Японська камелія: фото, характеристика, догляд в домашніх умовах за квіткою, користь олії, відгуки, відеоЯпонська камелія – це один з найбільш популярних і яскравих представників роду Камелія з сімейства Чайних Японська камелія (Camellia japonica) – це один з найбільш популярних і яскравих представників роду Камелія з сімейства Чайних (Theaceae). У природних умовах вона виростає в гірських місцевостях на території Китаю, Тайваню, Південної Кореї та південної частини Японії. Цей вид камелії є прабатьком величезної кількості різноманітних сортів, але в домашніх умовах надзвичайно гарний кімнатний квітка представлений лише найбільш декоративними і невибагливими в догляді різновидами.

 • Камелія: цвітіння (відео)
 • Користь масла камелії
 • Поради та відгуки
 • Як виростити камелію будинку (відео)
 • Відгуки та коментарі
 • Ботанічна характеристика

  Камелія японська – це чагарникова або досить високоросла дерево з еліптичними або яйцевидними листками. Листя середніх розмірів, пильчатая, з загостренням і шкірястою, глянцевитой, темно-зеленою поверхнею. Квіти поодиноко розташовані або збираються не надто численні суцвіття. Особливою популярністю в культурі користуються садові сорти, які формують великі квітки. В залежності від різновиду, квітки камелії можуть бути простими, напівмахровими або махровими.

  Фарбування квіток також безпосередньо залежить від сортових особливостей, і найчастіше представлено рожевої, червоної і білої забарвленням. Відомі також пестроцветниє сорти камелії японської. Цвітіння досить рясне і тривале, припадає на період з грудня до квітня, після чого утворюються великих розмірів, округлі насіння. Насіннєвий матеріал, як правило, вдається одержати при вирощуванні в оранжереї. Практично всі сорти затребувані в якості високодекоративного горщикового, кадочного або садового рослини.

  Особливою популярністю японської камелії користуються садові сорти, які формують великі квіткиОсобливою популярністю японської камелії користуються садові сорти, які формують великі квітки

  Догляд в домашніх умовах

  Вирощувати японську камелію в умовах кімнатного квітникарства досить складно. Через своїх ботанічних особливостей вона потребує строгому дотриманні технології культивування.

  Мікроклімат в приміщенні

  Камелії – рослини короткого світлового дня, тому для цвітіння досить забезпечити двенадцатичасовое освітлення. Температурний режим у приміщенні повинен дотримуватися в межах 18-20оС. На стадії цвітіння рослини потрібно забезпечити температуру у 8-10оС. Будь-які температурні перепади негативно позначаються на декоративності і цвітінні.

  Рослині потрібні регулярні обприскування або кип’яченою відстояною водою кімнатної температури. Добре позначається на розвитку застосування зволожувача повітря.

  Камелія: особливості вирощування (відео)

  Відносно рідко кімнатна японська камелія пошкоджується павутинними кліщами, попелицями або щитівкою. У цьому випадку декоративну культуру потрібно ретельно обробити за допомогою масляних емульсій, мильного розчину або хімічних препаратів. При дотриманні технології вирощування рослина практично не вражається хворобами чи шкідниками, і чудово зберігає свої декоративні якості довгі роки.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *