Розмноження актинідії живцями навесні: підготовчі роботи, вибір місця, вимоги до грунту, технологія садіння, догляд, фото, відеоАктинідія досить просто розмножується живцями Актинідія, від латинського Actinidia, відноситься до роду дерев’янистих ліан сімейства Актинидиевые (лат. Actinidiaceae). До числа найпопулярніших в умовах присадибного садівництва нашої країни відносяться рослини виду Ківі, або Актинідія делікатесна. Вони досить легко розмножуються, а самостійно вирощені садівниками саджанці зберігають всі сортові ознаки культури. Саджанці, отримані шляхом вегетативного розмноження, вступають у плодоношення на третій чи четвертий рік після посадки.

Підготовчі роботи

Актинідія досить просто розмножується насінням, горизонтальними відводками і зеленими живцями. Можна проводити процедуру навесні або в осінній період.

Розмноження актинідії живцями дає можливість одержати за короткий час велику кількість якісних саджанців. Проведення цієї процедури в ранній весняний період вимагає підготовчих робіт.

При розмноженні задерев’янілими живцями нарізка садивного матеріалу здійснюється в зимовий період, ще до стадії весняного руху рослинних соків. Кінці живців обробляються парафіном, а потім матеріал укладають до моменту посадки у вологий мох. У весняний період нарізка на живці передбачає наявність на посадковому матеріалі двох-трьох нирок. Підготовлені живці слід витримати деякий час перед посадкою в розчині «Гетероауксину» або будь-якого іншого стимулятора коренеутворення.

При розмноженні актинідії задерев'янілими живцями нарізка садивного матеріалу здійснюється в зимовий періодПри розмноженні актинідії задерев’янілими живцями нарізка садивного матеріалу здійснюється в зимовий період

Якщо для розмноження використовуються однорічні зелені живці, то зрізання проводиться безпосередньо у підстави втечі. Потім посадковий матеріал необхідно опустити в ємність з водою. Як правило, пагони зрізують в середині першого літнього місяця. Дуже важливо видалити 50% листя на черешках, що знизить процес випаровування вологи.

Вибір місця

Для вирощування лиановых рослин на присадибній ділянці дуже важливо правильно підібрати ділянку під посадку. Актинідія росте, цвіте і плодоносить на одному місці протягом тридцять і більше років. Рослині потрібно досить надійна і довговічна опора.

Під крупноміри висаджувати такі рослини, як актинідії, не рекомендується. Також дуже важливо пам’ятати, що вона не переносить сусідство таких плодових дерев, як яблуні, але прекрасно росте поруч зі смородиною. Не можна садити актинідії поруч з садовими рослинами, що потребують щорічному глибокому перекопці ґрунту в пристовбурних колах. Оптимальним є розміщення уздовж огорож або будівлі, що дозволить ліані спиратися на драбинки, штахетник або шпалери.

Актинідія: розмноження живцями (відео)

Щоб отримати максимально декоративне і врожайне рослина, а також уникнути надмірного загущення крони, слід проводити формуючу обрізку актинідії після досягнення рослиною віку в три-чотири роки. Також не можна нехтувати профілактичними обробками спеціальними інсектофунгіцидами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*