Йод для помідорів: підживлення під час поливу, мета та правила обробки, відгуки городників, інші способи збільшення врожайності, фото, відеоПомідори — плоди томата надзвичайно популярні як в Росії, так і за кордоном Помідори — плоди томата, многогнездные паракарпные ягоди, надзвичайно популярні як в Росії, так і за кордоном. Вирощування томатів у різних регіонах нашої країни здійснюється в теплиці і у відкритому грунті, а для отримання не тільки високого, але і якісного врожаю використовується добриво і обробка розсади різними готовими складами або народними засобами, що виготовляються в домашніх умовах. Одним з популярних засобів, які застосовуються для підживлення помідорів, є йод.

Ознаки дефіциту йоду

Існує кілька ознак, що дозволяють з високим рівнем достовірності визначити необхідність проведення підживлення городньої культури йодним розчином:

  • дорослі та добре розвинені томатні кущі не переходять на фазу плодоношення або спостерігається низький рівень зав’язування плодів і занадто затягнуте їх визрівання;
  • зниження імунітету томатної розсади або вже дорослих кущів, що супроводжується формуванням надто тонких стебел, а також млявістю і блідістю листя;
  • масове ураження томатних кущів такими хворобами, як коренева гниль, бура пятнитость, мозаїка і фітофтороз.

У найбільш важких випадках часто відзначається загибель рослин в результаті сильного зниження імунітету і масового ураження городньої культури патогенними мікроорганізмами.

Існує кілька ознак, що дозволяють з високим рівнем достовірності визначити необхідність проведення підживлення томатів йодним розчиномІснує кілька ознак, що дозволяють з високим рівнем достовірності визначити необхідність проведення підживлення томатів йодним розчином

Підживлення під час поливу

Ефективна підживлення городніх рослин може бути як кореневої, так і позакореневого. Підгодовувати томати рекомендується, як правило, в процесі поливу. Слід зазначити, що здійснення зрошувальних заходів повинно відповідати деяким вимогам технології вирощування помідорів:

  • висаджену на постійне місце розсаду томата в перший тиждень поливати не рекомендується;
  • категорично забороняється поливати розсаду або дорослі томатні кущі в прохолодну погоду в цілях зниження ризику ураження фітофторою та грибковими інфекціями;
  • полив потрібно здійснювати безпосередньо під корінь рослини, не допускаючи попадання води на надземну частину.

Томати доцільно поливати рано вранці або у вечірні години теплою відстояною водою. При необхідності поливи доповнюються підгодівлями. Спосіб підживлення томатів із застосуванням йоду не складний, але досить ефективний. Йодну підгодівлю можна здійснювати два рази на місяць. Підгодовувати томатні кущі таким складом рекомендується при температурних показниках вище 16-18°С, у похмурий день або вечірні години.

Як підгодувати томати йодом (відео)

Противники таких підживлень вважають, що будь-які розчини, створені на основі спиртової настоянки аптечного йоду, не володіють вираженою ефективністю, а їх застосування в надії на дієвість часто не дозволяє почати лікування хімічними препаратами і викликає загибель рослини від запущеної форми захворювання.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*