Гриби Ростовської області: опис і назву їстівних, які ростуть навесні, восени, правила збору, відеоВся територія Ростовської області характеризується відносно сприятливими умовами для зростання грибо Ростовська область розташовується на території степової зони південної частини Російської рівнини, а також частково на території Північного Кавказу. Вся територія Ростовської області представлена п’ятьма грунтово-кліматичними зонами, а також характеризуються відносно сприятливими умовами для росту грибів.

Їстівні види

Збір грибів – дуже відповідальне заняття. В ростовських лісах зустрічається досить велика різноманітність видів грибів, з яких лише кілька десятків відноситься до категорії їстівні.

Збір грибів – заняття дуже відповідальнаЗбір грибів – заняття дуже відповідальна

Тим не менш, Ростовська область традиційно не вважається грибний, і щоб не піддавати своє здоров’я і життя на небезпеку, необхідно знати, які гриби можна збирати, а також їх назва та основне опис. Перші їстівні гриби ростуть навесні, і збирати їх можна вже в травні, але такі весняні гриби менш смачні і цінні, ніж літні та осінні види.

Назва виду Опис плодового тіла Терміни плодоношення Бебик або білий гриб Капелюшок частіше опукла, від червоно-коричневого до майже білого фарбування, темніють з віком. Ніжка масивна, може бути з сітчастим малюнком. Трубчастий шар частіше білий Масовий збір починається у другій половині серпня Обабок або підосичник Найчастіше має оранжувато-червону капелюшок, товсту і «коренастую» ніжку, білувато-сірий трубчастий шар З середини червня по кінець вересня Рядовка лиловоногая або «синя ніжка» Капелюшок опуклий, але з віком уплощающаяся, ніжка лілового забарвлення, пластинки часті Сезон активного плодоношення припадає на осінній період Маслюк Капелюшок опуклий або сплощеної форми, ніжка суцільного типу, з гладкою або зернистою поверхнею З середини червня до значного похолодання восени Лисичка Світло-оранжеві або оранжево-жовтого фарбування капелюшок і ніжка об’єднані в єдине ціле, без наявності вираженого і чіткого переходу Перша декада червня, а потім з серпня до жовтня Сморчок Плодове тіло з високим рівнем пористості, всередині порожнього типу. Основне фарбування поверхні капелюшка коричневе Весняний період, після сходу снігу і прогрівання грунту Зимовий опеньок або фламмулина бархатистоножковая Шляпконожечный гриб з капелюшком медово-коричневого або оранжево-коричневого фарбування і трубчастої, щільною ніжкою Плодоношення під час зимових відлиг Справжній рижик Фарбування капелюшка може варіюватися від жовтувато-охристого кольору до темно-буро-оранжевого відтінку. Ніжка може бути з опушенням. Масове плодоношення припадає на період з кінця липня і до кінця серпня, а також на початок вересня Печериця Масивна і щільна капелюшок з гладкою поверхнею, колір якої може варіюватися від білуватого до буро-коричневого фарбування. Ніжка рівна, може бути рихлою або порожнистої З літа до настання осіннього похолодання

Їстівні та отруйні гриби

В Ростовській області можна зустріти і значна кількість неїстівних та отруйних грибів, серед яких особливо важливо вміти розрізняти наступні небезпечні для життя і здоров’я види.

Їстівні гриби в Ростовській області (відео)