок. Особливо важливо, щоб підстава була оброблено засобом захисту, антисептиком. Щоб не допустити скупчення рідини на знову сконструйованому підлозі, потрібно вивести і обладнати стік. Для цього конструкція розташовується під невеликим ухилом. Лагові елементи фіксуються перпендикулярно верхньому покриттю, між ними залишається простір в 40 см, а на стиках 10 мм, від стіни, труб або забору потрібно буде відступити 2 см. Запам’ятайте, лаги потрібно розташовувати по напрямку стікання дощової води, таким чином, у вас вийде правильно організувати стічну систему. Як було сказано, підстава під лаги може бути бетонним або зроблено з пластикових регульованих опор.

Завжди намагайтеся дотримуватися наступних правил:

 • потрібно забезпечувати якісну систему руху повітря під покриттям. Це необхідно для запобігання утворення конденсату, і як наслідок – руйнування деревних матеріалів;
 • не потрібно встановлювати лаги прямо на грунт, між цими поверхнями повинен бути вільний простір;
 • не забувайте, що дерево має властивість розширюватися і звужуватися, причиною тому є вплив високих і низьких температур повітря. В процесі експлуатації може змінюватися як ширина, так і довжина виробу.

Переходимо до головного

Самостійна укладання терасної дошки

Укладання терасної дошки основні моменти

Коли ви купите матеріал для настилу, його потрібно розпакувати і залишити на свіжому повітрі, щоб його складові частини у вигляді дерева і полімеру могли акліматизуватися. Не рекомендується здійснювати монтаж конструкції при температурі нижче +5 градусів Цельсія.

важливо!

Починати укладання елементів потрібно від грунтовної конструкції типу стіни, тобто тієї, що є нерухомою. Перша ламель, так само, як і остання, кріпиться на шуруп, який угвинчується під кутом 45 градусів Цельсія. Вони кріпляться безпосередньо до лагам, тому що виконують функцію опори, отвори краще просвердлити заздалегідь і тільки після закриття в нього шуруп. Все решта ламелей кріпляться до обрешітки за допомогою використання спеціальних кліпс, зазвичай вони виготовлені з пластику або цинку.

Це дозволяє забезпечити наявність необхідного зазору в 5 мм. Елементи кріплення фіксуються на підставі саморізами, а панелі закріплюються їх опорними елементами. Щоб зазор був скрізь однаковим, фахівці рекомендують використовувати клини, товщина яких становить 8 мм. Якщо у вас велика тераса, тоді краще використовувати такий спосіб монтажу, як «вразбежку». Його головний принцип полягає в зміщенні рядів по відношенню до попередніх наполовину загальної протяжності вироби.

Не потрібно намагатися під час монтажу підганяти дошки по довжині, зробити це можна одним разом наприкінці, використовуючи електричну пилку. Забезпечити рівність країв так вдасться швидше і простіше.

Самостійна укладання терасної дошки

заглушка для терасної дошки

Як можна обробити нове покриття?

Коли краю декинга вирівняні, можна приступити до процесу надання їм більш декоративного вигляду. Зробити це можна з застосуванням спеціальних планок, виготовлених з комбінованого матеріалу. Попередньо в елементах обрешітки і торцевої дошці робляться отвори, до них і будуть кріпитися завершальні конструкцію деталі.

Нікому не завадить інформація про помилки, які найчастіше допускаються в роботі. Знаючи про них, ви зможете уникнути негативного результату:

 • грубим порушенням технології є недотримання розміру зазорів між ламелями. Щоб ви знали, вони призначені для ефективного відведення рідких опадів, води, а також забезпечення вентиляційних продухов;
 • помилкою також вважається установка декинга зі зміненими параметрами зазорів;
 • не можна кріпити вироби, що утворюють настил, впритул до стін, огорожі або бордюру.

Не варто усвідомлено порушувати технологію, сподіваючись на те, що негативних наслідків вдасться уникнути. Знайте, цього не станеться, доведено багаторічною будівельною практикою. Завжди намагайтеся дотримуватися точність, уважність і тоді у вас все вийде.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*