Персик Київський ранній – солодкість літа на вашому століПерсик Київський ранній

Садівники почали вирощувати персикові дерева на дачних ділянках досить давно. І діти, і дорослі з задоволенням ласують соковитою і ніжною м’якоттю плодів. Проте вибрати сорт для отримання рясного щорічного врожаю не так вже просто, адже слід врахувати всі особливості вирощування цього фрукта, в тому числі необхідний склад грунту і кліматичні умови. Відмінний варіант для посадки – сорт персика Київський ранній, який відрізняється скороплодностью, раннім плодоношенням і пристосованістю до умов російського клімату.

Опис персика сорту Київський ранній

Персик Київський ранній – це спеціальним чином штучно вирощений в інституті садівництва УААН сорт, який, незважаючи на загальновизнану примхливість культури в догляді і вирощуванні, з легкістю адаптується під клімат регіонів Росії. Відмінною рисою цього сорту вважається досить швидке відновлення після суворих морозів.

Київський ранній був виведений в 1939 році шляхом схрещування сортів Грос Міньйон і Кащенко 208.

Дерево досягає висоти 3-4 м, має компактну, округлу крону середньої густоти. Компактність персика дозволяє без особливих труднощів збирати урожай, тому сорт користується популярністю не тільки у приватних садівників, а й в масштабних фермерських господарствах.

Дерево персика Київський ранній

Персикове дерево цвіте 10-12 днів

Плоди персика Київський ранній мають солодку і соковиту м’якоть ніжної консистенції. Тонка шкірка світло-жовтого кольору, з рум’янцем на одній стороні. Форма плоду округла, вага – 80-110 м Кісточка середнього розміру, витягнута, із загостреними кінцями, від м’якоті відділяється насилу.

Плоди персика сорту Київський ранній

Дозрівання плодів цього сорту персика можна очікувати через три місяці після цвітіння

Переваги і недоліки сорти – таблиця

переваги недоліки Зимостійкість. Схильність кучерявості. Стійкість до клястероспоріозу і борошнистої роси. Низька стійкість до посухи. Висока щорічна врожайність. Кісточка погано відділяється від м’якоті. Швидкоплідність.

Відео про персику Київський ранній

особливості посадки

Практично всі сорти персикових дерев серед досвідчених садівників вважаються досить примхливої ​​культурою, що вимагає до себе багато уваги і догляду. Однак сорт Київський ранній добре приживається на будь-яких видах грунтів, стійко витримує морози і приносить рясні регулярні врожаї.

вибір саджанців

Купуючи саджанці персика сорту Київський ранній, необхідно ретельно оглянути їх на наявність пошкоджень або можливих захворювань.

У здорової дворічки добре сформована коренева система з декількома структурними і бічними корінням завдовжки 30-35 см. Наземна частина саджанця має ствол з 3-5 гілками без засохлих ділянок.

саджанці персика

Хороший саджанець має рівний штамб, на якому відсутні механічні пошкодження і занадто велика кількість бічних розгалужень

Терміни і місце посадки

Сорт персика Київський ранній воліє легкі родючі і добре дренованих грунту, погано переносить болотисту місцевість. При виборі території під посадку варто враховувати відстань протікання ґрунтових вод від поверхні землі, яка повинна складати не менше 1,5 м. Також необхідно подбати про те, щоб персикові дерева не відчували потреби в сонячному світлі і були надійно захищені від рвучких північних вітрів. З огляду на раніше цвітіння персика, молоді дерева найкраще висаджувати на південній стороні дачної ділянки.

Саджанці набагато сильніше схильні до заморозків, ніж дорослі дерева, тому найкращим сезоном для посадки персика цього сорту вважається весна (квітень). Однак готувати грунт і формувати яму для висаджування дерев слід ще з осені (у вересні).

підготовка ділянки

Перед викопуванням ям для майбутніх посадок необхідно ретельно підготувати ділянку. Основними процедурами з облагороджування ґрунту є глибока оранка, зволоження, а також очищення від бур’яну, торішнього листя, плодів і залишків коренів інших культур.

При оранці на кожен квадратний метр ділянки в грунт закладають суміш добрив, що складається з 15 кг перегною, 200 г суперфосфату, 100 г хлористого калію і 400 г деревної золи для збалансування рівня рН.

Через 2-3 тижні необхідно викопати ями. Відокремивши верхній шар грунту від нижнього, потрібно змішати його з добривами. Для цього беруть 10 кг компосту або перегною і по 200 г сірчанокислого калію і суперфосфату. Дно ями для створення дренажу засипають гравієм або дрібнобитій цеглою шаром в 7-10 см.

покроковий процес

Незважаючи на невибагливість сорту, здорове зростання і розвиток персикового дерева багато в чому залежать від правильної посадки. Дотримуючись етапи висадки саджанця в грунт, навіть початківець садівник без праці впорається з цим завданням.

 1. В середину попередньо викопаної ями вбити кілок діаметром 3-4 см і довжиною не менше 1,5 м.
 2. На дні ями сформувати горбок із землі, на який встановити саджанець, акуратно розправивши коріння.
 3. Присипати саджанець землею до верху ями і злегка утрамбовувати.
 4. Прив’язати стовбур деревця до кілка мотузкою у вигляді вісімки.
 5. Полити персик 2-3 відрами води і замульчувати торфом з тирсою шаром 6-8 см.

посадка саджанця

Якщо саджанець сильно поглибити в грунт, це буде сприяти омертвіння нижній частині кори стовбура, що негативно позначається на самому дереві і його правильний розвиток

Запилювачі

Як і багато інших сорти персика, Київський ранній є Самоплодность. Однак для отримання рясного врожаю рекомендується висадити на ділянці 2-3 запилювачі. Підійдуть всі сорти, цвітіння яких припадає на один час з Київським раннім, наприклад, Редхейвен, Фаворит Моретіні, Грінсборо, Бархатистий, Травневий квітка.

Кращі запилювачі для персика Київський ранній – фотогалерея

Фаворит Моретіні – самозапилюватися, скороплідних сорт персика Редхейвен є еталоном для інших сортів персика Травневий квітка – самий ранній столовий сорт персика американської селекції Сорт персика Грінсборо стійкий до морозів Сорт Бархатистий відрізняється високою врожайністю

догляд

Для отримання якісного врожаю персиковим деревам необхідно забезпечити повноцінний догляд. Обробка від хвороб і шкідників, регулярні поливи і внесення добрив створять сприятливу атмосферу для саджанця, підвищать імунітет і опірність до негативного впливу ззовні.

обрізка

Дерева персика Київський ранній піддають обрізку для формування крони, а також в санітарних цілях.

З метою оздоровлення обрізку піддаються сухі, уражені хворобами і заморозками гілки. Щоб сонячне світло і повітря проникав всередину крони, її проріджують, обрізаючи гілки, що ростуть неправильно, а також ті, що надмірно загущают дерево. Зріз роблять гострим ножем або садовими ножицями. Пеньки залишати не можна. Всі місця зрізів обов’язково обробляють садовим варом.

Формує обрізка дозволить дереву розвиватися так, щоб догляд і збір урожаю були максимально зручними для садівника. Для цього рекомендується сформувати персик у вигляді великого куща. При такій обрізці залишають 3-4 здорових втечі з нижніх нирок. У наступні 2-3 роки з виросла за літній період поросли також слід залишити близько 6-8 сильних і плодоносних гілок. Потім щовесни при обрізанні залишається 5-6 гілок, які вже плодоносять, і 3-4 втечі для заміщення.

Крім кустовидной, можлива також чашеобразная обрізка персикових дерев. В цьому випадку відсутній центральний провідник, а 3-4 основні гілки розташовані на одному ярусі. При досягненні висоти 40-50 см у саджанця залишають 5-6 добре розвинених пагонів. Ті пагони, які досягли 25-30 см, прищипують для розгалуження.

обрізка дерева

Гілки, розташовані в центрі персика, на третьому році життя дереваобрезают якомога коротше

Правила грамотної обрізки персика – відео

полив

Персик – досить вологолюбна культура, яка погано переносить тривалу посуху. Однак велика кількість води і застійні калюжі негативно впливають на кореневу систему. Надмірна зволоженість грунту призводить до гниття коренів, уповільнює розвиток дерева, знижуючи якість і кількість врожаю.

Персикове дерево необхідно поливати один раз в 10 днів, виливаючи 3-4 відра води. Полив повинен проводитися регулярно, особливо в період плодоношення.

підживлення

Щоб персикові дерева отримували необхідні поживні речовини, їх слід регулярно підгодовувати. Внесення добрив забезпечить здоровий ріст і стійкий імунітет рослині.

Графік внесення добрив – таблиця

добриво Кількість / пропорції період внесення порядок внесення перегній
хлористий калій
Суперфосфат 15 кг
100 г
200 г При посадці Разом з родючим шаром ґрунту Деревна зола 450 г При посадці Разом з родючим грунтом Аміачна селітра (або сечовина) 75-80 г (50-60 г) Весна, в перші 2-3 роки За пристовбурному колі Суперфосфат
Хлористий калій 45-55 г
60-70 г Осінь (вересень) По пристовбурному колі

Укриття на зиму

Підготовка персикового дерева до зими починається тоді, коли опадёт велика частина листя.

 1. Грунт в пристовбурних кіл слід рясно полити і замульчувати тирсою, змішаними з перегноєм, шаром 10-12 см.
 2. Штамб і верхні гілки необхідно побілити сумішшю вапна з глиною і коров’яком для захисту і відлякування гризунів.
 3. Для додаткового утеплення дерева стовбур обертають агроволокном або обв’язують ялиновим гіллям.

Хвороби і шкідники

Сорт персика Київський ранній стійкий до таких поширеним захворюванням, як борошниста роса і клястероспоріоз. А ось від кучерявості листя дерево страждає досить часто. Щоб звести ризики до мінімуму, необхідно обробляти персикові дерева хімічними препаратами або настоянками домашнього приготування.

Захворювання персика і способи боротьби з ними – таблиця

хвороба характер ураження період обробки методи боротьби профілактичні заходи курчавість листя Вражає молоде листя, пагони і бруньки. Виявляється у вигляді огрубіння і скручування. Призводить до відставання дерева в розвитку і зниження зимостійкості. Навесні 2-3 рази з перервою в 20 днів. Обприскування препаратом Скор (2 мл на 10 л води). Обробка дерев розчином 3% бордоською рідини перед розпусканням бруньок і після опадання листя. Клястероспоріоз (дірчастий плямистість) Вражає всі наземні ділянки дерева. Виявляється у вигляді великих плям буро-червоного кольору. Призводить до гниття і відмирання пошкоджених ділянок, а при сильному ураженні до загибелі дерева.

 • Перед набряканням бруньок;
 • перед цвітінням;
 • після цвітіння.

Обприскування розчином хлорокиси міді (30-40 г на 10 л води).

 1. Весняна санітарна обрізка уражених захворюванням гілок і їх подальше спалювання.
 2. Обробка зрізів сумішшю вапняного розчину з мідним купоросом.

Борошниста роса Вражає листя, пагони і плоди. Виявляється у вигляді пухкого нальоту сірого кольору. Призводить до деформації, відставання в розвитку і відмирання пагонів, опадання листя. Після цвітіння. Обробка препаратом Топсин або Топаз (15 мл на 10 л води). Витрата – 5 л на одне дерево.

 1. Обрізка і спалювання уражених ділянок дерева.
 2. Обробка зрізів садовим варом.

плодова гниль Пошкоджує плоди персика. Призводить до їх гниття і передчасного опадання.

 • До початку цвітіння;
 • після цвітіння;
 • після збору врожаю.

Обробка топсин (10 г на 3-4 л води). Витрата – 2 л на дерево до 6 років, на доросле – до 10 л). Збір і знищення заражених плодів.

Хвороби персика на фото

На персиках поразку плодовою гниллю починається з темної плями, яке швидко розростається і охоплює весь плід Збудник борошнистої роси зимує в уражених гілках, опалого плодах і листках Особливу небезпеку курчавость листя представляє в роки з прохолодною, тривалої і вологою весною Уражені грибком тканини листа відмирають, підсихають і випадають, утворюючи отвори, через що хворобу називають ще дірчастій плямистістю листя

Шкідники персика і способи боротьби з ними – таблиця

шкідник характер ураження період обробки методи боротьби профілактичні заходи попелиця Селиться на нижній частині листя, висмоктуючи з них живильні речовини. Призводить до скручування, усихання і опадання листя. До і після розпускання бруньок. Обприскування персика і грунту в приствольному колі нитрафеном (300 мл на 10 л води).

 1. Збір і спалювання листя, уражених попелиць.
 2. Знищення бур’янів і кореневої порослі по пристовбурному колі.

кліщ Дрібні павукоподібні комахи. Харчуються соками молодих пагонів і листя. Уражені ділянки дерева засихають і передчасно обпадають, що призводить до зниження врожайності. За 2 тижні до початку цвітіння. Обприскування розчином 1% колоїдної сірки (100 г на 10 л води).

 1. Щорічна осіння побілка дерева.
 2. Видалення бур’янів в пристовбурних кіл.
 3. Санітарна обрізка пошкоджених ділянок дерева.
 4. Установка ловчих поясів.

Довгоносик-квіткоїд Дрібні жучки чорного кольору з фіолетовим відливом. Харчуються молодими бруньками, листям і бутонами. У плодах відкладають яйця. Є розповсюджувачами багатьох грибкових хвороб. Призводять до зниження морозостійкості і врожайності. До набрякання бруньок. Обприскування розчином господарського мила і гірчиці, запилення деревною золою або обробка препаратом Метафос (10 мл на 10 л води).

 1. Побілка стовбура вапняним розчином.
 2. Установка ловчих поясів.
 3. Збір і спалювання пошкоджених листя, бутонів і плодів.

Фруктова моль Маленькі сірі метелики. Пошкоджують молоді бруньки і пагони, харчуючись ними. Відкладають яйця на сухому листі і нирках. Під час розпускання бруньок. Обприскування препаратом Карбофос (10 мл на 10 л води).

 1. Збір і спалювання опалого листя, плодів.
 2. Боротьба з бур’янами і кореневої порослю.
 3. Регулярне розпушування та внесення мульчі.
 4. Установка ловчих поясів.

Шкідливі комахи на фото

Пошкоджені фруктової міллю нирки схожі на обпалені, засихають Коли колонії попелиці стають занадто великими, листя і молоді пагони висихають і гинуть Кліщ легко переміщується з хворої рослини на здорове З першим теплом довгоносики піднімаються в крону і харчуються нирками, виїдаючи в них вузькі поглиблення

Збір і зберігання врожаю

Київський ранній – скороплідних сорт, який набирає період плодоношення через 3 роки після посадки. Дерево цвіте в травні, а дозрівання плодів припадає на другу декаду липня.

Урожайність досить висока – з однієї рослини збирають 35-50 кг плодів.

Плоди персика сорту Київський ранній

Плоди персика сорту Київський ранній зовні привабливі, з соковитою м’якоттю зеленувато-білого кольору

Завдяки щільному шкірці плоди добре переносять транспортування на далекі відстані. Персики зберігають в холодильнику в чистій сухій тарі в немитому вигляді. Термін зберігання – 3-7 діб.

Плоди персика сорту Київський ранній придатні для вживання в свіжому вигляді, а також для приготування варення, джемів і компотів.

Відгуки садівників

У мене в минулому році був перший урожай. Плоди практично жовті, з невеликим рум’янцем, подовжені і з дзьобиком. Здалеку на абрикос схожі. Переваги – ранній і досить невибагливий. Смак для мене посередній, але не це головне. Дуже соковитий, навіть не зовсім стиглий, при Невідокремлювані кісточці – тече і бризкає.

арсенал

На смак простакуватий, але т. К. Починає першим, то їсть на ура. Про підвищену зимостійкість міф – без укриття однієї ночі -25 ° С досить, щоб залишитися повністю без врожаю.

Bauer

Київський ранній – найбільш ранній, смачний, відносно стійкий до кучерявості.

захоплена

У нас на ділянці росте Київський ранній, Лісостеповій, Білий лебідь і Редхейвен. Ростуть шикарно, на Київському в цьому році було стільки персиків – збирали відрами, стояли підпірки, три гілки зламалися, йому років 10. З курчавістю боремося, іноді бувають спалахи.

Юта

Київський ранній плодоносить найперший. У минулому рік вибуло стільки плодів, що зламало верхівку.

Динуля

Персик Київський ранній – скороплідних і високоврожайний сорт з дуже смачними плодами. Завдяки стійкості до морозів і невибагливості у догляді сорт має широку зону районування і користується популярністю серед власників приватних присадибних ділянок та фермерських угідь. А раннє дозрівання плодів дозволяє отримувати регулярні врожаї вже до середини літа.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*