Лікування деревлікування дерев

Допомогти деревам ми можемо ще взимку, так що не варто чекати приходу весни – можна почати обрізати пошкоджені і зламані гілки, починати лікування морозобоін і тріщин і т.д. Робити все це бажано в період відлиг, коли на вулиці встановлюється плюсова температура. При цьому особливу увагу бажано звертати на чагарники, оскільки саме вони найбільше отримують ушкоджень. 
Морозобоїни на стовбурах дерев з’являються при занадто швидкому зниженні температури навколишнього повітря – це поздовжні довгі тріщини, які добре помітні в морозну погоду. На жаль, надати будь-яку дієву допомогу тут не вдасться, і все, що можна зробити, це дивитися, щоб на оголеною деревині не почали рости гриби.

Снімок21

Щоб цього не сталося, внутрішню поверхню морозобоін потрібно обробити контактним фунгіцидом або антисептиком, можна навіть застосовувати мідний купорос. Через декілька років по краях рани утворюються специфічні валики кори, які можна буде видалити.

Але не тільки морози можуть сприяти ушкодженню дерев. Ніжна кора молодих дерев дуже чутлива до сонця, тому на них можуть виникнути опіки. Щоб допомогти деревам в цьому, потрібно ще восени обв’язати стовбур і гілки, а також можна побілити ніжну кору.

Снімок22

Ну а якщо опік вже трапився, то способи лікування такі ж, як і морозобоін. Можна обв’язати дерева в місці пошкодженої ділянки на пару літніх місяців, щоб перешкоджати втраті вологи. Справжній бич садівників – це дереворазрушающие гриби. Якщо вони заселилися на дереві, то боротися з ними марно. Отже, потрібно всі зусилля спрямувати на профілактику цього захворювання. При цьому потрібно уважно стежити за тим, щоб на сусідніх деревах не було вогнищ гриба, на самих деревах не було відкритих ділянок з пошкодженою корою, і щоб нічого не перешкоджало природному росту дерева. Найбільше шкоди завдає звичайний опеньок, який в змозі уразити і здорові дерева.

Ще одна неприємність – це дупла, які утворюються при неправильному догляді. Найбільшу небезпеку вони представляють тоді, коли утворюються безпосередньо в стовбурі, і в них починає збиратися вода. Але боротися з ними можна – для цього м’які гнилі тканини вирізати до твердого дерева і обробити антисептиками, бажано, нетоксичними. Робиться це в два прийоми – спочатку наносять шар грунтовки, а потім основний. Як тільки все висохне, можна покрити герметиком, щоб не допустити потрапляння вологи. Щоб дерево виглядало красиво, дупло можна заповнити перлитом, тирсою, розчином цементу з керамзитом, після чого обов’язково зашпаклювати.

Снімок23
Також при неправильній обрізці, коли змінюється співвідношення обсягу крони і коренів, при старінні дерева або після зимових пошкоджень дуже часто виникають Волчкова пагони (дзигою називають сильний пагін, розташований вертикально, який розташовується на головному стовбурі або на скелетних гілках першого порядку і не більше, ніж два метри від стовбура. за рахунок того, що в нього надходить рясне харчування, Волчкова пагонів всього за один сезон може досягти значного розміру, істотно пошкодивши крону дерева.

Волчкова пагонівВолчкова пагонів

Щоб перешкоджати їх появі, потрібно дотримуватися нехитрих правил. В першу чергу, якщо є можливість, не потрібно занадто скорочувати або зовсім видаляти провідник і скелетні гілки. Якщо видаляються великі гілки, то пеньки залишати не можна. Обрізку виконують таким чином, щоб активність зростання припадала на бічне відгалуження. Якщо пагони вже з’явилися, то існує найбільш простий і ефективний засіб боротьби з ними – в літній час необхідно обламувати молоді Волчкова пагони до самої основи, щоб не залишалося навіть найменших пагонів. Робити це бажано в самому початку червня.

Працюючи в саду, обов’язково дотримуйтеся нехитрих правил безпеки, щоб не пошкодити здоров’ю не тільки дерева, а й своєму. Особливо уважним треба бути при проведенні обрізки. Найкраще запросити помічника, перевірити надійність і справність інструменту. При цьому не слід поспішати і робити все поспіхом. Користуватися приставними сходами небажано, так як можна нанести шкоду корі, найкраще скористатися драбиною. Під час роботи обов’язково тримайтеся на самі товсті гілки.

еТХТ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*