Як розмножувати виноградрозмножуємо виноград

Прищеплюють там, де загинув щепу, але життєздатної залишилася підщепних частина. Щеплення здійснюють на заздалегідь висаджені на постійне місце підщепних філоксеростійких саджанці або перещеплювати старі кущі.

Зелені щеплення

Якщо загинув щепу, з життєздатною підщепних частини протягом першої половини літа виводять два потужних втечі підщепи і вертикально підв’язують їх до опори. Решта пагони видаляють. За 4-5 днів до щеплення на залишених підщепних пагонах знизу до місця щеплення, на потрібній висоті штамба гострим ножем видаляють очі, вусики, листя. Підготовлені таким чином пагони підщепних кущів в день щеплення зрізують під нижнім із залишених на верхівці листя. До щеплення можна приступати тільки при хорошому виділення пасоки через зрізи підщепних пагонів. Якщо пасока не виділяється, до щеплення рослини поливають водою.

При щепленні на висаджені на постійне місце філоксеростійких підщепних саджанці аналогічним чином формують два добре розвинених втечі. Їх готують до щеплення так само, як було сказано вище.

Для перещеплення старих кущів вибирають 3-4 потужних зелених втечі, прищеплюють на висоті від 20 до 120 см. До щеплення їх готують точно так же, як підщепних втечі в перших двох випадках.

Щеплення здеревілим однорічним держаком краще робити на початку літа, прищепного лозу, що зберігалася в холодильнику, за три-чотири дні до початку щеплення нарізають на одноглазковие живці, які вимочують у воді не менше 12 ч. Підготовлені живці в відрі або а поліетиленовому мішку доставляють до місця щеплення. На підщепних зеленому втечу гострим прищеплювальним ножем роблять косий зріз довжиною 2-3 см. Коли на поверхні зрізу підщепи з’явиться пасока, на прищепного черешку під оком, ближче до вузла, роблять такий же зріз, як на підщепі. Після цього щепу з’єднують з підщепою і щільно обв’язують плівкою. Догляд за щепленнями полягає у своєчасній підв’язці приросту і ослабленні обв’язки. При хорошому зрощенні обв’язку знімають.

Проста копулировка зеленого прищепи на зелений підщепу може виконуватися з травня до липня, С потрібних сортів безпосередньо перед щепленням заготовляють зелені пагони прищепи. Їх розрізають на одноглазковие живці. На черешку видаляють вусики, половину листової пластинки, а пасинки залишають: Нарізані живці прищепи поміщають у відро з водою. Зверху його накривають плівкою або вологою мішковиною і доставляють до місця щеплення. Техніка щеплення також нічим не відрізняється від описаної вище, за винятком того, що на привої залишають невеликий пасинок і приблизно одну половину платівки листа.

У липні – до початку серпня зелену щеплення краще робити окуліруванням вприклад. Підщепних втечі готуються за такою ж схемою, як це було описано вище. Зелені пагони прищепи очищають від листя, пасинків і верхньої трав’янистої частини. Для окулірування придатні сформовані очі. Нарізані пагони прищепи поміщають у відро з водою, прикривають плівкою або вологою мішковиною і приносять до місця окулірування.

Щеплення роблять на вузлах пагонів підщепи – замість видаляються очок вставляють щитки щепленого культурного сорту. Окуліровку можна виконувати на пагонах, що мають товщину не менше 6 мм. Щиток прищепи повинен бути довжиною 3-3,5 см і товщиною 2 мм. На вузлі підщепи, де проводиться щеплення, вниз від підстави вічка кладуть окуліровочний ніж лезом від вічка і роблять надріз на глибину не більше 2 мм під кутом 45 ° до осі втечі. Після цього ніж переносять вище вічка лезом від вічка. Ставлять лезо під прямим кутом поперек втечі і легким натисканням перерізають кору і невелику частину деревини. Потім, злегка нахиливши ніж, ковзаючим рухом на себе і вправо продовжують зріз в горизонтальному напрямку. Підщепних щиток викидають, а прищепного прикладають в розріз на підщепі. Зрізи повинні бути ідентичними за довжиною і товщині. Відразу після вставки щитка обв’язують окуліровку, для чого використовують білу полихлорвиниловую плівку шириною 1,5 см і довжиною 30-35 см. Обв’язку починають знизу і обв’язують весь щиток. Чи не покритим плівкою залишається лише вічко. Через 35-40 днів після окулірування плівку знімають.

Щоб уберегти щеплені вічка від вимерзання, підщепних втечі на зиму пригинають і вкривають землею. Навесні їх розкривають і підв’язують. Протягом літа на підщепі і біля основи куща видаляється поросль.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*