Чорна малина і ожина: відмінності, малино-ожинові гібриди, сорти, посадка поруч один з одним, з лохиною, догляд, вирощування, фото, відеоЧорна малина і ожина вже перестали бути екзотикою Чорна малина і ожина вже перестали бути екзотикою на присадибних і садово-городніх ділянках. Такі ягідні культури з успіхом вирощуються не тільки досвідченими садівниками, але і початківцями дачниками. Чорноплідна малина і ожина чудово поєднують відмінні смакові якості, а також дуже привабливий товарний вигляд ягід.

Дуже популярними в нашій країні стали і малиново-ожинові гібриди, вирощування яких також не надто обтяжливо. Селекціонерами отримані сорти ожини, чорної малини і чорниці, придатні для вирощування в регіонах з несприятливими грунтово-кліматичними умовами.

Характеристика та відмінності

Ягода малини, чорноплідної, безумовно, відрізняється від плодів ожини, і має наступні характерні особливості:

  • основна відмінність ожини полягає в тому, що квітколоже обламується на ділянці кріплення до стебла, в результаті чого і залишається всередині стиглої ягоди;
  • ожина має рівний і плоский край стеблової частини, а стигла ягода має білою серцевиною;
  • чорноплідна малина, на відміну від красноплодных сортів, характеризується більш округлої або напівсферичної формою і невеликими розмірами квітколожа;
  • пагони чорноплідної малини більш короткі, ніж стебла червоноплідної малини, і вони розташовані ближче до землі;
  • ожинові пагони виростають досить високими і могутніми, досягаючи у висоту 3 м і більше;
  • пагони ожини зеленого кольору, володіють міцними і дуже міцними шипами.

Схожа на ожину чорноплідна малина в останні роки все частіше зустрічається на садово-городніх і присадибних ділянкахСхожа на ожину чорноплідна малина в останні роки все частіше зустрічається на садово-городніх і присадибних ділянках

Схожа на ожину чорноплідна малина в останні роки все частіше зустрічається на садово-городніх і присадибних ділянках, а її вирощування не надто відрізняється від культивування класичних сортів.

Червона і чорноплідна малина, як правило, визрівають в липні, але терміни отримання врожаю можуть змінюватись в залежності від погодних умов у регіоні культивування. Ожина, навіть дуже ранніх сортів, визріває дещо пізніше малини. Саме з цієї причини садити середньопізні та пізні сорти рекомендується тільки в південних регіонах, де ягода встигає дозріти до настання холодного осіннього періоду.

Малино-ожинові гібриди

В даний час створення малин-ожинових гібридів відноситься до дуже перспективних напрямів селекції ягідних рослин. Одним з найбільш популярних і затребуваних в умовах присадибного садівництва є сорт «Тэйберри». Ця сучасна гібридна форма є середньостиглої та формує потужні кущі, висота яких становить близько півтора метрів.

Чорна малина «Кумберленд»: особливості сорту (відео)

Дорослі рослини слід закріплювати на шпалерних конструкціях. Однорічні пагони на зимовий період рекомендується пригинати до грунту і добре вкривати. Високі показники врожайності і невибагливість цих ягідних культур дозволяють віднести чорноплідну малину і ожину до перспективних для вирощування в умовах присадибного садівництва.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*