Яблуня Слава переможцям: опис сорту, користь і харчова цінність плодів, правила посадки та догляду, збирання врожаю та зберігання, відгуки, фотоЯблуні сорту Слава переможцям» можуть бути висаджені не тільки восени, але і ранньої весни Плодові сади неможливо уявити без яблунь. До числа найбільш затребуваних відносяться яблуні, які можуть давати врожай довгий час.

Саме до числа таких сортотипів можна віднести яблуні «Слава переможцям». Сорт вивели на садово-городньої дослідної станції на території Млиево. Яблуня стала результатом схрещування сортів «Папіровка» і «Макінтош». Спочатку плодові дерева сорту «Слава переможцям» були задіяні в садівництві промислового напрямку.

Опис сорту

Яблуні сильнорослі, володіють потужною, розлогою широкою пірамідальною кроною. З плином часу крона набуває высокоовальный або высокоокруглый вигляд.

Головні гілки прямі, відходять від стовбурової частини під гострим кутом. Кінцева частина спрямована вгору і покрита корою коричневого кольору. З віком головні гілки розходяться в сторони і формують кольчатки і плодові прутики. Стеблова частина червонувато-бурого відтінку і слабкою колінчатою форми, поверхня блискуча.

Листя має світло-зелений колір з незначним жовтим відтінком. Листя злегка округлі або овальні, трохи підняті, з двоякою городчатой зазубреність. Листові кінчики короткі і загострені. Пластина плоска і гладка, володіє незначною зморшкуватістю та слабким опушенням. Черешки неяскраві, а прилистки мають невеликі розміри.

На етапі цвітіння яблуня «Слава переможцям» вельми привабливаНа етапі цвітіння яблуня «Слава переможцям» вельми приваблива

На етапі цвітіння дерево вельми привабливо. Розпустилися квітки яблуні сорту Слава переможцям» мають рожеве забарвлення і блюдцеобразную форму, а колір ще не розкрилися бутонів – червоний.

Цвітіння настає в середні строки. Пилок має низький або середній рівень життєздатності. Сорт «Слава переможцям» відноситься до категорії самобесплодных. Результатом вільного запилення стає зав’язування менше десяти відсотків плодів.

На території південних регіонів в умовах хорошого агрофону період плодоношення дерева починається з двох років. Яблуня сорту «Слава переможцям» має побегообразовательной здатністю. Показники збудливості нирок відносно низькі. Тип плодоношення змішаний.

Яблуня сорту «Слава переможцям» має побегообразовательной здатністюЯблуня сорту «Слава переможцям» має побегообразовательной здатністю

Користь і харчова цінність плодів

Форма яблук сорту «Слава переможцям» може бути не тільки круглої, але також довгасто-округлої або слабоконической у верхівковій частині. Яблука не ребристі, з глянцевою шкіркою. Плоди середні за розміром або великі. Показники ваги варіюються в середньому від ста двадцяти до ста вісімдесяти грамів.

М’якоть яблук має жовтувато-сіра або світло-кремове забарвлення. Характеризується середньою зернистістю, незначним ароматом, соковитістю і солодко-кислим смаком. Оцінка десертного якості на рівні 4,4-4,6 бала.

Стандартні параметри хімічного складу плодів наступні:

  • сумарні показники цукрів варіюються від 13 до 14,4 відсотка;
  • вміст цукру становить 10,7 відсотка;
  • вміст аскорбінової кислоти в 100 грамах яблук не перевищує 8 міліграмів;
  • показники P-активних речовин на 100 грамів яблук становлять близько 110 міліграмів;
  • зміст титруемых кислот на рівні 0,8 відсотка.

Яблука сорту «Слава переможцям» вживаються свіжими і використовуються для переробки з метою виготовлення джему, повидла або соку. Можливо проведення сушіння і мочіння.

Характеристика яблуні «Слава переможцям» (відео)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*