Посадка астильби навесні в грунт: кореневищем, насінням, де садити на дачі, пересадка, догляд після посадки, фото, відеоВиростити астильбу під силу навіть початківцям квітникарям Астильбе, або Астильба (від латинського Astilbe), відноситься до роду багаторічних рослин з сімейства Камнеломкові (лат. Saxifragaceae). Рослини представлені вісімнадцятьма видами, деякі з яких активно використовуються в присадибній квітникарстві.

Ботанічні особливості

Надземна частина цього багаторічного трав’янистої рослини на зимовий період відмирає. Стеблова частина прямостоячий, висотою 10-210 див. Присутні численні прикореневі листки темно-зеленого або червоно-зеленого кольору, зубчастого типу, розташовані на довгих черешках.

Квітки дрібні, білого, рожевого, бузкового, червоного або пурпурного забарвлення, збираються у верхівкові суцвіття-мітелки. Цвітіння припадає на червень-липень. Плід представлений коробочкою. Насіння дуже дрібних розмірів.

Цвітіння астильби припадає на червень-липеньЦвітіння астильби припадає на червень-липень

Ділянка під посадку

Астильба дуже високо цінується не тільки професійними ландшафтними дизайнерами, але і квітникарями-любителями завдяки пишному, тривалому цвітінню, а також невибагливості. Виростити її під силу навіть початківцям квітникарям. В сприятливих умовах, при регулярному здійсненні догляду, астильба може рости не менше п’ятнадцяти років на одному місці.

Дуже важливо правильно підібрати ділянку під вирощування цього декоративного рослини. Астильба найкраще розвивається при наявності невеликого затінення. У цьому випадку вдається отримати найбільш насичений колір листя і максимально яскраве цвітіння. При посадці квіткової культури у відкритий грунт на дуже сонячних ділянках цвітіння нетривале, а листя можуть в короткі терміни пожовтіти і засохнути. Сильне затінення також негативно позначається на цвітінні.

Як посадити астильбу (відео)

Дуже гармонійно і сучасно виглядає астильба в групових квіткових композиціях з тенелюбивыми папоротями і хостами. Карликова астильба в поєднанні з крокусами і садовими пролісками практично незамінна при оформленні мініатюрних квітників, розташовуваних у затіненні садових ділянок. Красиво виглядають спільні посадки астильби, дзвіночків, гейхери і будь-яких лілейників.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*