Посадка садової чорниці навесні у відкритий грунт: вибір і підготовка місця, як правильно садити саджанцями, внесення добрив, пересадка на нове місце в Підмосков’ї, перша обрізка, фото, відеоПосадка лохини навесні актуальна у більшості регіонів нашої країни Посадка лохини навесні актуальна у більшості регіонів нашої країни, включаючи Підмосков’ї. Тільки правильно здійснюється посадка куща у відкритий грунт і пересадка рослин на нове місце є гарантією отримання здорової і продуктивної ягідної культури.

Вибір і підготовка місця

Садова і канадська лохина культивуються в нашій країні особливо активно в останні роки. Як правило, популярна ягідна культура висаджується саджанцями саме навесні, що збільшує відсоток приживлюваності саджанців. Перед тим як садити лохину на постійне місце, слід грамотно вибрати ділянку:

  • правильно підібрана за складом грунт надає позитивний вплив на показники морозостійкості рослини, а також якість отримуваного урожаю;
  • грунт на ділянці під посадку обов’язково повинен бути кислий і максимально легкий;
  • оптимальні показники кислотності ґрунту під лохину становлять 3,2-4,5 рН;
  • з метою підвищення кислотності допускається вносити сульфат амонію, сірчану кислоту або здійснювати полив ґрунту розчином яблучної, оцтової або лимонної кислоти.

Садова і канадська лохина культивуються в нашій країні особливо активно в останні рокиСадова і канадська лохина культивуються в нашій країні особливо активно в останні роки

Ідеальним варіантом місцем для вирощування садової чорниці буде сонячне і добре захищений від вітру ділянку, представлений дренованим торфово-піщаної або торфово-суглинним грунтом з оптимальною повітропроникністю.

Як правильно садити лохину саджанцями

Щоб саджанці прижилися після посадки максимально швидко і надалі добре розвивалися, необхідно створити для рослини оптимальні умови. З цією метою в посадкові ями глибиною 50-60 см слід засипати поживний субстрат на основі лісового ґрунту з додаванням хвойних тирси або хвої. Якщо грунт на ділянці представлена важким глинистим грунтом, то необхідно облаштувати дренажний шар з дрібного піску або щебеню. Рекомендується проводити посадку на підняті над рівнем грунту грунтові гребені.

Як посадити лохину (відео)

Починаючи з віку шести років, необхідно проводити обов’язкову омолоджуючу обрізку. Видаляються всі старі гілки, а зберегти слід три або чотири найбільш розвинених молодих пагони, які будуть основою для нового ягідного куща і гарантують високі показники продуктивності садової культури.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*