Орхідея Ванда: загальна характеристика, види і сорти, догляд в домашніх умовах, полив, пересадка, розмноження, фото, відеоОрхідея Ванда вважається одним із самих примхливих рослин, але його можна приручити в домашніх умовах Орхідея Ванда вважається одним із самих примхливих рослин, але його можна приручити в домашніх умовах. Знайшовши спільну мову з нею, ви довго будете радіти пишним суцвіттям і регулярного цвітіння.

 • Орхідея Ванда: полив і догляд (відео)
 • Як ведеться розмноження
 • Як вести пересадку
 • Орхідея Ванда: догляд в домашніх умовах (відео)
 • Відгуки та коментарі
 • Орхідея (Orhidea): основна інформація

  • Сорту: Ванда, Фаленопсис, Основні види, Цимбідіум, Домашні орхідеї, Каттлея, Міні-орхідеї, Камбрія, Сині орхідеї, Білі орхідеї, Чорні орхідеї, Червоні, Пафиопедилум, Лудизия, Целогина, Мільтонія, Фіолетові, Жовті, Дендробіум Нобіле, Тріціртіс, Ризантелла Гарднера, Онцидиум
  • Типові проблеми: Орхідея перестала цвісти, Порятунок орхідеї, Загнивання коріння, Шкідники, Липкі плями на листках, Хвороби
  • Особливості догляду: Квітконоси орхідей, Добрива, Пересадка, Особливості грунту, Загальні правила догляду, Псевдобульб, Вибір кашпо, Вирощування з насіння, Розсадження, Обробка коренів, Розмноження, взимку Полив, Підживлення, Обрізка, Кора для орхідей
  • Рід рослини: Орхідні
  • Тип: Кімнатні
  • Батьківщина: Африка
  • Кількість видів: понад 75000
  • Значення орхідей
  • Фотогалерея орхідей
  • Календар цвітіння орхідеї
  • Всі питання про орхідеї
  • Всі статті про орхідеї
  • Поставити запитання безкоштовно

  Загальна характеристика виду

  Орхідеї Ванда просто чудово виглядають на фото. У природі рослини можна зустріти в Індії, Азії, Китаї. Квіти ведуть оригінальний спосіб життя – кріпляться потужними корінням дерев.

  Деякі різновиди рослини володіють яскравим і приємним ароматом, що зберігається і при вирощуванні в домашніх умовах. Найвідоміший підвид Ванди – блакитна. Завдяки їй були виведені багато гібриди, зображення яких ви можете побачити в енциклопедіях.

  Блакитна орхідея цвіте у весняний або літній період, коли освітлення стає більш інтенсивним. Триває цвітіння у вазі або горщику близько 2 місяців.

  Гребінчаста Ванда володіє великими 5-сантиметровими квітками незвичайного забарвленняГребінчаста Ванда володіє великими 5-сантиметровими квітками незвичайного забарвлення

  Основні сорти і види Ванди

  Всього в світі налічується близько 70 видів орхідеї Ванди. У природних умовах їх можна зустріти в Китаї, Азії, Індії, на Філіппінах. Існує величезна кількість міжродових і міжвидових гібридів, так як ця орхідея здатна схрещуватися як з орхідеями інших пологів, так і всередині роду. Орхідея Ванда біла часто використовується для оформлення зимових садів і теплих квітників.

  Розглянемо основні види орхідеї, виростити які можна в домашніх умовах.

  1. Гребінчаста Ванда володіє великими 5-сантиметровими квітками незвичайного забарвлення (жовті або криваво-червоні), які оригінально виглядають на фото.
  2. Велика Ванда родом з Малайзії. Орхідея відрізняється товстим стеблом і довгим листям. Квіти з’являються влітку. У довжину квітконіс може виростати до 18 сантиметрів, губа більша, рожевого кольору.
  3. Блакитна орхідея названа так за забарвленням пелюсток. В природі зустрічається в лісах Бірми і Гімалаїв. Корені товсті, повітряні, листя подовжені, шкірясті, квіти блідо-блакитного кольору, великі. В домашніх умовах рекомендовано вирощувати орхідею в горщику, але при належному догляді і своєчасному обприскуванні рослина може чудово себе відчувати і розташовуючись на блоках.
  4. Ніжна Ванда має ремневідной листям, розташованими в 2 ряди. В домашніх умовах цвітіння відзначається навесні і чудово виглядає на фото. Суцвіття має 12 квіток діаметром 6 сантиметрів. Забарвлення пелюсток білий з фіолетовими крапками, губа має рожевий відтінок.

  Ніжна Ванда має ремневідной листям, розташованими в 2 рядиНіжна Ванда має ремневідной листям, розташованими в 2 ряду

  Як правильно доглядати в домашніх умовах

  Вимоги до температури

  Догляд за Вандою передбачає дотримання певного температурного режиму, так як у природі рослина зустрічається тільки в теплих краях. Оптимальною температурою в домашніх умовах стане режим +25 градусів вдень та +16 вночі.

  Як свідчать відгуки тих, хто вже завів Ванду, відповідну температуру для орхідей слід підбирати з урахуванням рівня вологості повітря. Чим вона вища, тим в більш спекотних умовах може міститися рослина. Варто відзначити і те, що Чорна Ванда, яка оригінально виглядає на фото, як і інші види, вимагає перепаду між нічною і денною температурою в 10 градусів.

  Як проводиться полив

  Догляд за рослиною передбачає забезпечення його водою протягом усього життя. Орхідеї вимагають чергування сухих і вологих циклів. У холодну пору полив у скляній вазі здійснюється кожні 2 дні, при цьому вести зрошення краще в першій половині доби. У спекотний період полив проводиться щодня, проте біля коренів не повинна застоюватися волога.

  Блакитну орхідею в домашніх умовах рекомендовано вирощувати в горщикуБлакитну орхідею в домашніх умовах рекомендовано вирощувати в горщику

  Поливати орхідеї в скляній вазі або горщику можна різними способами:

  1. Обприскування – оптимальний догляд за рослинами з голими корінням, які часто пересихають.
  2. Полив з лійки вимагає дотримання особливих умов: необхідно вносити вологу з деякими інтервалами, щоб вона встигала стікати.
  3. Гарячий душ – відмінна імітація природного поливу. Рослина ставиться у ванну під теплий душ і тримається там до тих пір, поки його коріння не придбають зелений колір. Так як листя орхідеї схильні до виникнення плям внаслідок впливу вологи, їх слід протерти м’якою тканиною відразу після проведення процедури.
  4. Занурення – догляд полягає в тому, що горщик разом з орхідеєю на 30 секунд ставиться у воду, а потім виймається. Підходить тільки для здорових рослин.

  Орхідея Ванда біла часто використовується для оформлення зимових садів і теплих квітниківОрхідея Ванда біла часто використовується для оформлення зимових садів і теплих квітників

  Як робити підживлення і вносити добрива

  Догляд за Вандою передбачає внесення добрив, рекомендації по розведенню яких можна побачити на фото в інструкції. Вносити підживлення в рідкому вигляді стоїть у ранкові години, а якщо погода стоїть жарка, то ще й опівдні. Вночі або ввечері проводити процедуру не слід.

  Мінеральні речовини для рослини вносяться щомісяця. Всі складові краще брати в рівних частках. На 10 літрів води розлучається приблизно по 13 грамів добрив. Вирощування молодого рослини вимагає проведення підживлень кожні 2 тижні.

  Якщо догляд за орхідеєю здійснюється невірно і вона отримує недостатню кількість підживлень, цвітіння її стає слабким. Перегодовування ж веде до того, що верхня частина квітки стає м’якою. Перевірити, наскільки правильно вносяться корисні речовини, просто: подивіться на світло-зелену смужку на аркуші, її ширина повинна бути близько 1 сантиметра. Якщо вона більше, варто знизити кількість добрив, менше – збільшити. Якщо обсяг підживлень оптимальний, рослини будуть розвиватися правильно і гарно виглядати на фото.

  Орхідея Ванда: полив і догляд (відео)