Мімоза (65 фото): опис, види, правила посадки та догляду, розмноження, декоративність, застосування в ландшафтному дизайні, відеоМімози можуть бути представлені травами, кущами або деревами Мімоза або Mimosa відноситься до роду квіткових рослин із сімейства Бобових або Fabaceae. До недавнього часу Mimosa ставилася до розформованого сімейства Мимозовые або Mimosaceae. Мімози можуть бути представлені травами, кущами або середньої величини деревами, що мають двояко перисті листки.

 • Розмноження мімози
 • Мімоза сором’язлива (відео)
 • Особливості посадки
 • Поради по догляду
 • Хвороби та шкідники
 • Застосування в ландшафтному дизайні
 • Японська мімоза: фуса акасия (відео)
 • Галерея: мімоза (25 фото)
 • Відгуки та коментарі
 • Найчастіше квітка складається з чотирьох частин, але зустрічаються види, що володіють трьома або шістьма частинами. Суцвіття представлені щільними головками або китицями. Переважне місце зростання — Південна Америка. Відомо і вивчено більше 600 видів.

  У нашій кліматичній зоні мімоза вирощується в умовах оранжерей і зимових садівВ нашій кліматичній зоні мімоза вирощується в умовах оранжерей і зимових садів

  Основні види

  Сором’язлива або Mimosa pudica L

  Воліє вологі місця і зарості. Основними місцями проживання служать низини на Антильських островах і територія Бразилії. Зовнішній вигляд відповідає вічнозеленим рослинам, полукустарникам або чагарниках, мають прямі пагони висотою до одного метра. Характерно наявність колючок і опушення.

  Дрібні квітки зібрані в головки на верхівці пагонів. Переважає рожево-фіолетове забарвлення. Цвітіння – в літній період. Розводять як однорічного декоративного рослини.

  Шорстка або Mimosa scabrella

  Батьківщиною цього двадцятиметрового рослини є Південна Америка. Волоті численних квітів пофарбовані в білий колір.

  Ледача або Mimosa pigra

  Дивовижне багатолітня декоративна рослина. Прямі й гіллясті пагони досягають у висоту 0,5 метра. Для білих квіток характерні кулясті головки. Папоротеподібні листя відрізняються високим ступенем чутливості.

  Оптимальним для посадки грунтом служить суміш з верхнього ґрунтового шару, торфу, підготовленого перегною і піскуОптимальним для посадки грунтом служить суміш з верхнього ґрунтового шару, торфу, підготовленого перегною і піску

  Розмноження мімози

  • Для розмноження частіше використовують насіння, але можна і вкорінювати живці мімози. На початку березня насіння слід піддати скарифікації, яка здійснюється за певними правилами, або обдати окропом.
  • Висівання обробленого насіння виконують в субстрат, що складається з двох частин торфу і частини річкового піску.
  • Глибина посадки мімози не повинна перевищувати 5 мм. Насіння проростає при температурі +25°С.
  • Пікіровку проводять після появи двох або трьох справжніх листочків.
  • Грунт потребує регулярному зволоженні.

  Суцвіття мімози представлені щільними головками або китицямиСуцвіття мімози представлені щільними головками або кистями

  Мімоза сором’язлива (відео)

  Особливості посадки

  В нашій кліматичній зоні мімоза вирощується в умовах оранжерей і зимових садів. Рослина дуже любить тепло та світлолюбна. Воно здатне формувати компактний кущ і рясно цвісти тільки при наявності яскравого сонячного світла.

  Ідеальним місцем посадки є південна сторона. Для захисту від сонячних опіків ніжні листя мімози притіняють, а після похмурих днів привчають до яскравого освітлення поступово. Для мімози характерні відносно повільний розвиток і слабкий набір висоти.

  Оптимальним для посадки грунтом служить суміш з верхнього ґрунтового шару, торфу, підготовленого перегною і піску. Всі інгредієнти беруться в рівних кількостях. Дно ємності необхідно оснастити дренажем, яким може служити керамзит.

  Поради по догляду

  • Мімоза воліє регулярний полив м’якою і відстояною водою. Сигналом до чергового поливу служить відносне підсихання верхнього шару грунту. Найбільш часте внесення вологи потрібно рослині з весни до початку осені. Потім полив скорочують, і до зими переходять на рівень дуже помірного зволоження.
  • Мімоза дуже чутлива до пересушенному повітрю в приміщенні і позитивно реагує на обприскування м’якою водою.
  • Підгодівлю проводять у весняний і літній періоди з регулярністю два рази на місяць. У зимовий період добрива не використовуються.

  Для розмноження частіше використовують насіння, але можна і вкорінювати живці мімозиДля розмноження частіше використовують насіння, але можна і вкорінювати живці мімози

  Хвороби та шкідники

  • Надмірна вологість і надмірний полив викликають пожовтіння листя.
  • Нерегулярний і недостатній поливи здатні спровокувати опадання листків.
  • При недоліку світла стебла рослини схильні до витягування і втрати міцності.
  • Низький температурний режим впливає на цвітіння.
  • Мімоза найчастіше уражається попелицями і павутинним кліщем.

  Найбільш часто замість мімози в оформленні використовують сріблясту акацію або Acacia dealbataНайбільш часто замість мімози в оформленні використовують сріблясту акацію або Acacia dealbata

  Застосування в ландшафтному дизайні

  Будь квіткові композиції в ландшафтному дизайні повинні відповідати загальній ідеї. У побуті мімозу часто плутають з деякими видами акацій, що належать до іншого роду з підродини Мімозових. Мімоза і акація дивно схожі зовні.

  Найбільш часто замість мімози в оформленні використовують сріблясту акацію або Acacia dealbata. Гілочки саме цього квітучого рослини традиційно дарують Міжнародний жіночий день.

  Мімозу сором’язливу або недоторку можна легко відрізнити, доторкнувшись до неї рукою. Відповідною реакцією на таке механічне вплив стає складання всіх листя. Розкриття листя можливо тільки через півгодини або годину. Таке захисна властивість – вірна ознака мімози.

  Японська мімоза: фуса акасия (відео)

  Характерна захисна особливість мімози, а також наявність світло-рожевих або бузкових квіток, зібраних в незвичайні голівчаті суцвіття, давно зробили цю квітку одним з найбільш ефектних рослин, які використовуються в ландшафтному дизайні або озелененні зимового саду.

  Галерея: мімоза (25 фото)

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *