Яблуня Мантет: опис сорту, хімічний склад, користь і шкоду, правила посадки та догляду, збирання врожаю та зберігання, відгуки, фотоЯблуня «Мантет» є популярним літнім сортом Яблуні вирощують не тільки у великих садових господарствах, але і на дачних ділянках. Широка популярність цього плодового дерева обумовлена не тільки невибагливістю рослини, але і високими смаковими якостями, а також безсумнівною користю стиглих і соковитих плодів. Найбільш часто висаджуються районовані сорти яблуні, які виведені спеціально для культивування в певних кліматичних умовах, де і здатні показувати повноцінну врожайність. Основний опис популярних сортів загальнодоступно, і кожен дачник може вибрати відповідну різновид.

Особливості сорту

Яблуні поширеного канадського сорту «Мантет» заслужили численні позитивні відгуки садівників. Виведення різновиди стало результатом природного запилення сіянців широко відомого російського сорту «Грушівка московська». Місцем виведення стала досвідчена станція Мордена.

Яблуня «Мантет» є популярним літнім сортом. Плодові дерева районовані і введені в Держреєстр по кількох регіонах. Сорт характеризується незначною схожістю з «Грушовкой московської». Яблука «Мантет» вигідно відрізняються збільшеними розмірами і найкращими показниками смаку.

Опис яблуні

Плодові дерева мають досить розріджену, овальну за формою крону, яка сформована з дуже потужних скелетних гілок, спрямовуються вгору. Скелетні гілки не досягають дуже великих розмірів. Основний плодоношення, як правило, спостерігається на кільчатках. Всі формують крону пагони мають кору коричневого кольору. Вони мають коленчатостью і опушенностью.

Яблука сорту «Мантет» найчастіше середніх розмірівЯблука сорту «Мантет» найчастіше середніх розмірів

Листя кожистого типу, вираженого зеленого кольору, блискуча. Листя досить великі, за формою нагадують продовгуватий еліпс. Кінцева частина листочків довга, витягнута, спрямована вгору. У підстави спостерігається загостреність. Листові пластини без опушення, рівні, з гладкою поверхнею і слабкою хвилястістю.

Черешкова частина потовщена і довга, з незначним відхиленням від побеговой частини. Черешки мають виражений антоциановый колір. Прилистки характеризуються шиловидной формою і незначними розмірами. Листові нирки опуклі, конічної форми, з невираженим опушенням, середні за величиною.

Квітки на плодових деревах сорту «Мантет» формуються досить великі, блюдцеобразние. Для бутонів характерний ніжний білувато-рожевий відтінок з незначним фіолетовим відливом. Пелюсткова частина більш бліда і відрізняється світло-рожевим кольором. Довгасті за формою і прилеглі за типом квітки яблуні доповнені укороченими маточками. Рильця маточок розташовуються трохи нижче пильовика.

Квіти на плодових деревах сорту «Мантет» формуються досить великіКвітки на плодових деревах сорту «Мантет» формуються досить великі

Опис плодів

Яблука сорту «Мантет» найчастіше середніх розмірів. Стандартний вага одного плоду, як правило, не перевищує 0,18 кг. Форма округла, злегка довгаста або незначно конічна. На верхівковій частині сформувалися фруктів спостерігається невелика ребристість.

Основна фарбування яблук цього сорту зеленувато-жовтого кольору. Після нетривалого зберігання плоди набувають незначну жовтизну. Характерно наявність червоного крапчатого або смугастого рум’янцю на помаранчевому тлі.

Шкірка на яблуках гладка, досить тонка і ніжна. Воронка вузька, невелика. Параметри розмірів плодоніжки можуть змінюватись, що залежить від положення плода. Найчастіше плодоніжки мають потовщення на кінцевій частині.

Чашечка буває як закритої, так і прочиненими. Насіннєва камера велика, відкритого або напіввідкритого типу. Насіннєвий матеріал досить дрібний, темного коричневого кольору. Насіння тригранні, з незначним затуплением на кінцевій частині.

Літні сорти яблунь (відео)

Сорт «Мантет» рекомендується вибрати тим садівникам, які хочуть отримати врожай яблук як можна раніше. Дорослі, сформовані і плодоносять яблуні при дотриманні всіх агротехнічних заходів дозволять насолоджуватися смачними плодами вже в липні.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*