Обробка картоплі перед посадкою від колорадського жука: куповані, народні засоби, оцінка ефективності, сорти, стійкі до колорадського жука, фото, відеоКолорадський жук – чи не головні ворог картоплі Підступний гість з Північної Америки колорадський жук – чи не головні ворог картопляних посадок в останні десятиліття. Навала цього шкідника може зупинити тільки тотальна обробка картоплі хімікатами, які не завжди позитивно впливають на організм людини і навколишнє середовище. Куди більш безпечний і ефективний спосіб впоратися з навалою смугастого жесткокрылого комахи – вибирати стійкі сорти картоплі або обробляти посадковий матеріал незадовго до його посадки.

У такого методу є маса переваг:

  • менші трудовитрати, адже посадки після неї не потребують численних обприскуваннях;
  • економія часу і матеріальних засобів, так як кількість і вартість препаратів, витрачених на обробку бульб, набагато менше, ніж коштів для обприскування кущів;
  • відсутність шкоди, навіть потенційного, для корисних комах і тварин.

Як видно з перерахованого, врятувати картопляне поле від колорадського жука можна легко, недорого і безпечно, тільки починати операцію необхідно задовго до того, як бульби будуть посаджені.

Ефективний спосіб впоратися з навалою смугастого жесткокрылого комахи - вибирати стійкі сорти картопліЕфективний спосіб впоратися з навалою смугастого жесткокрылого комахи – вибирати стійкі сорти картоплі

Попередня обробка: як проводити

Так як прямий взаємозв’язок між врожайністю і присутністю колорадського жука на картопляних полях давно доведена, немає сумнівів у тому, що з цим шкідником краще боротися найбільш ефективними методами. Один з них – попередня обробка бульб.

Проводиться процедура незадовго до посадки картоплі. Існує два методи обробки:

  1. Обприскування садивного матеріалу заздалегідь підготовленим розчином і подальше їх просушування.
  2. Занурення бульб у ванну з приготованим розчином на певний термін (від кількох хвилин до кількох годин) з їх подальшим підсушуванням.

Яким би способом не скористався огородник, важливо пам’ятати, що практично всі засоби для попередньої обробки насіннєвої картоплі дуже отруйні, в тому числі і для людини. Саме тому рекомендується при протравленні бульб користуватися маскою (респіратором), гумовими рукавичками і щільним одягом. А ось чим користуватися не варто – це садовий інвентар (відра, совки тощо), який планується використовувати для збору врожаю.

“Престиж”: обробка картоплі (відео)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*