Демпферна стрічка для теплої підлоги – особливості монтажу своїми рукамиlentaТеплове розширення властиво практично всім будівельним матеріалам. Облік цього параметра є обов’язковим при проведенні робіт. Особливо це стосується заливки цементної стяжки або при установці теплої підлоги. Існує кілька способів компенсувати лінійне температурне розширення. Одним з найефективніших вважається встановлення демпферної стрічки.

Для компенсації при температурному розширенні бетонної стяжки в будівлях завжди залишали невеликі технологічні зазори – до 1 мм. При нормальному нагріванні поверхні підлоги цього було досить. Але з появою системи тепла підлога поверхневий нагрів значно збільшився. Залишати великі незаповнені щілини між стяжкою і стіною не можна. Тому логічним стало використання пружного матеріалу, що не піддається впливу вологи і простого монтажу. Для цієї мети обрали спінений поліетилен. Саме з нього виготовляється демпферна стрічка.

Стандартна висота стрічки становить 150 мм при товщині до 8 мм. Одна із сторін має клейову основу, захищену поліетиленовою плівкою. Для видалення надлишку матеріалу після установки верхня її частина має мірні надрізи по 10 мм. Незважаючи на просту конструкцію, вона добре виконує свої функції.

lenta У деяких випадках в цілях економії застосовують простий пенофол, товщиною до 3 мм. Для збільшення товщини його згортають у кілька шарів і встановлюють. Однак такий метод не дає можливості досягти рівномірної товщини по всьому периметру стін. Обов’язково буде розбіжність, так як рівень прилягання шарів буде різний. Особливо це буде помітно в кутах кімнати – найбільш «проблемних» зон теплої підлоги.

Крім системи теплої підлоги демпферну стрічку рекомендується встановлювати в наступних випадках:

  • Плаваюча стяжка.
  • Стяжка з застосуванням керамзиту.
  • Сухий тип стяжки.

Всі ці варіанти створення рівної поверхні підлоги мають один недолік – можливі переміщення стяжки. Причому це може бути пов’язано не тільки з температурним розширенням, але і з особливістю конструкції, наприклад — для плаваючої стяжки.

Монтаж

Установка демпферної стрічки відбувається на першому етапі монтажу системи теплої підлоги. Для цього очищають поверхню підлоги і нижній частині стіни від сміття і пилу. Бажано попередньо знежирити місця установки стрічки.

shema

Потім встановлюють гідроізоляцію по всій поверхні підлоги з невеликим допуском (34 см) на стіни. Наступний етап –монтаж стрічки. Вона клеїться на поверхню стіни таким чином, щоб її нижня частина впиралася в підлогу. На її зовнішній стороні також є поліетиленова плівка, яка необхідна для створення додаткової кутовий гідроізоляції між стіною і підлогою.

Висота стрічки повинні бути як мінімум на 10 см більше загальної глибини теплої підлоги і верхньої стяжки.

Наступний етап — установка елементів теплої підлоги, заливка цементної стяжки. Після того, як вона остаточно висохне (близько 6 днів), можна видаляти надлишок стрічки. На цьому монтаж закінчений.

Ще раз хотілося б застерегти — не можна застосовувати тонкий спінений поліетилен, складений в декілька шарів. Це може призвести до нерівномірного розподілу демпферного шару та зниження ефективності функціонування теплої підлоги.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*