Як прищепити виноград …виноград

Ну як не позаздрити сусідові, у якого виноград і солодший, і крупніше, і врожайніший. Добре, а свій куди дівати? Викинути і замінити новим? Довго і складно. краще обійтися зеленої щепленням.  Виноград все впевненіше рухається на північ. Виноградарі придумують все нові методи утеплення цього південного рослини. Але я хочу запропонувати інше. Сьогодні ринок сповнений нових сортів, гібридних форм, клонів. За всіма новинками не наздогнати, та й не варто. Мій друг купує щось нове, а потім корчує. На це йдуть кошти і час. Ще складніше «хворому» виноградом дачнику знайти на ділянці підходяще місце для нових посадок, коли вже все засаджено, а у сусіда з’явилася така приваблива новинка, що на свій виноград тепер і дивитися не хочеться.

Що робити? Корчувати – не вихід. У цьому місці грунт вже втомилася від винограду, молодий кущ буде погано розвиватися.

Снімок260

Є вихід – прищепити новинку до старого куща методом окулірування, не ризикуючи ні урожаєм, ні кущем – все залишається на своїх місцях.

Матеріалів та інструментів мінімум, і навіть цікаво все це робити. Потрібні гострий прищепний ніж, смужки поліетилену і свіжий щеплення матеріал у вигляді втечі поточного року, який тримаємо в відрі з водою. Щоб отримати результат ще швидше, можна взяти торішній одеревів держак і з нього вирізати вічко. Це важко, ніж рівно не йде, та й небезпечно, простіше прищеплювати зелень в зелень.

Зелену щеплення починаємо робити з липня. Прищеплюємо біля основи втечі прищепного куща в плодову стрілку або сучок заміщення, можна в жировій втечу, з якого згодом формуємо рукав.

Саму щеплення краще робити на місці вирізаної нирки, але це складніше, або в міжвузля – набагато простіше. Спочатку робимо поперечний розріз вгорі, заглиблений трохи ніж, повертаємо донизу і погойдуються рухами ведемо вниз сантиметра на 4. Краще, якщо ніж не вискочить раніше, тоді поперечний надріз можна зробити трохи вище – вийде кишенька, його видно на фото.

Снімок256Снімок257Снімок258

Тепер вибираємо нирку на підщепі і намагаємося вирізати так, щоб перекрити рану на підщепі. Змочуємо рану водою або стимулятором росту і точніше прикладаємо щиток до втечі, фіксуємо, виправляємо, щільно обмотуємо смужкою міцного поліетилену, залишаючи відкритою нирку і черешки листа і пасинка. Для надійності краще зробити два щеплення на одному пагоні. Побіжу даємо рости вільно, не скорочуючи, і щоб не спровокувати розвиток прищепленої бруньки, направляємо вгору. Пасинки укорочуємо і нирки нижче щеплення видаляємо. При потовщенні пагона потрібно вчасно послаблювати обв’язку.

Таким простим способом ви можете поповнити свій виноградник новими сортами і на одному кущі мати відразу кілька сортів. Далі все залежить від вашої фантазії. Щеплення може послужити користь і ще в одному випадку. Є сорти з жіночим типом квітки, і їм потрібен сорт-запильник. Деякі з них добре запилюються, такі як Лора, а деякі дуже примхливі і «горошат». У мене є така примхлива пані – Зося (ЗОР-1), де сусідом Кишмиш запорізький. Гібберелліновая кислота не допомогла, та й невідомо, що нам продають в цих пакетиках. Ось такий вередник і треба прищепити хорошого запилювачі в кущ, щоб навесні не доопилять пушком.

У цьому методі щеплення особливих складнощів немає, але є небезпека загнати ніж у великий палець правої руки. Будьте обережні, надіньте на палець щільний чохол або рукавичку.

Автор; Анатолій Олексійович Шуть с.Хутір Черкаської обл.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*