Посадка сосни з лісу навесні: коли і як садити, вибір місця на ділянці, пересадка, обрізка, терміни і правила внесення добрив, фото, відеоПосадка сосни з лісу повинна здійснюватися правильно Сосна (лат. Pínus) відноситься до типового роду хвойних дерев, чагарників або стлаников з родини Соснові (лат. Pinaceae). Пересадка, а також посадка сосни з лісу ранньою весною або восени повинна здійснюватися правильно, згідно з ботанічним особливостей рослини. Посадка сосни навесні з лісу, як правило, здійснюється досить рано, що обумовлено не надто активним сокодвижением і високим рівнем приживлюваності хвойного дерева.

Коли і як садити

Садити хвойну культуру слід згідно з такими правилами:

  • безпосередньо відразу після викопування кореневу систему рослини необхідно загорнути у вологу тканину, що дозволить зберегти значну частину коренів живими;
  • земляний кому повинен бути широким і глибоким, що обумовлено наявністю у рослини дуже потужною і добре розвинутої кореневої системи;
  • слід уникати пошкоджень основного стрижневого кореня, які здатні негативно позначитися на показниках приживлюваності хвойного рослини.

Найбільш часто в умовах ландшафтного дизайну здійснюється вирощування гірської сосни, а також сосни кедрової та Веймутової. Практично всі види сосен мають мініатюрні або карликові сорти та гібридні форми, тому вибір рослин для присадибного садівництва досить великий.

Найбільш часто в умовах ландшафтного дизайну здійснюється вирощування гірської сосниНайбільш часто в умовах ландшафтного дизайну здійснюється вирощування гірської сосни

Посадка і пересадка

Сосна є деревом світлолюбні, тому ділянку під посадку повинен відрізнятися хорошим рівнем освітленості протягом усього часу вирощування. При одночасної посадки кількох рослин слід готувати посадочні ями на відстані не менше 3-4 м. Розміри ями повинні бути трохи більше, ніж коренева система рослини із земляною грудкою.

Щоб молоде хвойна рослина максимально легко переніс пересадку, на дно посадкової ями слід насипати незначна кількість добрив. Потім необхідно закласти шар родючого грунту і здійснити рясний полив грунту перед зануренням кореневої системи рослини. Середній витрата води становить близько відра води на одну рослину.

Найкраще приживаються молоді рослини заввишки не більше 0,3-0,6 м. Для успішної посадки потрібно занурити кореневу систему сосни в посадкову яму без заглиблення кореневої шийки. Відразу після посадки рекомендується притінити рослини, а також провести рясний полив і подальше мульчування грунту в пристовбурних колах. Після осінньої посадки рекомендується провести утеплення кореневої системи листям або ялиновим гіллям.

Як пересадити сосну навесні (відео)

Підживлення здійснюються двічі протягом садового сезону. Перша проводиться на стадії активної вегетації точок зростання, що припадає на першу половину травня. Друга підгодівля проводиться в кінці серпня. Найкращим способом підживлення прийнято вважати використання рідких форм добрива. Правильно проведена процедура є запорукою здоров’я рослини.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*