Боротьба з фітофторою: як позбутися в теплиці, обробка ґрунту восени, що робити в парнику з полікарбонату, фото, відеоФітофтора в основному вражає рослини сімейства пасльонових – томати, картопля і баклажани Фітофтора в основному вражає рослини сімейства пасльонових – томати, картопля і баклажани. Ця недуга значно знижує врожайність рослин, із-за чого завдає землевласнику значної шкоди. Тому боротьба з фітофторою повинна починатися зі стадії її профілактики. Якщо ж грибок почав розростатися і вражати культури, потрібно якомога швидше організувати правильну боротьбу з ним.

 • Профілактичні заходи
 • Боремося з фітофторою
  • Народні рецепти
 • Препарати
 • Чайні пакетики проти фітофтори в теплиці (відео)
 • Відгуки та коментарі
 • Фітофтора: що з себе представляє?

  Початкова стадія ураження рослини фітофторою проявляється темними плямами, які локалізуються на листках і стеблах. При ігноруванні цих симптомів недуги, плями будуть розростатися, стануть чорніти, рослина почне засихати. Якщо в цей період культура принесла плоди, вони також почнуть чорніти. Говорячи простою мовою, фітофтороз активує процес гниття живих рослин.

  Говорячи простою мовою, фітофтороз активує процес гниття живих рослинГоворячи простою мовою, фітофтороз активує процес гниття живих рослин

  Варто врахувати, що з культур, гниючих з-за фітофторозу, ні в якому разі не можна збирати урожай, так як він може завдати шкоди людському організму.

  Коли і як з’являється

  Фітофтора є грибком, спори якого переносяться вітром. Згубні для сільськогосподарських культур насіння можуть осідати на поверхні землі, тепличної даху і стінках, інструментах та інших предметах, які знаходяться на городі. Завдяки таким принципом поширення цей грибок складно усунути, але лікувати його потрібно при появі перших ознак, інакше під згубний вплив потраплять всі довколишні рослини.

  Зазвичай фітофтора вражає рослини, якщо:

  • грунт характеризується підвищеним вмістом вапна;
  • садівник не проводить процедуру проріджування;
  • часто змінюється температурний режим. Із-за значних перепадів температур на листках може утворюватися роса, яка являє собою джерело зайвої вологи, провокуючий грибкову активність;
  • саджанці досить слабкі.

  Фітофтороз складно усунути, але лікувати його потрібно при появі перших ознак, інакше під згубний вплив потраплять всі довколишні рослиниФітофтороз складно усунути, але лікувати його потрібно при появі перших ознак, в іншому випадку під згубний вплив потраплять всі довколишні рослини

  Профілактичні заходи

  Щоб фітофтора не змогла вразити культури, необхідна профілактика.

  Зазвичай для цього потрібно активно відстежувати деякі параметри земельної ділянки:

  1. Кислотний склад грунту повинен завжди підтримуватися в оптимальних значеннях. Якщо в складі ґрунту підвищився рівень вапна, в неї потрібно додати торф з пісок.
  2. При посадці рослинних культур родини пасльонових, потрібно чітко дотримуватися рекомендовану сезонність.
  3. Необхідно постійно стежити за розсадою. Густі зарості треба проріджувати.
  4. Поливати рослини краще в ранні години доби, це дозволить уникнути утворення надлишків рідини на поверхні грунту. При дощовій і похмурій погоді грядки краще не поливати.
  5. Якщо помідори вирощуються в парнику, його потрібно регулярно провітрювати. Якщо такої можливості немає, потрібно зробити якісну систему вентиляції.
  6. Якщо грунт стала щільною, її треба розпушити.
  7. Кожну культуру потрібно підгодовувати калійними і фосфорними добривами, чітко слідуючи схемою.
  8. Для вирощування краще брати рослини з підвищеною стійкістю до грибкам.

  Щоб фітофтора не змогла вразити культури, необхідна профілактикаЩоб фітофтора не змогла вразити культури, необхідна профілактика

  Також профілактика включає в себе обробку культур від фітофтори з допомогою народних засобів або спеціалізованих препаратів.

  Боремося з фітофторою

  Боротьба з фітофторою здійснюється декількома способами. При початкових стадіях і під час профілактики можуть використовуватися народні рецепти, а при запущеному ураженні потрібно віддати перевагу спеціальним препаратів.

  Народні рецепти

  Раніше, щоб позбутися від грибкового недуги, використовувалася бордоська рідина, яка виготовлялася з мідного купоросу. Але обробка таким складом впливає на якісні характеристики ґрунту і змінює його склад.

  Народні рецепти допоможуть боротися з фітофтороюНародні рецепти допоможуть боротися з фітофторою

  Тому розроблені більш ефективні і безпечні рецепти, що дозволяють боротися з фітофторою:

  1. Молочна сироватка і вода змішуються в рівних пропорціях. Томати отриманою рідиною обприскуються з перших чисел липня. Засіб може застосовуватися щодня.
  2. В 10 літрах води розчиняється 1 літр молока (важливо вибирати молоко зі зниженою жирністю). В отриману рідину додається йод в обсязі 15 крапель. Всі активно розмішується. Рослини обприскуються 1 раз у 14 днів.
  3. 100 грам часнику і цибулі подрібнюються на м’ясорубці, а потім заливаються склянкою води. Суміш настоюється протягом 24 годин, потім проціджують. Настій розлучається 10 літрами води, в ньому розводиться 1 грам марганцівки. Отриманим розчином рослини потрібно обробляти один раз в два тижні.
  4. 100 грам дріжджів заливаються 10 літрами води. Обробка отриманої рідиною проводиться тоді, коли з’явилися первинні «симптоми» хвороби.
  5. 0,2 кілограма підсушеного гриба-трутовика подрібнюється в порошок. Потім він заливається 2 літрами окропу. Коли розчин охолоне, він проціджують. Таким настоєм потрібно обробити томати та картопля при первинних проявах фітофтори. Робити повторну обробку потрібно через 14 днів.
  6. 150 грам свіжого хвоща заливається літром води, все мішається і ставиться на плиту. Після того як суміш дійшла до кипіння, вона залишається варитися ще 30 хвилин на повільному вогні. Потім відвар ставиться остигати, в нього вливається 5 літрів води. Обприскувати рідиною потрібно рослини, нещодавно атаковані фітофторою.

  Кожен з представлених методів дуже ефективний у боротьбі з фітофторозом. Такі засоби можна застосовувати для обробки рослин в теплиці. Але якщо вони не допомагають, варто перейти до використання спеціалізованих препаратів для боротьби з цим грибком.

  Препарати

  Дачниками виявлено кілька найбільш ефективних засобів для боротьби з фітофторою.

  На обсяг рідини в 10 літрів потрібно наступне кількість будь-якого засобу:

  • 40 грам Акробата МЦ;
  • 80 грам Металаксида;
  • 1 грам Экопина;
  • 25 мілілітрів Інфініто;
  • 6 грам Профіт Голда ВДГ;
  • 2 мілілітра Оберегъа;
  • не більше 16 грам Дитана М-45.

  Дачниками виявлено кілька найбільш ефективних засобів для боротьби з фітофтороюДачниками виявлено кілька найбільш ефективних засобів для боротьби з фітофторою

  На ранніх стадіях грибка можна скористатися іншими засобами, що характеризуються порівняльною дешевизною і меншою ефективністю:

  • Гамаиром;
  • Алирином;
  • Баксисом;
  • Фитоспорином-М.

  Перед застосуванням будь-якого з перелічених засобів потрібно спочатку ретельно вивчити інструкцію препарату. Важливо чітко дотримуватися дозування і пропорції кошти, не можна ні в якому разі підвищувати дозування, так як це може завдати шкоди рослинної культурі і людському здоров’ю.

  Загальні правила обробки:

  • на 10 квадратних метрів повинно бути використано не менше половини літра розчину;
  • обробку слід проводити в суху погоду, характеризується відсутністю вітру і сонця;
  • якщо сезон видався дощовим, обробку потрібно проводити не менше, ніж 5.
  • культури в останній раз потрібно обробляти не пізніше, ніж за 20 діб до збирання врожаю.

  Чайні пакетики проти фітофтори в теплиці (відео)

  Варто врахувати, що восени після збору врожаю слід ретельно обробити теплицю з полікарбонату, щоб уникнути активного розвитку патогенного грибка в наступному урожайному році. Робити це краще з використанням спеціалізованих препаратів. В іншому випадку підвищується ризик отримання наступного врожаю, ураженого фітофторою.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *