Ялівець лускатий Блю стар (blue star): посадка й догляд, фото, опис, в ландшафтному дизайні, відеоЯлівець Блю Чіп добре відомий садівникам Рослина ялівець горизонтальний належить до виду вічнозелених сланких рослин. Його підвид — ялівець Блю чіп — являє собою густий чагарник з гілками, які підняті вгору.

Загальна характеристика

Це ялівець, швидкість зростання якого невисока. Хвоя Блю чіп лускатої фактури, сріблясто-блакитного відтінку в літній період. Взимку цей ялівець змінює своє забарвлення і стає фіолетовим, бурим або ліловим. По досягненню 10 років його висота стає близько 20 см, а діаметр — 150 див.

Ареал його природного існування простягається від Канади до Атлантичного регіону США. Як і всі ялівці, відноситься до сімейства кипарисових і досить близький до ялівцю козацького.

Плоди рослини — шароподобные шишкоягоди розміром 5-6 мм, майже чорні. Головна відмінність сорту Blue chip полягає в тому, що він чудово переносить загазованість та задимленість атмосфери, що робить його придатним і, головне, вигідним для посадки в умовах сучасного міста. Крім того, він сам по собі відмінно генерує чисте повітря і очищає все навколо від різного роду мікробів на відстані до 10 м

Ялівець Блю Чіп являє собою густий чагарник з гілками, які підняті вгоруЯлівець Блю Чіп являє собою густий чагарник з гілками, які підняті вгору

Посадка кущів

Сорт Блю чіп не дуже вимогливий до грунтів, однак для посадки у відкритий грунт необхідно провести мульчування. Добре приживається на піщаних і слабокислих суглинних грунтах, але не любить застою вологи. Одночасно добре переносить морози і спеку, що є важливим для регіонів з постійною зміною температурних режимів.

Даний ялівець рекомендується висаджувати на сонячних місцях або там, де є півтінь. Після вилучення рослини з контейнера перед безпосереднім процесом посадки його слід добре полити водою. Посадкова яма повинна бути вдвічі більше, ніж коренева система. Щоб домогтися хорошій приживлюваності, слід замінити грунт живильною сумішшю. Остання являє собою рівні частини піску, торфу і дернової землі. Підійде і готова грунтосуміш для хвойних порід дерев, яку слід перемішати в рівних частинах з ґрунтом для посадки. Це не дивно, адже природне середовище проживання ялівцю — піщані береги водойм, наприклад, великих озер.

Сорт Блю Чіп не дуже вимогливий до грунтівСорт Блю Чіп не дуже вимогливий до грунтів

Не буде зайвим додати і комплексне мінеральне добриво. Такий перехідний шар дозволить коріння краще прорости в грунт. Важкі грунту і наявність грунтових вод потребують проведення заходів по дренуванню. Для організації дренажу підійде бита цегла або гравій. Висота шару повинна бути близько 20 див. Під час посадки коренева шийка ялівцю Блю чіп повинна знаходитися врівень з землею.

Як такого укриття створювати не потрібно, але ранньою весною, коли сонце починає світити яскравіше, молодий ялівець може отримати опік хвої. Щоб цього не сталося, його треба притінювати з допомогою агроволокна або ж ялинового лапника.

Як розмножується чагарник? Сортові форми розмножуються за допомогою весняних живців, які слід брати з коротеньких бічних пагонів. Пагони повинні бути з так званою п’ятою, і беруться вони до того, як нирки пробудилися або ж на самому початку їх пробудження. Процес вкорінення починається при температурі 15-18 °C, а потім вона підвищується до 20-23 °C. Вкорінюється половина зимових живців.

Можна розмножувати рослину і відводками, процес вкорінення у цьому випадку відбувається цілий рік. Однак у цьому випадку звичну форму крони зберегти не вдасться.

Ялівець Блю Чіп: особливості сорту (відео)

Сфера застосування

Рослина чудово декорує бордюри і стіни. Може бути використано в якості живого килима, відмінно підходить для альпінаріїв. Крім цього, хороша і потужна коренева система дозволяє використовувати такий ялівець для зміцнення різних укосів і схилів. Він може бути висаджений і на кам’янисті підпірні стінки. Непогано підходить для декоративної формування, а в міських умовах це ще й чудова контейнерна культура.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*