Абрикоси в Білорусі: характеристика, кращі сорти, посадка, догляд, вирощування, фото, відеоАбрикоси в Білорусі зустрічаються в даний час нечасто Абрикоси в Білорусі зустрічаються в даний час не настільки часто, як на Кавказі, у Вірменії, Киргизстані та інших південних країнах. Тим не менш, ця корисна і смачна плодова культура викликає незмінний інтерес садівників-любителів.

Нові селекційні досягнення, в тому числі і білоруських фахівців, зробили можливим вирощування теплолюбної культури в більш північних широтах і навіть так званих зонах ризикованого землеробства.

Характеристика та правила вибору

Для Білорусі, розташованої здебільшого у лісовій зоні, характерно наявність великої кількості рівнин, безлічі річок, озер і заболочених ділянок. Значна площа зайнята лісами і луками, які чергуються з великими щорічно возделываемыми землями. На території Білорусі можна виділити помірно теплу і вологу північну кліматичну область, теплий і помірно вологий центральну область, а також теплий і нестійко вологу південну кліматичну зону.

Ранні сорти абрикоса користуються незмінною популярністю у білоруських садівників завдяки здатності формувати урожай в максимально короткі терміниРанні сорти абрикоса користуються незмінною популярністю у білоруських садівників завдяки здатності формувати урожай в максимально короткі терміни

Клімат Білорусі помірно континентальний і характеризується досить високими показниками вологості. Основні типи ґрунтів тут підзолисті, дернові та болотні. У північно-західній частині Білорусі спостерігається почвообразовательный процес буроземного типу, а осушені торфовища Полісся характеризуються ознаками солончакового ґрунтоутворення.

Найбільше поширення абрикос отримав переважно в аматорському садівництві на території південних та південно-західних районів Білорусі. На півночі Білорусі можна отримати плодоношення тільки від найменш вимогливих до сонячного тепла і найбільш зимостійких місцевих форм та нових гібридів. На стадії глибокого спокою плодової культури, в зимовий період, правильно вибрані для вирощування сорти здатні витримувати короткочасне зниження температури до -30-32°С.

Як вирощувати абрикоси в середній смузі (відео)

На думку спеціалістів-селекціонерів, найбільш вдалими для культивування в Білорусі є районовані білоруські та російські сорти абрикоса, які володіють відмінною зимостійкістю, стійкістю до захворювань і шкідників, формують плоди з ніжним смаком і товарним виглядом.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*