Поради при купівлі саджанцівпокупка саджанців

Чи не купити б дуб замість яблуні …Купівля саджанців – справа непроста, адже від якості посадкового матеріалу залежать зростання і плодоношення, тому до покупці саджанців треба ставитися з усією серйозністю. Справа не тільки у втраті чималої суми, яка піде на покупку поганого саджанця. У сто крат образливіше, що придбавши, просто кажучи, мотлох, ми втратимо дорогоцінний час.

Поради при купівлі саджанців

Не раз доводилося бачити, як продають саджанці на ринку або біля нього. Купа хмизу! Коріння цілий день відкриті на голому асфальті або сухій землі. Сонце і повітря швидко висушують спочатку дрібні корінці, потім приймаються за більші, а там, дивись, уже вся кора на коренях висохне. При несильному підсушуванні ще можна щось зробити, з часом відросте нові корінці. А якщо підсихання сильне? Ні, не треба купувати саджанці у того, хто так безжально до них відноситься.

Снімок67

Такий продавець і з етикеткою, недовго думаючи, злукавить. В результаті вам підсунуть невідомо що під виглядом потрібного сорту. Чого доброго і дуб за яблуню зійде … Коріння повинні бути свіжими і еластичними. Їх повинно бути багато: і дрібних, і великих. Не купуйте прути, у яких замість кореня закарлюка у вигляді хокейної ключки.

Снімок68З не меншою прискіпливістю оглядайте і наземну частину дерева. І тут також небажані підсихання кори, травми гілок, нирок, стовбура, пошкодження їх шкідниками і хворобами.

Якщо ви купуєте дворічний саджанець, у нього повинні бути штамбік висотою 40-50 см і 4-5 добре розвинених гілок. Відходити від стовбура вони повинні під кутом не менше 40 °.

І ще одна порада: купили саджанець -відразу загорніть його коріння у вологу ганчірку, а зверху обв’яжіть плівкою.

Щоб гілки не поламати в дорозі, обережно підтягніть їх ближче до стовбура і закріпіть в такому положенні шпагатом. Приїдете на ділянку – постарайтеся швидше посадити дерево. А якщо не буде у вас для цього часу, то прикопайте його в похилому положенні так, щоб коріння перебували у вологому грунті. Для певності ще й полийте.

грибний стимулятор

Якось я вирішила полити увядающие після пересадки квіти грибним настоєм. Несподівано для мене на наступний день вони стали оживати, розправляти листя. Спасибі сусідці, яка поділилася грибним настоєм і розповіла про його користь. На наступний рік, восени, коли пішли гриби, я теж стала накопичувати грибний настій і поливати їм яблуні, особливо молоді, а також різні саджанці. Результати були хороші.

А готую я грибний настій так. Використовую відходи звичайних їстівних грибів – маслюків, сироїжок, свинушок, чорнушок. Подрібнену грибну суміш відразу після збору заливаю холодною водою (1: 1 по вазі). Через добу настій зливаю, а гриби заливаю ще раз в тій же пропорції.

Снімок69

Грибний водою поливаю яблуні, смородину, аґрус, квіти (флокси, гортензії та ін.) – 2-3 л досить на кущ смородини, агрусу або на 10 кущів флоксів. Рослини, які я поливала протягом всього грибного сезону, виглядали більш здоровими, яскравими, ніж поливають простою водою.

Автор; Алла Миколаївна Иевлева смт. Високий Харківської обл Ж.М.п.д 813

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*