Як виростити лісові гриби на садовій ділянці: які види можна вирощувати, способи посадки, розмноження, догляд, правила і строки збирання врожаю, фото, відеоЛісові гриби досить часто в останні роки культивуються на присадибних територіях Лісові гриби досить часто в останні роки культивуються на присадибних територіях, городі і садовій ділянці. Головною проблемою такого вирощування є відносно складний симбіотичний механізм, що передбачає знання, які гриби ростуть в таких умовах. Також, щоб розводити і вирощувати їстівні гриби самостійно на дачі або в саду, потрібно знати і дотримуватися технологію цього досить складного процесу.

Які види можна вирощувати

Самостійно розмножити і виростити можна кілька видів лісових грибів, але особливий інтерес для вирощування своїми руками представляє тільки сім різновидів. Раніше дачниками активно практикувалося вирощування гливи та опеньків, як інтенсивним, із застосуванням компосту, так і екстенсивним, з застосуванням деревних обрубків, способами. В останні роки вдалий досвід посадки і розмноження робить можливим вирощування в нашій країні таких найбільш невибагливих, але досить цінних видів їстівних грибів.

 В останні роки вдалий досвід посадки і розмноження робить можливим вирощування рижиков в нашій країні В останні роки вдалий досвід посадки і розмноження робить можливим вирощування рижиков в нашій країні

Вид Способи розмноження Особливості культивування Білий гриб або боровик Пересадка грибниці, вирощуванням з міцелію, використання грибний розсади Садити необхідно в період з початку травня до останньої декади вересня. Вид не вирощуємо під плодовими деревами Красноголовик або підосичник Грибний розсадою, плодовими тілами або міцелієм Обов’язковою умовою, необхідним щоб розвести даний вид, є наявність на ділянці осики, берези або дуба Підберезник Розмноження спорами, вирощування з плодових тіл і пересадка грибниці не Можна розміщувати грибні посадки підберезника під плодовими культурами Маслюк зернистий Грибницею, яка досить легко переносить пересадку і добре приживається Вигляд при вирощуванні на дачі практично не уражається черв’яками і виростає максимально великим Рижик Посів міцелію, або перенесення грибниці Необхідно посадити в затіненні, при хорошій циркуляції повітря, на вологому, перегнивающем хвойно-листовому підстилі Лисичка Грибницею, яка досить легко переносить пересадку і добре приживається Невибагливий вигляд, досить легко приживающийся на відносно вологих грунтах присадибної ділянки Груздь Розмноження спорами, вирощування з плодових тіл і пересадка грибниці Чорні грузді і скрипицы вирощуються під березами на досить вологому грунті садової ділянки

Способи посадки і розмноження

Щоб на ділянці виросли лісові гриби, необхідно підібрати оптимальний спосіб розмноження виду, а також враховувати ботанічні особливості виду:

  • лисички найкраще ростуть на ділянках, представлених піщаними і глинистими ґрунтами;
  • подгруздки і грузді віддають перевагу місцям з досить глибокою тінню;
  • ділянка вирощування маслюків рекомендується акуратно присипати вологою дубовим листям або вологими тирсою від листяних дерев.

Як виростити гриби на присадибній ділянці (відео)

Багато грибники вважають, то найкраще зрізати плодові тіла невеликим гострим ножем, залишаючи кореневу систему грибів недоторканою. Але існує і така думка фахівців, що найбільш правильним є викручування плодових тіл з ґрунтового субстрату разом з ніжкою і частиною коренів, що дозволяє вберегти грибницю від ураження хвороботворними мікроорганізмами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*