Посадка і обрізка обліпихи навесні: коли, як і куди садити, схема для початківців, пересадка, фото, відеоПосадка обліпиховою саджанців повинна здійснюватися виключно навесні Обліпиха (лат. Hippóphaë) відноситься до роду рослин з сімейства Лохів (лат. Elaeagnaceae). Ці, як правило, колючі чагарники або дерева можуть досягати у висоту 3-5 м і більше. Плоди обліпихи, представлені кістянкою оранжевого або червонуватого забарвлення і кулястої або витягнутої форми, володіють не тільки чудовим смаком, але і лікувальними властивостями.

Правила весняної посадки

Посадка обліпиховою саджанців повинна здійснюватися виключно навесні. На думку фахівців, садити молоді рослини восени недоцільно, так як є високий ризик загибелі саджанців. Найкращим часом для посадки є рання весна, до стадії активного розпускання бруньок.

При придбанні садивного матеріалу обліпихи слід звертати увагу на такі нюанси:

  • якісний саджанець повинен мати приблизно три-чотири скелетних кореня, довжина яких не може бути менше 20-25 см;
  • стовбурова частину саджанця повинна бути заввишки не менше 35-50 см і мати діаметр не менше 0,6-0,8 см при наявності декількох пагонів;
  • кора не повинна мати відшаровування, подряпин і інших пошкоджень;
  • найкраще приживаються дворічні саджанці з потужною кореневою системою і розвиненою надземною частиною.

Кращим часом для посадки обліпихи є рання весна, до стадії активного розпускання бруньокНайкращим часом для посадки обліпихи є рання весна, до стадії активного розпускання бруньок

На кожне чоловіче рослина має припадати не більше трьох-чотирьох жіночих особин обліпихи. Заздалегідь слід підготувати посадкову яму розмірами не менше 65 х 65 х 65 див. В залежності від сортових особливостей відстань між рослинами повинна становити 2 х 4 м або 1,5 х 3 м.

Ділянка під посадку повинен бути представлений рихлим, поживним среднесуглинистым або супіщаним грунтом з показниками рН на рівні 6,5-7. Саджанці потрібно висаджувати до кореневої шийки. Необхідно облаштувати в пристовбурних колах борозни для проведення зрошувальних заходів. Відразу після посадки проводиться полив з розрахунку два відра води на кожну рослину.

Наші читачі рекомендують!

Якщо Ви – ландшафтний дизайнер або садівник, то наші читачі рекомендують курс Євгенія Федотова “Обрізка плодових дерев”. “Обрізка дерев – це, напевно, найскладніше справа в садівництві. І ця складність полягає в знаннях. Коли я бачу у величезній кількості бідні яблуні або груші, які зазнали неосвіченою обрізки – обрізки заради обрізки, то мені…”

Детальніше тут…

Як посадити обліпиху (відео)

Початківцям садівникам не рекомендується захоплюватися сильної обрізанням гілок. Важливо пам’ятати, що на верхніх частинах пагонів утворюється значна кількість квіткових бруньок. Основний наголос слід зробити на видалення хворих, слабких, пошкоджених і сухих гілок і пагонів. Правильний догляд за нею забезпечить рослині здоров’я і гарний регулярне плодоношення.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*