Яблуня Коричне смугасте: опис сорту, користь і харчова цінність плодів, правила посадки та догляду, збирання врожаю та зберігання, відгуки, фотоЯблуня «Коричне смугасте» – зимостійкий сорт Незаперечні достоїнства, якими володіє яблуня сорту «Коричне», – чудова зимостійкість і високі смакові показники плодів. До числа основних недоліків, якими володіє яблуня-коричневка, можна віднести пізніше вступ у плодоношення. При наявності сприятливих умов яблуня «Коричне смугасте» може почати формувати плоди на сьомий рік культивування.

Саджанці сорту «Коричне смугасте» зустрічаються в садівничих розплідниках досить рідко. Використання сорту «Коричне смугасте» в комерційних цілях також вельми обмежена.

Опис сорту

Дерева яблуні сорту Коричне смугасте» можуть вирости досить високими. Крона яблунь потужна і розгалужена, тому рослина складно вирощувати на невеликих за площею садових або присадибних ділянках. Молоді саджанці мають кроною широкою пірамідальною або метловидной. Стандартна крона вже дорослого дерева широка і округла, зі звисаючими гілками.

Гілки яблуні сорту Коричне смугасте» досить довгі і тонкі. Листя на кроні не надто багато. Значне оголення гілок спостерігається на нижньому ярусі. Така особливість забезпечує провітрювання і освітленість крони і сприяє захисту рослин від ураження паршею.

Саджанці сорту «Коричне смугасте» зустрічаються в садівничих розплідниках досить рідкоСаджанці сорту «Коричне смугасте» зустрічаються в садівничих розплідниках досить рідко

Показники опірності сорту «Коричне смугасте» до ураження грибковими інфекціями досить середні. Основні гілки відходять від стовбурової частини під гострим кутом. Плоди у молодих яблунь формуються на торішніх пагонах. Дорослі плодові дерева формують яблука не тільки на торішніх пагонах, але і на кільчатках.

Пагони рослини володіють темним коричневим кольором. Вони мають середню товщину і слабке опушення. Кора на пагонах темно-червоного відтінку, характеризується блиском і гладкістю.

Листя на яблунях сорту «Коричне смугасте» мають видовжену форму з звуженням на ділянці підстави. Кінцева частина володіє значною видовженістю і має сіруватий колір. Листові краю характеризуються зазубреність. Черешкова частина коротке або середньої довжини. Квітки мають середніми розмірами, бутони мають ніжний світло-рожевий відтінок і характеризуються середньою зімкнутістю пелюсткової частини.

Гілки яблуні сорту Коричне смугасте» досить довгі та тонкіГілки яблуні сорту Коричне смугасте» досить довгі і тонкі

Користь і харчова цінність плодів

Плоди володіють невеликими або середніми розмірами. Середні показники ваги одного яблука можуть варіюватися від 70 до 90 грамів. Максимальна вага не перевищує 140 грамів. Форма дозрілих плодів близька до реповидной і має сильне сплощення. Плоди не мають ребристість або недостатньо володіють вираженими поділами.

На етапі основного знімання фарбування плодів, як правило, зеленувате. В період споживчої зрілості фарбування яблук сорту «Коричне смугасте» жовте. Покривне забарвлення являє собою різко окреслені смуги, які мають темно-червоний колір. Шкірка на плодах гладка і сухувата, має матовий відтінок.

Смакові якості яблук даного сорту досить хороші. Фрукти характеризуються соковитістю, солодким з невеликою кислинкою смак і досить легким ароматом, що нагадує запах кориці. Саме ця особливість дала назва сорту. М’якоть стиглих яблук щільна, з жовтуватим приємним відтінком. Досить часто можна спостерігати розоватость під шкіркою. Яблука характеризуються відмінними десертними властивостями.

«Коричне смугасте»: вирощування і догляд (відео)

Незважаючи на відносну вибагливість, яблуня, безумовно, має багато переваг, що робить сорт досить затребуваним для культивування на території середньої смуги Росії.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*