Яблуня Пепін шафранний: опис сорту, хімічний склад, користь і шкоду, правила посадки та догляду, збирання врожаю та зберігання, фотоСорт яблук «Пепін шафранний» вирощується більшістю садівників нашої країни Існує безліч сортів яблук. Деякі з них не дуже популярні і відомі лише обмеженому колу садівників, інші культивуються практично повсюдно. У числі широко поширених сортів, які вирощуються більшістю садівників нашої країни, можна назвати яблуні «Пепін шафранний».

Особливості сорту

Сорт яблук «Пепін шафранний» був виведений селекціонерами в результаті роботи по складного схрещування зимостійкого сорту «Ренет» з гібридами «Китайка золота» і «Пепінка Литовська».

Особливістю сорту є його величезна популярність і затребуваність для культивування на території СНД. Яблуні сорту Пепін шафранний» зростають практично у всіх регіонах нашої країни. Дуже часто саме ця різновид використовується в якості основи для виведення нових сортів. На сьогоднішній день за участю «Пепіна шафранного» було виведено близько двадцяти різних сортів яблунь.

Яблуні сорту Пепін шафранний» зростають практично у всіх регіонах нашої країниЯблуні сорту Пепін шафранний» зростають практично у всіх регіонах нашої країни

Сорт дуже любимо садівниками. Він відрізняється смачними і ароматними, красивими яблуками насиченого червоного кольору.

Опис сорту

Особливістю дорослої яблуні сорту Пепін шафранний» є округла крона з опущеними, пониклими гілками. Показники висоти дерева середні. Крона має достатню густотою і практично повністю покрита дрібною, сіруватого кольору листям.

Яблуні даного сорту схильні до ураження грибковими захворюваннями. Саме з цієї причини садівникам, культивує та розширює «Пепін шафранний», доводиться виконувати регулярне обрізування крони. Несвоєчасне виконання формування може спровокувати значний спад плодоутворення і сприяти обпадання фруктів раніше періоду збору.

Сорт «Пепін шафранний» необхідно регулярно обрізати через грибкових захворюваньСорт «Пепін шафранний» необхідно регулярно обрізати через грибкових захворювань

Яблуні сорту Пепін шафранний» відносяться до самоплідних зимових сортів, які не потребують наявності поблизу запилювачів. Втім, перехресне запилення може підвищити врожайність посадки. Кращими запилювачами в цьому випадку будуть такі сорти яблуні, як «Слов’янка», «Кальвіль сніговий», «Антонівка» та «Уэлси». Перше плодоношення настає відносно пізно. Як правило, перший урожай формується на шостий рік після висадки саджанців.

Перевагами яблуні «Пепін шафранний» є раннє плодоношення, щорічні високі врожаї, підвищена ступінь самоплідність, можливість транспортування плодів і відмінні зовнішні та смакові показники яблук. До недоліків сорти можуть бути віднесені необхідність у постійній обрізанні і сприйнятливість до парші. Крім того, рослина володіє слабкою морозостійкістю і потребує підвищеної уваги в холодну пору року.

Кращі сорти яблунь (відео)

В умовах карликових підщеп формування плодів спостерігається на другий рік. Збирати врожай слід в останніх числах вересня. Споживчої зрілості яблука досягають через півтора чи два місяці після здійснення збору.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*