Оздоблення фасаду приватного будинкуЧас, коли всі прагнули обзавестися своєю квартирою, пройшло. Тепер в будівельній сфері намітився інший мейнстрім – споруда приватних будинків. Кожен хоче роздобути не просто звичайну будівлю, а щось унікальне, відповідне його смакам і побажанням. І перше, що має виділяти саме ваш будинок серед сотень інших – це його «обличчя».

Існуючі матеріали для оздоблення фасаду приватного будинку мають дуже великий асортимент, з великим ціновим діапазоном. І для того щоб легше було зробити свій вибір, необхідно більш детально ознайомитися з пропозиціями ринку. Тому далі ми докладно розглянемо найбільш затребувані варіанти.

Оздоблення фасаду приватного будинку: облицювальні фасадні термопанелі

Швидко завоювали споживчий ринок завдяки своїм властивостям.

Оздоблення фасаду приватного будинку

З причини того, що ці фасадні панелі складаються з двох різних верств, вони виконують відразу кілька важливих функцій.

Шар верхній – захисний і декоративний

Стандартно він виготовляється з легкого бетону. Для посилення його захисних властивостей додатково армується по всій поверхні плити волокнами. Має дуже широкий спектр всіляких малюнків і візерунків (імітація плитки, цегляної кладки і дерева). Колір всіх елементів – сірий. Світлий тон дозволяє без проблем перефарбувати елементи в потрібний колір. Товщина саме цього шару коливається від 0,8 до 2 см. Також здатний витримати навантаження до 150 кг на 1 см2.

Шар нижній – термоізоляційний з системою зручного кріплення

Може бути виготовлений з будь-якого виду жорсткого ізоляційного матеріалу. В основному для цих цілей береться або пінополістирол, або плити з мінеральної вати. Товщина всієї плити (разом з цим шаром) варіюється від 5,8 см до 14 см. Вага ж цілого вироби, в залежності від обраного матеріалу утеплювача, може бути як мінімум 18 кг, і максимум 21 кг.

Оздоблення фасаду приватного будинку

Верхній і нижній шари розміщені відносно один одного з невеликим зсувом у бік. Також між ними по периметру з’єднання є поглиблення. Все це є елементами системи кріплення під назвою «шип-паз».

монтаж конструкції

 1. Залежно від ваги деталей вибирається один з варіантів: посадка на клей (спеціальна маса для роботи з пінополістиролом і мінватою) або фіксація анкерами. У першому випадку маса рівномірно розподіляється по всій поверхні елемента, в другому – використовується не менше 12 шт на 1,5 м2.
 2. Місця стиків елементів обробляються акриловим герметиком. Якщо були пророблені отвори в поверхні виробів під кріплення, то вони повинні бути попередньо зашпакльовували.
 3. Висохлі елементи обробляються ґрунтовкою і фарбуються.

Вініловий сайдинг

Даний варіант придбав широке коло своїх шанувальників, завдяки ціновій доступності.

Оздоблення фасаду приватного будинку

Оздоблення фасаду приватного будинку вініловим сайдингом

Та й крім цього сайдинг має низку позитивних характеристик, таких як:

 1. Виняткова стійкість до перепадів температур. Здатний витримувати показник до 50 ° С як зі знаком мінус, так і зі знаком плюс.
 2. Стійкий до прямого впливу ультрафіолету. Протягом багатьох років не вицвітає і не вигорає, структура зберігається колишньої.
 3. Так як не має в своєму складі натуральних матеріалів, він не схильний до зараження мікроорганізмами, таких як: гниль, тля, грибок.
 4. Здатний витримувати великі фізичні навантаження. Сильні пориви вітру йому не страшні, розроблені спеціальні системи кріплення, які допомагають йому зберігати цілісність навіть при ураганних погодних умовах. Місце стику двох окремих сегментів виступає в ролі додаткового ребра жорсткості.
 5. Широкий спектр колірної гами і різноманітність структур дають безмежне поле для польоту фантазії.
 6. Використання елементів не у вигляді одиночної дошки, а спаяних разом двох або трьох допомагають прискорити роботи по обшивці.
 7. Не горючий, навіть під безпосереднім впливом відкритого вогню на нього матеріал буде просто плавитися.
 8. Завдяки цьому матеріалу (в залежності від ваших потреб) можна зібрати як утеплений, так і вентильований фасад.

Монтаж елементів дуже простий. Роботи просуваються від низу до верху, на кожну закріплену панель зверху внахлест накладається наступна. На кожному елементі є спеціальні отвори, через які і будуть проходити деталі кріплення. Використовуються в якості цього або цвяхи, або саморізи. Крок між місцями загону кріплень – 30-40 см.

Оздоблення фасаду приватного будинку

Ні в якому разі не можна щільно притискати елемент до стіни або до попереднього покладеному елементу. І в першому і в другому випадку повинен залишати невеликий зазор, близько 0,5 см. Пробивати тіло панелі заборонено, в іншому випадку можуть піти тріщини, які згодом стануть причиною руйнування цілісності зібраного полотна. Зовнішні та внутрішні стики маскуються за допомогою спеціальних декоративних куточків.

Штучний камінь

Цей аналог природного матеріалу став більш затребуваним, ніж його попередник завдяки цілому ряду переваг.

Оздоблення фасаду приватного будинку

Оздоблення фасаду приватного будинку штучним каменем

На відміну від натурального штучний камінь наділений такими якостями:

 1. Полегшена вага. Штучний аналог на порядок легше, що значно полегшує процес транспортування і монтажу елементів. Крім цього, до самої будівлі пред’являється менше вимог. У деяких випадках відпадає необхідність в додатковому посиленні стін за допомогою зведення зміцнюючого каркаса. Менше вага оздоблювального матеріалу – менше навантаження на стіни.
 2. Більш низька вартість. Природні матеріали, безсумнівно, краще в випадках, коли проводиться обробка елітного будови. Але найчастіше упор робиться саме на зовнішній вигляд, а не на спосіб видобутку матеріалу. Так як за зовнішніми параметрами обидва варіанти практично неможливо розрізнити, то в цілях економії вибір стає очевидним.
 3. Більш легкий процес монтажу. Натуральний варіант представлений у вигляді безлічі окремих сегментів, які необхідно підбирати один до одного за формою для кращої стикування. Штучний аналог представлений у вигляді прямокутних панелей з витісненим рельєфом. Так за один підхід декорується ділянку великих розмірів, що прискорює роботу. І крім цього економиться час на стикуванні правильної форми панелей.

Якщо не передбачається зведення утепленого або вентильованого фасаду, то монтаж матеріалу проводиться безпосередньо на саму стіну. Для цього спочатку робиться розмітка, щоб ряди були рівними. Далі поверхню ретельно зачищається і обробляється ґрунтовкою обов’язково глибокого проникнення. Розлучається в ємності клейова маса і наноситься на площину за допомогою шпателя.

Оздоблення фасаду приватного будинку

Кожен укладений сегмент повинен бути додатково заглиблений в шар клею за допомогою простукування його поверхні гумовою киянкою.

Для економії часу і позбавлення від зайвої етапу робіт затирка швів проводиться на етапі кладки.

Для того щоб між стиків було не порожнє простір використовується більша кількість клейової маси.

Після повного висихання клею за допомогою пульверизатора, заповненого гидрофобной сумішшю, обробляємо всю оброблену поверхню.

Декоративна обробна штукатурка

Головне достоїнство, завдяки якому багато зупиняють свій вибір саме на цьому варіанті – можливість надання унікального способу будовою.

Оздоблення фасаду приватного будинку

Вже згадана штукатурка може бути виготовлена ​​на основі декількох речовин.

 1. Мінерали. Цей вид суміші найменш дорогий. Для зменшення ваги домішуються полегшені наповнювачі. Завдяки цьому підвищується зносостійкість речовини, зменшується вразливість до перепадів температур і ультрафіолету. Мінус використання – ризик утворення тріщин від усадки. Ширина їх зазвичай не перевищує 10 частини міліметра, тому виробники не відносять даний факт до дефектів покриття.
 2. Силікати. Можуть застосовуватися для покриття абсолютно будь-якій поверхні (від дерева і листів ДСП до цегли і пористого бетону). Мають високий рівень проникності (повітря і пара), а також водовідштовхувальним ефектом. Ризик виникнення грибка практично мінімальний.
 3. Силікон. Мають найкращими показниками технічних характеристик: стійкість до ультрафіолету, впливу несприятливих погодних умов, розмноженню мікроорганізмів. Ці суміші не є токсичними, абсолютно безпечні для здоров’я мешканців. Належать до найбільш дорогим варіантам.
 4. Акрил. Така суміш може бути нанесена на будь-яку поверхню. У складі присутні речовини, що пов’язують (полімери), завдяки яким збільшується еластичність висохлого шару. Ризик виникнення усадочних тріщин мінімальний. Для більшої декоративності до складу можуть бути додані спеціальні домішки (скло, мармур та інше).

Роботи з нанесення виконуються в такому порядку. На заздалегідь підготовлену гладку поверхню кельмою наноситься тонкий шар речовини, або вся поверхня обробляється валиком з трафаретом, для формування рельєфного малюнка.

Оздоблення фасаду приватного будинку

Оздоблення фасаду приватного будинку декоративною штукатуркою

Фарбування проводиться в тому випадку, коли було використано речовина без додавання пігментів.

Ми розглянули далеко не всі оздоблювальні матеріали для фасадів приватних будинків, а тільки найбільш затребувані. У кожного з них є свої переваги, як в технічних характеристиках, так і в процесі монтажу на підставу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*