Як виростити персик або нектарин з кісточки в домашніх умовах: вибір сорту, підготовка посадкового матеріалу, як посадити, особливості вирощування дерева будинку, можливі проблеми, фото, відеоДеякі садівники знають, як правильно виростити персик або нектарин з кісточки в домашніх умовах Деякі садівники знають, як правильно виростити персик або нектарин з кісточки в домашніх умовах. Тим не менш, така можливість є практично у кожного. Головною умовою отримання здорового і продуктивного рослини є дотримання технології посадки і заходів по догляду за плодовою культурою.

Вибір сорту

Вирощування персикового дерева або такої рослини, як нектарин, в домашніх умовах передбачає правильний вибір сорту. Щоб посадити екзота будинку, рекомендується використовувати такі сорти: персик «Ранній Ріверса», нектарин Білий персик «Ноблес» або «Міньйон ранній», нектарин «Ананасний».

Ці сорти мають цілком гідними показниками стійкості і врожайності і чудово зарекомендували себе при культивуванні в непростих домашніх умовах.

Вирощування персикового дерева або такої рослини, як нектарин, в домашніх умовах передбачає правильний вибір сортуВирощування персикового дерева або такої рослини, як нектарин, в домашніх умовах передбачає правильний вибір сорту

Підготовка і посадка матеріалу

Необхідно відібрати добре визрілі плоди сортових нектаринів або персиків, і витягти з них кісточки, які потрібно добре і ретельно очистити від м’якоті. Отриманий посадковий матеріал потрібно зберігати до стратифікації в сухому і щодо прохолодному приміщенні. Стратифікувати кісточки персика або нектарина можна в невеликій ємності, яку потрібно наповнити вологим піском або тирсою. Стратифицируемые в зимовий час кісточки в ранній весняний період лопаються, після чого з’являється паросток, який висаджується в квітковий горщик з родючим грунтом.

Допускається вирощування персика або нектарина без застосування методу стратифікації. З цією метою витягнуті з м’якоті плодів кісточки на два дні слід помістити у воду кімнатної температури. В результаті такого замочування насіння розбухають і збільшуються в розмірах, що говорить про їх готовності до посадки в заздалегідь підготовлений грунт. Найкращий результат показує використання грунтової суміші у вигляді торфу й перегною, які змішуються у співвідношенні 50:50 %.

Як виростити нектарин будинку (відео)

Важливо дотримуватися температурного режиму. Як правило, для вирощування персика та абрикоса в домашніх умовах використовуються зимові сади або оранжерейні конструкції. Досить часто сильно розрослися персикові і нектаринові дерева потребують пересаджування у відкритий грунт, яке слід здійснювати в ранній весняний період з дотриманням технології посадки плодових рослин.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*