Борошниста роса на трояндах: ознаки, що робити, заходи боротьби та лікування хвороби покупними засобами, обробка народними засобами, фото, відеоБорошниста роса на трояндах відноситься до числа найбільш поширених захворювань Різні хвороби декоративних культур в умовах присадибного квітникарства зустрічаються досить часто. Борошниста роса на трояндах відноситься до числа найбільш поширених захворювань, тому садівникові необхідно вміти своєчасно виявити вогнище ураження та застосувати найбільш ефективні заходи боротьби з патогенною мікрофлорою.

Ознаки ураження

Борошниста роса на рожевих кущах, як правило, з’являється з середини літа і до перших чисел осені. На території середньої смуги нашої країни перші ознаки захворювання часто виявляються вже в середині останнього весняного місяця.

Борошниста роса на рожевих кущах з'являється з середини літа і до перших чисел осеніБорошниста роса на рожевих кущах з’являється з середини літа і до перших чисел осені

Хвороба провокує паразитарний гриб під назвою Sphaerotheca pannosa. Патогенна мікрофлора здатна вражати будь-які надземні частини декоративної культури: шипи, бутони, молоде листя і пагони. Розпізнати борошнисту росу на рожевих кущах не складно. На поверхні уражених частин рослини проявляється характерний, брудно-білого кольору, борошнистий наліт.

Результатом поразки стає погіршення фотосинтезу, зміна форми і забарвлення листя декоративного чагарника. На більш пізніх стадіях може відзначатися всихання та опадання як листя, так і не розкрилися бутонів. Якщо грибок паразитує на пагонах, то декоративна культура має дуже пригнічений вигляд і досить швидко втрачає привабливість.

Борошниста роса: способи боротьби (відео)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*