Дирокол для посадки розсадиДирокол для посадки розсади

Це тільки городяни, вибираючись на природу заради шашликів, вважають, що дбайливий господар-садівник тільки і зайнятий тим, що колупає землю. Їм і невтямки, що насправді він її … проколює. Якось я читав про сконструйованому пристрої (на основі відрізка труби і привареного до нього металевого стержня), призначеному для пробивання отворів у грунті.

Снімок11Снімок12

Сам дирокол складається з відрізка тонкостінної труби, до якого приварена перемичка. Вона потрібна для того, щоб залишилися вільні сегменти для стрижнів штовхача. А вже до неї за допомогою тієї ж зварювання приробив пруток. Розміри я спеціально не вказую, тому що у кожного дачника свої запити з приводу глибини потрібних йому отворів в землі.

Рукоятка штовхача вільно надівається на пруток і з’єднується клеєм з поршнем. В землю дирокол забивається ударами важкого молотка по прутки, кінець якого закруглений. Потім агрегат витягується із землі і легкими ударами молотка по толкателю поршня захоплена земля вибивається. Таким діркопробивачем без особливих зусиль можна пробити будь-яку кількість отворів в землі під стійки огорожі або шпалери.

Ідея ця мені сподобалася, і я вирішив зробити на її основі ще який-небудь інструмент, який може стати в нагоді на садовій ділянці. В результаті вийшов ручної копач для перенесення розсади. Їм я пересаджую тільки що вкорінені розетки суниці, не руйнуючи молодий кореневої системи. Також з його допомогою можна пересаджувати будь-які молоді рослини, проріджуючи їх. На знімку видно, що мій копач складається зі шматка підходящої труби з насадженої на нього дерев’яною рукояткою, по центру якої просвердлити отвори (в нього вільно вставляється виштовхує поршень).

Порядок пересадки такої. Спочатку робимо діркопробивачем отвір, в яке буде пересаджена розсада. Звільняємо його від землі натисканням рукою на кінець прутка, який вилазить з рукоятки (це відбувається, коли ми занурюємо дирокол в землю). Потім підводимо поршень через бічний виріз під пересаджувати рослини, одягаємо на нього дирокол, натискаємо на рукоятку і занурюємо його в грунт на 8-10 см. Виймаємо його із землі разом з саджанцем. Видавлюємо його і вставляємо в підготовлене гніздо. Все легко і просто.

Снімок13Снімок14

А ось для пересадки розсади томатів, перців і баклажанів я застосовую іншу копалку-дирокол (фото 3 і 4). Пристрій зроблено з дюралюмінієвої труби діаметром 7-8 см. Земля з нього витягується натисканням на будь-який відповідний по діаметру предмет. Так само виймається і розсада із земляною грудкою: копалка повертається вирізом вниз – і ось вже саджанець у вас в руці. У підготовлене гніздо наливаю воду, плюх – і розсада на місці. Дуже зручно. Спробуйте!

Автор; Михайло Львович Дьомін. м Саратов ж.м.п.д.1313

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*