Переваги і недоліки будівництва з газобетонних блоків

Будівництво будівлі з газобетонних блоків


Газобетон – це сучасний будівельний матеріал. З нього складаються несучі стіни і перегородки. Будинки з газобетону набувають популярності завдяки багатьом факторам, найбільш визначальними з яких є швидкість зведення і відносно низька ціна.

Цей вид пористого бетону – пористий, штучно створений камінь – є екологічно чистим матеріалом, створеним з натуральних компонентів – піску, цементу і вапна з додаванням води. Будинок з газобетону має як свої переваги, так і недоліки.

Переваги будинку з газобетонних блоків

Газобетон має ряд переваг, основними з яких є:

 • високі теплоізоляційні властивості;.
 • простота у використанні;
 • швидкість зведення будівель;
 • міцність при відносно невеликій вазі;
 • гарні звукоізоляційні якості;
 • екологічно чистий матеріал;
 • вогнетривкість;
 • морозостійкість;
 • економічність.

Чудова теплоізоляція

Використання блоків з газобетону при зведенні будівель дозволяє економити на теплоізоляційних матеріалах і на опаленні. Стіна, виконана з газобетонного блоку товщиною 37 см, пропускає холоду набагато менше, ніж така ж стіна з цегли або стандартного каменю. Тепловий опір близько 3,5 кв. м/Вт С. Кращих показників можна домогтися лише при використанні призначених для цього спеціальних теплоізоляційних матів.

Зведення стіни з газобетону
Зведення стіни з газобетону

Розчин клею відрізняється малою товщиною – вона складає всього 1 мм. Це призводить до відсутності «містків холоду» і підвищує теплоізоляцію приміщень, зведених з блоків газобетону. Товщина швів впливає на теплопровідність. Втрата тепла може доходити до 30%.

Простота у використанні

Завдяки структурі матеріалу необхідність в складних видах техніки відсутня. Всі види пористого бетону можна легко розпиляти пилою, як електричною, так і звичайною. Не важко буде просвердлити необхідні дірки, забити цвяхи. Отвори, призначені для вмонтування розеток, легко виконуються за допомогою наявним інструментом. Штроби можна зробити насадкою для дрилі або вручну. Анкери для газобетону призначені для здійснення кріплень.

Легкість в обробці дає можливість створювати арочні конструкції будь-якої складності при наявності мінімального набору інструментів – знадобиться транспортир, пила і простий олівець.

Швидкість зведення будівель

Блоки відрізняються рівною конструкцією і малою вагою. Це дозволяє швидко зводити будівлі без використання спеціальної техніки. Потрібна лише ємність для замішування клейового розчину і шпателі.

Блоки завозяться на піддонах. Це виключає наявність відколів і інших дефектів. Вони не деформуються при перевезенні. Блоки не дають усадку, тому будівництво можна виконати за один сезон.

Внутрішня стіна з газосилікатних блоків
Внутрішня стіна з газосилікатних блоків

Технічні характеристики

У продажу представлені блоки з газобетону різної конфігурації, міцності, різного розміру. На вибір покупця впливає вид будівельних робіт – газобетон використовують не тільки для зведення несучих стін, але і для монтажу внутрішніх перегородок. Матеріал застосовується при виконанні перекриттів або теплоізоляції дахів різних конструкцій. З вузьких блоків будують веранди та альтанки. Можливо зведення огорож. При будівництві приватних будинків доцільне використання блоків, щільність яких становить від 400 до 500 кг / куб. м. Вони мають оптимальні характеристики міцності і ваги.

Міцність будинків з газобетону

Створення блоків з цементу, вапна і піску проводиться в спеціальних автоклавах.

Вплив високого тиску і температури впливає на міцність матеріалу – в ньому формуються кристали гідросилікату кальцію, зміцнюють структуру газобетону.

Звукоізоляція

Стіни, зведені з газобетону, не дозволяють проникати в будинок стороннім звукам і шуму.

Будинок з газобетону
Будинок з газобетону

Екологічно чистий матеріал

Будівельні блоки створюються з піску, вапна і цементу. Це природний, екологічно чистий матеріал, що не впливає негативно на здоров’я. Крім цього, стіни «дихають» – 0,25-0,22 м-ч-Па. Це забезпечує в межах приміщень наявність сприятливого мікроклімату.

Морозостійкість

Газобетон стійкий до низьких температур. Показник дорівнює не менше F35.

Економічність

Низка переваг газобетонних блоків дозволяє економити на будівництві будинків:

 1. Мала вага. Ця якість дозволяє істотно економити на вартості будівництва. В першу чергу, для ведення будівельних робіт не потрібно оренда дорогої техніки, такий, як крани. У другу чергу, навантаження на фундамент невелика, його не потрібно зміцнювати.
 2. Теплоізоляційні здатності матеріалу дозволяють відмовитися від використання матів для утеплення зовнішніх стін. Якщо ж теплоізоляційні мати все ж будуть використані, згодом можна економити на опаленні будинку.
 3. Відмінна звукоізоляція не вимагає використання додаткових матів.

Недоліки

Як і будь-який будівельний матеріал, газобетон має свої недоліки:

 • низька гідрофобність;
 • крихкість;
 • складнощі у виконанні зовнішніх облицювальних робіт;
 • погане утримання кріплень.

Погана гідроізоляція

Багато фахівців готові посперечатися. Вкрай рідко будівництво будівель здійснюється без зовнішньої обробки. Тому при плануванні зведення будинку з газобетону слід враховувати і необхідність у зовнішній обробці матеріалами з хорошою гідроізоляцією. Це може бути штучний камінь, плитка або сайдинг. В цьому випадку вода не зможе проникати всередину і призводити до появи цвілі.

Процес укладання газобетонних блоків
Процес укладання газобетонних блоків

Якщо вміст води перевищить 30%, блок з газобетону набухає і деформується. Це призводить до появи тріщин і відшарувань. Тому так важлива зовнішня обробка. Запобігти проникненню води додатково можна за допомогою спеціальних сумішей для підвищення гідроізоляційних властивостей. Також слід приділити увагу правильності установки водостічних зливів.

Деформація блоків може виникнути і внаслідок зсуву ґрунтів. Тому при зведенні будівлі фундамент повинен бути міцним і довговічним. Для цього використовуються монолітні плити, спеціальні клейові склади.

Складність у виконанні облицювальних робіт

Виконання облицювальних робіт ускладнюється тим, що блоки з газобетону рухливі внаслідок проникнення вологи або найменших зсувів фундаменту. При цьому починають проглядатися лінії кладки, на облицюванні з’являються тріщини. Щоб цього уникнути, необхідно використовувати монтажну сітку і штукатурку з гіпсу, яка здатна якісно замаскувати шви між блоками газобетону.

Слабкі кріплення

Газобетон можна легко просвердлити, вбити цвях, проте для кріплень слід використовувати спеціальні дюбелі. Особливо це важливо при утепленні будинку зсередини і при обшивці гіпсокартоном. В іншому випадку внутрішнє оздоблення швидко деформується.

Експлуатаційні характеристики газобетону

Безліч суперечок серед людей, що займаються будівництвом, викликають експлуатаційні характеристики. Частина фахівців стверджує, що показники теплоємності, теплоізоляції і здатність газобетону дихати сильно завищені, інші – що параметри в нормі.

Параметри теплоізоляції у кожного виду будівельних блоків з газобетону різні. Вони залежать від щільності структури. Чим вона нижче, тим краще проникає вода всередину блоків, приводячи до їх деформації. Це необхідно враховувати при замовленні блоків для зведення зовнішніх стін. Найкращі показники теплоізоляції має блок D500. Втім, це будівельний матеріал для зведення несучих і міжкімнатних стін, а не теплоізоляційні мати. Тому для економії на опаленні потрібно монтаж додаткової теплоізоляції.

Теплоємність – це утримування тепла протягом певного періоду часу. Наприклад, вдень цегла нагрівається і довго не остигає. Вночі тепло виділяється. Газобетон на це не здатний. Виправити ситуацію можна, обклавши стіни з газобетону зовні цеглою. Такий спосіб дозволяє збільшити параметри теплоємності, запобігає проникненню вологи в блоки газобетону. Як наслідок, блоки перестануть деформуватися і зміщуватися, а термін експлуатації будівлі зросте в рази. Також це позбавить потреби в зовнішній обробці.

Будівництво будинку з газоблоку
Будівництво будинку з газоблоку

Висока паропроникність стін з газобетону виникає внаслідок наявності відкритих осередків в структурі матеріалу. Ця властивість дає стінам «дихати» і стабілізує мікроклімат приміщень. Однак не всі будинки, що зводяться з газобетону, мають таку здатність. Це безпосередньо пов’язано з матеріалом зовнішньої обробки. Так, сайдинг не дасть газобетонним стін повноцінно «дихати». Проте обробка гіпсовою штукатуркою не перешкоджатиме проникненню повітря крізь стіни. На паропроникність здатне вплинути і внутрішнє оздоблення. Наявність штучного матеріалу блокує проникнення повітря.

Плюси і мінуси є у кожного будівельного матеріалу. При зведенні будинків з блоків газобетону важливо враховувати особливості експлуатаційних характеристик і дотримуватися технології будівництва. Так, для поліпшення показників гідроізоляції необхідно подбати про зовнішню обробку будівлі. Паропроникність стін не порушиться, якщо використовувати якісний матеріал. Міцність будинку забезпечить фундамент з монолітних плит і відповідна гідроізоляція. Це головні умови для зведення будівлі з цього виду будівельного матеріалу.

Газобетон перевершує за характеристиками інші сучасні будівельні матеріали. При правильному застосуванні будинок з нього зводиться міцний, комфортний і довговічний.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*