Фермерські теплиці: своїми руками, плівкові, цілорічні, фото, відеоФермерські теплиці досить багатофункціональні Тепличні конструкції потрібні для створення необхідних умов для вирощування сільськогосподарських культур. Розроблено кілька видів теплиць, які поділяються на базові конструкції, необхідні для вирощування рослин тільки в певну пору року, а також на багатофункціональні фермерські теплиці, що дозволяють вести господарство протягом усього року.

Типи тепличних конструкцій

В основному фермерські теплиці розрізняються за типом конструкції.

Серед них зазвичай виділяють:

 • односхилі каркаси з земляною відсипанням: такі теплиці являють собою найпростіші варіанти з найбільш доступною вартістю для фермера, однак вони характеризуються мінімальними умовами для вирощування культур;
 • двосхилий конструкція, що має повноцінну покрівлю, яка утворена парниковими рамами – являє собою традиційний варіант; також в умовах великих господарств використовуються подвійні теплиці, характеризуються наявністю капітальних стін.

Подвійні теплиці – традиційний варіантДвоскатні теплиці – традиційний варіант

Також тепличні конструкції поділяються за видом організованого всередині простору:

 1. Стелажні. Такі конструкції дозволяють вирощувати рослини на полицях, які забезпечені зручними бортиками.
 2. Бесстелажные. Ці теплиці характеризуються більшою дешевизною, так як культури ростуть на землі.

Особливості матеріалів

Більшість фермерських тепличних конструкцій призначене для цілорічного використання, тому їх будівництво потребує використання сучасних будівельних матеріалів. Революцією тепличного будівництва стало використання полікарбонату в якості основного матеріалу для каркасних покриттів.

Полікарбонат – це відносно новий будівельний матеріал, який все частіше використовується для організації ефективного сільського господарства. Це обумовлено унікальним поєднанням в цьому пластиці техніко-експлуатаційних властивостей.

Теплиці з полікарбонату популярні в господарствіТеплиці з полікарбонату популярні в господарстві

Полікарбонат володіє наступними характеристиками:

 • головною його відмінністю є висока міцність;
 • він володіє утеплювальній функцією;
 • він не перешкоджає проникненню світлових променів, блокуючи шкідливі випромінювання;
 • легка технологія розбирання конструкції дозволяє зробити транспортування теплиці зручною;
 • матеріал дуже довговічний і надійний, за своїми характеристиками він не поступається легким металів, але має більш легкий вага;
 • при складанні своїми руками такі теплиці дозволяють зробити різання без використання спеціального обладнання.

При використанні цього матеріалу для тепличних конструкцій варто знати і про його недоліку: полікарбонат відноситься до матеріалів синтетичного виробництва, тому він не забезпечує екологічну безпеку, але компанії з виробництва цього пластика прагнуть максимально виключити шкідливий вплив на рослинні культури.

Особливості плівкових тепличних конструкцій

Плівкові тепличні конструкції являють собою полегшений варіант теплиць з скла і полікарбонату. В якості основи для таких теплиць підбирається металевий каркас, який в подальшому і накривається плівкою.

Основними перевагами таких теплиць є:

 • стійкість матеріалу до зовнішніх негативних впливів;
 • водонепроникність;
 • низька цінова категорія.

Плівкові тепличні конструкції являють собою полегшений варіант теплиць з скла і полікарбонатуПлівкові тепличні конструкції являють собою полегшений варіант теплиць з скла і полікарбонату

Популярністю плівкові тепличні конструкції на металевому каркасі користуються як раз із-за своєї доступної ціни. Однак варто врахувати, що знижена вартість матеріалу дуже рідко поєднується з його високою якістю. Плівка значно поступається в міцності полікарбонату. Також з часом при експлуатації знижується її здатність до пропускання світла. Досвідчені фермери стверджують, що плівкове покриття обов’язково потрібно міняти через 2-3 роки.

Використання додаткового оснащення

Щоб забезпечувати ефективний ріст сільськогосподарських культур, крім теплиць необхідно і додаткове обладнання, що створює мікрокліматичні умови:

 1. Вентиляційні системи дозволяють очистити повітряне середовище всередині тепличного комплексу.
 2. Технологія зашторювання дозволить звести до мінімуму вплив небезпечних сонячних променів.
 3. Цілорічні фермерські тепличні комплекси нерідко оснащуються многоконтурными опалювальними системами. Розширені комплектації теплиць дозволяють фермеру самостійно корегувати розподіл вузлів теплоносія на основі вимог конкретного тепличного комплексу.
 4. Не менш важливими є і системи поливу, насосне обладнання яких налаштовується за допомогою програм, що дозволяють при необхідності відтворити дощування і крапельне зрошення.

Крапельне зрошення в теплиці – непоганий варіантКрапельне зрошення в теплиці – непоганий варіант

Збірка теплиці своїми руками

В основному каркас випускається у формі готового до складання набору, що складається з рамних елементів, виготовлених з металу. Каркас слід тільки змонтувати, використовуючи кріпильні деталі, які входять в базову комплектацію.

найважливішим етапом створення тепличного комплексу є закладка фундаменту. Зазвичай для фундаменту використовується бетонна основа, подразделяющаяся на стовпчастий і стрічковий вигляд. Масивні теплиці вимагають створення траншей, в нього заливається бетон, а потім у нього занурюються силові стрижні, на які встановлюється конструкція.

Самим важливим етапом для створення теплиці є фундаментнайважливішим етапом для створення теплиці є фундамент

В якості покриття можна використовувати полікарбонат, скло або плівку. Найпростішим каркасним покриттям вважають плівкову систему, яка фіксується за допомогою кріплень до елементів з’єднання каркаса.

Приблизна вартість

Висока вартість фермерських теплиць обумовлюється їх габаритами порівняно з дачними конструкціями. Таким чином, 5-метрова каркасна основа з 2-метрової товщиною і такий самий заввишки коштує близько 60 тисяч рублів. Такі розміри являють собою початкові розміри для створення теплиці, а самими оптимальними можна вважати 10х5х3 метра, який коштує в середньому 125 тисяч.

Більш конкретна вартість розраховується з урахуванням використання додаткового обладнання. Наприклад, теплиця з автоматичним освітленням, опаленням і вентиляцією коштує близько 200 тисяч.

Теплиці з профілю і полікарбонату своїми руками (відео)

Цілорічні фермерські теплиці являють собою конструкції, які дозволяють безперервно вести фермерське господарство. Тип необхідної теплиці і додаткове її оснащення підбирається з урахуванням бюджету фермера, а також виду вирощуваних культур та їх кількості.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*