Малина Новина Кузьміна: опис сорту, підживлення, проблеми при вирощуванні, фото, відгуки садівників, відеоМалина «Новина Кузьміна» є одним з найбільш старих і перевірених часом напівремонтантних сортів Малина «Новина Кузьміна» є одним з найбільш старих і перевірених часом напівремонтантних сортів. Цей популярний сорт був отриманий уфімським селекціонером-опытником Никанором Вонифатьевичем Кузьміним. В якості батьківської пари рослин при схрещуванні був задіяний американський сорт «Кутберт» і вітчизняний сорт малини під назвою «Смоленська». Отриманий в місті Ветлуга Нижегородської області в 1880 році.

Опис сорту

При наявності найбільш сприятливих грунтово-кліматичних умов малина сорту «Новина Кузьміна» формує сильнорослі, розлогі рослини. При культивуванні сорту в менш комфортних умовах, включаючи північні регіони і Нечорнозем’я, кущі малини мають прямостоячою формою і досягають у висоту 2-2,5 м. Рослини мають невелику кількість прикореневої порослі і дугоподібні пагони з характерною свешивающейся верхньою частиною.

Сорт середнього терміну дозрівання, він володіє підвищеною самоплідністю та стабільною врожайністю. Ягоди мають тьмяну рожево-червоне забарвлення, без вираженого аромату. Розміри ягоди середні, а стандартний вага не перевищує 2-4 р. Форма продовгувата, тупоконическая.

Сорт «Новина Кузьміна» володіє підвищеною самоплідністю і стабільною врожайністюСорт «Новина Кузьміна» володіє підвищеною самоплідністю і стабільною врожайністю

Стигла ягідна м’якоть дуже соковита, ніжна і має приємний кислувато-солодкий присмак. Кістянки щільні, кучные, нерассыпающиеся. Ягоди легко відокремлюються від плодоніжки, але не схильні до осипання. Збір здійснюється по мірі дозрівання. Зібраний урожай не підлягає зберіганню і транспортуванню, широко використовується для приготування варення, компотів або соків.

За описом, даний сорт характеризується як дуже невибагливий і витривалий. Прекрасно підходить для вирощування на присадибних і садово-городніх ділянках. Затребуваний для вживання в свіжому вигляді, що обумовлено хорошими смаковими якостями. Прекрасно підходить для вирощування початківцями та малодосвідченими садівниками.

Малина: вибір сорту (відео)

Якщо використовувати в якості рослин-запилювачів високопродуктивні сорти малини, то спостерігається різкий підйом врожайності. Сорт особливо цінується за відмінну зимостійкість і стійкість до вірусних хвороб, ботритісу та антракнозу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*