Хвойні дерева: як і коли садити восени, навесні, добрива, пересадка, обрізання, обробка, поради фахівців, фото, відеоХвойні дерева дуже популярні в ландшафтному дизайні Хвойні дерева дуже популярні в ландшафтному дизайні. Щоб отримати привабливий і здорове рослина, необхідно знати і дотримуватися правила посадки і догляду, а також грамотно використовувати добриво для хвойних навесні і восени. Такі рослини в дорослому віці важче переносять пересадку, ніж листяні культури, проте молоді екземпляри показують досить високий відсоток приживлюваності.

Як і коли садити і пересаджувати восени

Грунтово-кліматичні умови в різних регіонах нашої країни мають значні відмінності, і щоб правильно посадити хвойники на ділянці, слід враховувати погодні фактори. Посадка може здійснюватися в жовтні або листопаді. Підготовка рослин до зимового періоду є складним хімічним процесом, в ході якого змінюється хімічний склад клітин за рахунок зменшення кількості води і підвищення вмісту вуглеводів. Після того як рослина перейде в так звану зимову сплячку, його можна сміливо пересаджувати і висаджувати на постійне місце.

Відповідно до порад фахівців і досвідчених садівників, осіння посадка хвойних може проводитися в серпні або вересні, на стадії активного росту і розвитку всмоктуючої кореневої системи. Високі показники приживлюваності забезпечуються здатністю кореневої системи хвойного рослини до швидкого відновлення. У будь-якому випадку слід пам’ятати, що садити хвойники слід без порушення цілісності земляного кома навколо кореневої системи. У цьому випадку рослина приживається дуже швидко.

Молоді екземпляри показують досить високий відсоток приживлюваностіМолоді екземпляри показують досить високий відсоток приживлюваності

Як і коли садити і пересаджувати навесні

Посадку популярною в нашій країні блакитної ялини, ялівцю, ялиці та інших хвойних дерев можна здійснювати не тільки восени, після того, як спаде спека, але і ранньої весни, ще до настання дуже спекотної погоди. Технологія і правила посадки хвойних рослин наступна:

  • Якщо ділянка представлений важкими і глинистими грунтами, то необхідно забезпечити рослинам дренаж з цегляного бою і піску.
  • Відстань між высаживаемыми хвойними залежить від особливостей росту і розвитку дерева: карликові різновиди слід садити з відстанню в 30-35 см, а високі рослини висаджуються з відстанню в 50-70 див.
  • Більшість видів хвойної культури прекрасно ростуть на грунтах, до складу яких входять дернова земля, торф, перегній і пісок у співвідношенні 2 : 2 : 2 : 1, з додаванням 0,25 кг нітрофоски або 0,15 кг «Кеміра-універсал».
  • Хороший результат дає внесення в посадкову яму близько 8-10 кг тирси при посадці саджанців ялиці.
  • При висаджуванні саджанців тиса, сосни і ялівця козацького в посадкову яму бажано внести вапно.

Хвойні дерева: посадка і догляд (відео)

При створенні крони на садових хвойниках фахівці рекомендують проводити формувальну обрізку тільки після того, як завершений ріст пагонів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*