Полуниця Сельва: опис сорту, відгуки, правила вирощування, захист від шкідників, відео, фотоПолуниця «Сельва» є американським сортом ремонтантної садової суниці Полуниця «Сельва», або «Fragaria ananassa Selva», є американським сортом ремонтантної садової суниці. Сорт «Selva» виведений селекціонерами в 1983 році було отримано в результаті схрещування популярних і високоврожайних сортів садової суниці «Brighton», «Tufts» і «Pajaro». Нейтральнодневный ремонтантний сорт заявлений оригінатором як високопродуктивний і стійкий до багатьох широко поширених захворювань. Опис сорту дано оригінатором.

Характеристика сорту

Ремонтантна садова суниця «Сельва» характеризується утворенням досить великих і розлогих кущів. Рослини мають великі листки, розташовані на відносно довгих, з вираженим опушенням черешках. Квітконоси дуже потужні і розташовані вище рівня листя.

Ягоди великі або дуже великі, червоного кольору. Поверхня ягоди володіє добре помітним, дуже характерним блиском. М’якоть ніжна, з тонким ароматом. Завдяки високій щільності м’якоті спостерігаються високі показники лежкості і хороша транспортабельність зібраного врожаю. В результаті відносно тривалого зберігання стиглі ягоди не втрачають форми і зберігають хороші смакові якості.

Для сорту характерна стійкість до хвороб, що вражає листя та кореневу систему полуничних кущів. Садова суниця «Сельва» володіє підвищеним потенціалом продуктивності, здатна формувати врожай на розетках поточного року. Крім відмінної врожайності перевагою даного сорту є стійкість до основних захворювань.

Ремонтантна садова суниця «Сельва» характеризується утворенням досить великих і розлогих кущівРемонтантна садова суниця «Сельва» характеризується утворенням досить великих і розлогих кущів

Вимоги до посадки

Полуниця сорту «Сельва» безперервно плодоносить з травня і до заморозків, тому ділянку під посадку повинен бути добре прогреваемым, сухим та захищеним від негативного впливу поривчастого вітру. Посадка здійснюється у відповідності з наступними рекомендаціями досвідчених садівників:

  • Якщо суничні кущі висаджуються на схилах, то перевагу слід віддавати ділянкам, розташованим на півдні чи заході, що дозволить забезпечити найбільш комфортні умови для росту, розвитку і плодоношення рослин.
  • Грунт на ділянці під посадку повинен бути родючим, від нейтрального до слабокислого показників рН. Ідеально підходять для висаджування суничних кущів ділянки, представлені суглинними або супіщаними ґрунтами.
  • Перед оранкою або глибокого перекопування ділянки слід внести під посадку органічні добрива в кількості 6-9 кг, 50 г суперфосфату і близько 30 г сульфату калію на кожен квадратний метр.
  • Висаджені суничні кущі відразу ж необхідно полити для найкращого взаємодії кореневої системи рослин і грунту; після посадки зрошення необхідно здійснювати протягом тижня кожен день, але поливи потрібно проводити так, щоб вода не викликала розмиву ґрунту над кореневою системою і її оголення.

Багатьма садівниками вирощується садова суниця цього сорту на піраміди, що дозволяє економити площу садової ділянки і спрощує догляд за рослинами на всіх періодах вегетації.

Як посадити насіння ремонтантної полуниці (відео)

Кущики рослини невисокі, приблизно 50 см, квітконоси розташовуються в нижній частині рослини. Зовнішня привабливість суничних кущів цього сорту дозволяє культивувати його на шпалері і використовувати в якості гарного ампельної рослини. Найвищий урожай ягоди зазвичай виходить на другий рік. Показники зимостійкості сорти досить високі, але найкраще культивувати його на присадибних ділянках, розташованих у середній смузі Росії.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*