Гриби толкачики: фото, опис, застосування в кулінарії, відеоГриби толкачики відносяться до числа теоретично їстівні Гриби толкачики, в простолюдді поплавці білі, відносяться до числа теоретично їстівних, але особливої харчової цінності не представляють. Близкородственным видом білого толкачика є гриб поплавок помаранчевий, опис різновидів дуже близьке.

Опис гриба

Діаметр ніжки дорослого екземпляра толкачика білого, Amanitopsis alba, становить 8-20 мм при довжині в межах 5-15 див. Ніжка має білим або брудно-білим забарвленням і порожня всередині. Поплавок шафрановий (лат. Amanita crocea) від поплавця сірого (лат. Amanita vaginata) відрізняється фарбуванням поверхні капелюшка. Цей умовно їстівний гриб має хороші смакові і якісні характеристики і близький за основними показниками поживної цінності до поплавка темно-коричневого (лат. Amanitaumbrinolutea). Володіє досить вираженим грибним ароматом.

Капелюшок має на краях виразні рубчики. Поверхня плодового тіла може мати різне фарбування, включаючи сірі, жовто-сірі, сіро-коричневі, помаранчеві відтінки. Діаметр капелюшка дорослого екземпляра толкачика, як правило, не перевищує 4-9 див. Молоді гриби мають колокольчатую капелюшок, в той час як дорослі можуть володіти плоско-опуклою або повністю плоским капелюшком.

Молоді гриби толкачики мають колокольчатую капелюшокМолоді гриби толкачики мають колокольчатую капелюшок

Пластинки білого фарбування, досить широкі і часто розташовані, вільного типу. Споровий порошок білий. Спори щодо вирівняному округлої форми, досить часто кулясті, з гладкою поверхнею. Фарбування відсутня. Спори завжди неамилоидные.

Добре відомі більшості грибників види відносяться до умовно їстівних, мають відносно хорошими смаковими характеристиками, але збираються вкрай рідко, що обумовлено наявністю дуже крихкою капелюшки, яка робить гриби малопридатними для транспортування або переробки. Крім того, багатьох грибників відштовхує небезпечна подібність толкачиков з отруйними мухоморами.

Гриби толкачики: опис (відео)

Толкачики – це дуже крихкі і ніжні гриби, що вимагають до себе особливо дбайливого ставлення. При їх зборі слід бути дуже уважними: в останні роки дуже часто серед причин сильних отруєнь називається вживання помилкових толкачиков, до яких належить близько десяти споріднених різновидів грибів із родини Мухоморовых.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*