Покрокова інструкція утеплення підлоги ПіноплексЗ усіх видів утеплювачів, що застосовуються в сучасному житловому будівництві, екструдований пінополістерол – Піноплекс, є найдосконалішим і затребуваним. Пов’язано це з високими теплоізоляційними і міцності цього полімеру, який дозволяє утеплювати їм не тільки стіни або даху будівель, або арочні конструкції ангарного типу, але і використовувати при утепленні підлоги Піноплекс без створення каркаса, службовця для настилу чистої підлоги поверх утеплювача на балконі або лоджії .

Теплоізоляційні та міцності пеноплекса

Як і у більшості інших теплоізолюючих матеріалів, теплоізоляційні властивості пеноплекса залежать від щільності і товщини використовуваного матеріалу.

Випускається російською хімічною промисловістю екструдований пінополістерол практично за всіма параметрами відповідають закордонним аналогам, і має кілька марок, з ответствующим індексом, що розрізняються по щільності і в залежності від цього – сферою застосування як утеплювач.

Піноплекс:

ІндексПлотность кг / м3Сфера застосування С25-32Стени К28-33Кровля Ф29-33Фундамент 4535-47Утеплітель дорожніх покриттів

Теплопровідність пеноплекса становить всього 0,03 Вт / м2, а вологопоглинання не перевищує 0,2-0,4% за вагою за 24 години. Тобто, матеріал практично вологонепроникний. Це дозволяє використовувати його без облаштування додаткової паро-гідроізоляції, як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт по утепленню у вологих приміщеннях.

Ширина плит стандартизована і становить 600 мм, довжина 1200-2400 мм, товщина плит варіюється від 20 до 100 мм.

Найбільш прийнятним по співвідношенню ціна / теплоізоляційні властивості / міцність для використання в якості утеплювача в котеджному будівництві або на балконі (лоджії) є Піноплекс «Ф».

Плита такого пеноплекса не прогинається під вагою дорослої людини не схильна до термічним деформацій зима / літо і з успіхом може використовуватися для утеплення підлоги балкона.

Як використовуючи Піноплекс утеплити підлогу?

Виконати утеплення підлоги Піноплекс під стяжку своїми руками на балконі або лоджії не представляє великої складності.

На відміну від використання в якості теплоізоляційного матеріалу, немає необхідності в облаштуванні гідро- пароізоляції і обрешітки, яка використовується для настилу чистої підлоги.

Крім значного скорочення числа і обсягу виконуваних робіт і можливості облаштувати чисту підлогу без застосування додаткових оздоблювальних матеріалів – дошки, ламінату, лінолеуму або керамічної плитки, значно скорочується час.

Тепла підлога під стяжку на лоджії або балконі можна виконати протягом одного робочого дня. Для цього вам пропонується покрокова інструкція порядку виконання робіт:

Крок 1 – Підготовка підстави балконної плити

Не варто ставитися зневажливо до підготовки поверхні балконної плити. Якщо вона має покриття з лінолеуму або дерев’яних плит ДСП – їх слід прибрати.

При утепленні балкона Піноплекс точка роси переміститься на межу зовнішнього краю утеплювача, і таким чином волога, в холодну пору року, буде конденсуватися між балконними плитою і Піноплекс.

Наявні відколи або тріщини – слід закрити будівельної вологостійкої шпаклівкою. Великі дефекти – монтажною піною.

Бетонна основа плити очистити від сміття і пилу і обробити гідроізоляційним складом. Для цього можна використовувати рідке скло (силікат натрію) – найшвидший і найдешевший спосіб – обробити поверхню малярським валиком. Або використовувати більш дорогі полімерні склади, призначені для герметизації фундаментів і басейнів – «рідка гума».

Але ці склади дороги і в них немає особливого сенсу – Піноплекс не схильний до дії вологи, а балконну плиту можна захистити ефективно і рідким склом.

Крок 2 – Монтаж утеплювача

По периметру балкона наклеюється буферна стрічка шириною 100 мм. Вона запобіжить стяжку від розтріскування при перепадах температури взимку і влітку.

На підготовлене і прогрунтувати рідким склом підставу бетонної плити наклеюється, за допомогою полімерної вологостійкої будівельної мастики, листи пеноплекса. Мастику зручно наносити гребінчастим металевим шпателем, використовуваним при нанесенні клею на поверхню керамічної плитки. Досягаються рівномірність нанесення і значна економія, в порівнянні з суцільним нанесенням клею на всю поверхню плити Піноплекс.

Для більшої надійності і запобігання деформації пеноплекса при навантаженнях, особливо якщо балконна плита має дефекти по площині, кожну наліплену пластину пеноплекса додатково фіксують спеціальними дюбелямі- «грибками» з широким капелюшком. По кутах і в центрі кожної плити.

Крок 3 – Облаштування стяжки

Піноплекс має прекрасну адгезію до більшості будівельних сумішей на основі цементу, полімерних матеріалів і фінішних епоксидних покриттів для підлоги. Єдині матеріали, якими можна обробляти плити Піноплекс – ацетоносодержащіе лаки і фарби. Але, не дивлячись на хорошу адгезію і відсутність деформацій під навантаженням, на поверхню плит слід наклеїти арматурну сітку зі скловолокна.

При використанні готових будівельних сумішей, для приготування самовирівнюються ровнітелей статі, слід пам’ятати, що балконна плита – зовнішня конструкція з обмеженим запасом міцності.

Тому, влаштовувати стяжку товщиною понад 40 мм. не рекомендується.

Крім безпосереднього облаштування стяжки по ПЄНОПЛЕКС можливий варіант облаштування електричного обігріву лоджії або балкона за допомогою системи «тепла підлога». У цьому випадку на поверхню плити пеноплекса наклеюється шар фольгованого теплоізоляційного матеріалу пенофол (ізолон). На ньому розкладається і закріплюється контур кабелю системи «тепла підлога» і температурні датчики. Слід пам’ятати, що кабель «теплої підлоги» повинен покривати не менше 70% площі балкона і відстояти від стін і парапету на 50-70 мм.

Після цього проводиться заливка стяжкою тієї товщини, яку містить інструкція фірми-виробника системи «тепла підлога» але не більше 40 мм.

Крок 4 – Пристрій чистої підлоги

За стягуванні, що набрала міцність і придатною для пересування по ній у взутті, можна укладати будь-який вид підлогового покриття – від статевої дошки до штучної трави. Але найшвидшим і рентабельним – є використання фінішних полімерних підлогових покриттів на основі епоксидних смол. Товщина шару такого покриття коливається від 2 до 5 мм. Вони абсолютно не схильні до дії вологи, зносостійкі, не деформуються при температурних коливаннях, мають самі різні кольори.

За ними легко доглядати (мити), так як на балконі або лоджії досить часто накопичується велика кількість пилу при відкритих вікнах скління.

Підведемо підсумки

Покрокова інструкція, викладена в пропонованій вашій увазі статті, допоможе швидко утеплити підлогу балкона або лоджії і зробити на ньому абсолютно рівну стяжку, яку можна використовувати для монтажу будь-якого виду чистого статі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*