Чим раніше, тим краще: коли краще розмножувати виноградвиноград

способів розмноження виноградної лози багато. Але, як показує практика, всі вони досить трудомісткі. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі один з найбільш оптимальних варіантів. пишу про виноград, тому що давно захворів цією культурою. Ще в 1991 році пройшов заочний курс підготовки по сибірської системі виноградарства, і з тих пір лоза – моє головне захоплення. Сьогодні хочу розповісти, як я вкорінюються живці винограду у відкритому грунті. Цей метод має явні переваги перед домашнім способом, так як живці вкорінюються в природних умовах, виростають загартованими і пристосованими до умов даної місцевості.

Місце для вкорінення готую самої ранньої весни, як тільки дозволить грунт після сходу снігу. На сонячному місці зі сходу на захід насипаю чистий пісок в ряд. Довжина залежить від наявності живців. На нього насипаю перегній і золу. Все це ретельно перекопують в дві лопати на глибину багнета і розрівнюю. Потім накриваю це місце плівкою для кращого прогрівання землі та закриття вологи.

В кінці квітня (по погоді) дістаю з погреба нарізані з осені живці винограду з двома очками. Промиваю рожевим розчином марганцівки, потім обрізаю нижній кінець держака під оком на 2 см. Він повинен бути зеленим, а верхній вічко – цілим, неушкодженим, що свідчить про хорошу перезимівлі. Для кращого збереження живців не полінуйтеся обробити восени зрізи парафіном, для чого я умочують обидва кінці в палаючу свічку (гілки обрізані на 5 см від нирок).

Підготовлені таким чином живці повністю розміщую на добу в таз з чистою водою, щоб відновити втрачену за зиму вологу. Поки живці вимочуються, готую розчин для кращого вкорінення і корнеобразова-ня. Наповнюю трилітрову банку на третину водою. Якщо у вас немає готового стимулятора росту (наприклад, гумату натрію), можна додати марганцівку, розведену до рожевого кольору, 1 ч. Л. меду і видавити з одного аркуша сік алое. З досвіду знаю, що досить одного з цих компонентів. Ставлю на ніч живці в банку з цим розчином і накриваю пакетом. На цьому підготовка для подальшого вкорінення закінчена.
На наступний день протикаю поперек ряду похило поглиблення будь-яким підручним предметом че-

рез 30 см. Що залишився в банку розчин доливаю до верху водою, заливаю в чайник і проливаю ці проколоті отвори. Потім відразу ж вставляю туди живці.
правильна посадка
Стежу, щоб верхній вічко був на рівні грунту. Потім обов’язково засинаю ці оченята пухкою землею (достатньо взяти одну жменю – виходить горбок, щоб нирки не перегрівалися і не висихали).
DB надалі хочеться розгребти землю і подивитися, чи не наклюнулісь чи нирки, але цього робити не можна, щоб не пошкодити ніжні паростки – треба потерпіти, поки паростки не з’являться назовні.
З південного боку ряду роблю канавку для поливу так, щоб волога просочувалася на нижню нирку. Стежу за тим, щоб грунт в ній була постійно вологою, регулярно поливаю тільки теплою водою з подальшим розпушуванням. На цьому посадка закінчена, залишилося притенить верхні оченята під: горбками. Це потрібно для того, щоб довше відтягнути час пробудження верхніх вічок, щоб швидше почали утворюватися коріння, тому і поливати їх потрібно теплою водою, бажано дождевой.Для притенения беру половинки цегли та кладу їх по краях ряду з живцями, а на них – відповідний за довжині шматок дошки.
Намагаюся помістити її так, щоб опівдні тінь від неї закривала повністю горбки. Як тільки проростки проб’ють грунт над очима, в похмуру погоду укриття прибираю, а на це місце встромляють дуги з дроту, щоб в разі раптових нічних заморозків укрити пагони пленкой.Не повторюйте чужих помилок!
Я так докладно все описав для того, щоб у тих садівників, які скористаються цим методом, все вийшло на 100% з першого разу, і щоб вони не витрачали цілий рік, навчаючись на власних помилках. До осені у вас будуть міцні саджанці з могутнім корінням, на відміну від слабких зелених саджанців із закритою кореневою системою, отриманих в домашніх умовах, які потім доводиться поступово гартувати і всіляко няньчитися з ними протягом сезону. Якщо вкорінювати живці відразу на постійне місце, то вже на наступний рік можна оцінити посаджений виноград, залишивши одну гроно. Залишені на зиму вкорінені саджанці потребують ретельного укритті, і, природно, потрібно підсипати перший сніжок.
Тепер сміливо укорінюють живці вподобаного сорту винограду, щоб не переплачувати на ринку за слабкі саджанці. До речі, так вкорінюються і живці інших культур, наприклад смородини. Тільки починати треба восени, в жовтні, при стійкому похолоданні, так як навесні нирки у них пробуджуються дуже рано.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*